Oczekiwanie na 10 pozytywnych konkretów

Z każdym upływającym tygodniem kwietnia i maja należy spodziewać się więcej konkretnych informacji w sprawie dokończenia sezonu 2019/2020. Analizy pomysłów jakie powstawały od marca powoli się kończą, w Polsce są już przewidywane daty powrotu do treningów w grupach, do zajęć całymi drużynami a nawet do rywalizacji na murawie.Obecnie czekamy już wszyscy nie na wiadomość, czy sezon 2019/2020 zostanie wznowiony tylko w jakim konkretnie dniu odbędzie się pierwszy mecz. Czekamy na łącznie 10 pozytywnych konkretów, które jak najszybciej chcemy przekazać internautom na KKSLECH.com.

Data powrotu do zajęć

Nieoficjalnie 20 kwietnia drużyny będą mogły już ćwiczyć w grupach na boisku, a po 3 maja zacznie się nowy okres przygotowawczy do 12-14 meczów rundy wiosennej. To są prawdopodobne terminy, aczkolwiek wciąż nieoficjalne. Czekamy na potwierdzenie ich ze strony Ekstraklasy SA biorącej pod uwagę sugestie rządowe w tym ministra sportu i zdrowia.

Plan przygotowań

Przygotowania Lecha Poznań do dalszej części rundy wiosennej potrwają 3-3,5 tygodnia. Mogą trwać trochę krócej, gdyż zanim Kolejorz zagra z Legią może zmierzyć się w 1/4 finału Pucharu Polski ze Stalą w Mielcu (jest taki plan). Wstępny plan przygotowań jest już ułożony przez Dariusza Żurawia. Wiadomo, że po 20 kwietnia przez 2 tygodnie nie będą mogli ćwiczyć Christian Gytkjaer, Bohdan Butko i Mickey van der Hart, którzy po powrocie zza granicy będą musieli odbyć kwarantannę w domach.

Data powrotu do gry

Szacuje się, że Ekstraklasa 2019/2020 wróci do zmagań w dniach 22 maja – 12 czerwca. Najbardziej realnym powrotem jest piątek, 29 maja. Czekamy wszyscy na konkretną informację od Ekstraklasy SA, kiedy ligowcy powrócą na boiska.

Ramowy terminarz dokończenia rundy

Jeśli Ekstraklasa SA ustali dokładny termin powrotu na boiska poda również ramowy terminarz dokończenia rozgrywek 2019/2020. Dowiemy się wtedy w jakich konkretnie terminach Lech zagra z Legią, Zagłębiem, Pogonią i Koroną. Zostanie ustalony również dalszy plan kolejek i podane nowe terminy Pucharu Polski. Na taką wiadomości w tej chwili bardzo czekamy na KKSLECH.com.

Dokładny termin zakończenia sezonu

Jeśli Ekstraklasa i PZPN poda nowy terminarz wiadomo będzie, kiedy konkretnie zakończy się sezon 2019/2020. Nieoficjalnie mówi się, że Ekstraklasa może grać maksymalnie do 19 lipca, by później móc zgłosić 4 kluby do europejskich pucharów 2020/2021. Zakończenie rozgrywek 19 lipca jest wielce prawdopodobne, ale oficjalnej wiadomości w tej sprawie jeszcze nie było.Wszystkie scenariusze

Ekstraklasa SA ma kilkanaście scenariuszy, jak dograć sezon 2019/2020. Ten najbardziej optymistyczny zakłada oczywiście rozegranie brakujących 11 kolejek + 5 meczów Pucharu Polski do dnia 19 lipca.

Sposób organizacji meczów

Mecze ligowe w tym sezonie powrócą niemal na 100%. I na 100% większość z nich odbędzie się przy pustych trybunach. Nie wiemy, kiedy choćby ograniczona liczba kibiców będzie mogła wejść na stadion. Mecze przy pustych trybunach będą odbywały się przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa. Jakich konkretnie? Nad tym pracują specjalnie powołane grupy robocze, a efekty ich pracy poznamy niebawem.

Kwestia umów

UEFA i FIFA sugerują, aby kontrakty piłkarzy obowiązujące do 30 czerwca zostały przedłużone do końca sezonu w danej lidze. Nie ma również opcji, by np. Alan Czerwiński do 30 czerwca był zawodnikiem Zagłębia, a po 1 lipca jeszcze w sezonie 2019/2020 już zagrał w Lechu. Tym samym odejście Christiana Gytkjaera dnia 1 lipca 2020 przed końcem sezonu 2019/2020 nie ma większego sensu. FIFA rekomenduje, aby kluby dogadały się finansowo z zawodnikami w sprawie czasowego wydłużenia umów trwających do 30 czerwca 2020. Ma jeszcze kilka tygodni, żeby odgórnie przedłużyć kontrakty.

Plan na kolejny sezon

Nieoficjalnie wiadomo, że sezon 2019/2020 zakończy się w Polsce 19 lipca, a kolejny rozpocznie się jeszcze w sierpniu. Lato 2020 nie będzie zbyt długie, potrwa maksymalnie miesiąc i bardzo szybko rozpoczną się rozgrywki 2020/2021. To bardzo prawdopodobny scenariusz, lecz nadal nieoficjalny. Czekamy na potwierdzenie tej wiadomości przez Ekstraklasę SA oraz PZPN.

Wieści z UEFA i z innych lig

Cały czas czekamy na kolejne wieści w tym informacje po videokonferencjach UEFA z federacjami, które chcą w większej części dograć sezon 2019/2020. Czekamy na m.in. wieści, jak inne ligi zamierzają dokończyć sezon 2019/2020, kiedy odbędą się zaległe mecze europejskich pucharów i przede wszystkim, w jaki sposób europejskie puchary będą wyglądać w przyszłym sezonie oraz kiedy wystartują? UEFA m.in. takie informacje ma podać do połowy maja. Czekamy na konkrety.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <13 komentarzy

 1. Ostu pisze:

  Niestety, ale tym razem to polityka zadecyduje kiedy rozpoczniemy granie i jak się ono potoczy…

 2. Lolo pisze:

  oby jak najszybciej

 3. bombardier pisze:

  Przez ten cały czas trwania koronawirusa wyczuwa się niesamowity pęd do dokończenia spotkań.
  Przykład idzie z góry – UEFA grozi karami. Wg mnie głupota działaczy osiąga szczyty.
  Mecze mają się odbyć bez udziału publiczności.
  Media jednak ani słowem nie wspominają o ODCZUCIACH samych zawodników.
  Przecież oni są jedni z nas, nie są to automaty. Jaka jest gwarancja, że w trakcie meczu nic się nie stanie? Żyją wśród nas – widzą, oglądają i czytają codzienne, cały czas GROŹNE KOMUNIKATY.
  Nie czarujmy się – STRACH dotyka każdego z nas. Piłka nożna jest sportem kontaktowym i nawet
  zrobienie testów NIE USPOKOI nikogo.
  Czy wszyscy zawodnicy będą grać na 100% możliwości, jak podświadomie cały czas grozi NIEBEZPIECZEŃSTWO!
  Wg mnie decydenci z UEFA sami przecież nie wybiegną na boiska i mają gdzieś zdrowie
  zawodników. Opanowała ich inna zaraza – ŻĄDZA PIENIĄDZA.
  Ta żądza nieustannego przypływu gotówki dotyczy też napastnika Kolejorza – otwarcie wypowiedział
  się w swoich mediach.
  Rzeczywiście 120 tysięcy złotych na miesiąc to BARDZO MAŁO!

  • Ostu pisze:

   Pewnie, że mało…
   Jak się to porównuje z zarobkami w takiej lidze angielskiej to on zarabia frytki…
   A w czym on jest gorszy od tamtejszych grajkow, no w czym…?!
   Bo gdyby TYLKO dali szansę pokazać co potrafi to.cho cho… Bo w takiej lidze polskiej to on jest najlepszy i nie ma tak naprawdę z kim grać – nie ma z kim nawet przegrać rywalizacji…
   …to on sobie popracuje za 3x wyższą pensję w jakiejś innej rzeczywistości – skoro nie chcą mu dać się wykazać sportowo w którejś z top 5…

 4. Ostu pisze:

  A skoro gramy 25 mają że Stalą to czas zaczynać przygotowania od nowa…
  Nowy okres przygotowawczy – 3 tygodnie…
  Treningi w grupach – 2 tygodnie…
  …19-ego kwietnia MUSIMY wznowić w miarę normalne treningi…
  Ale przedtem badania WSZYSTKICH !!! grajków i uczestników procesu przygotowawczego…
  …i odizolowanie ich od reszty…

 5. Przemo33 pisze:

  Jeśli faktycznie piłkarze wróciliby do gry w okolicach 20 któregoś maja, to byłoby na prawdę super! Ale to tylko prawdopodobne terminy, więc trzeba poczekać na oficjalny komunikat.

 6. Ostu pisze:

  Drodzy Koledzy – czy Wy naprawdę nie widzicie, że ja sobie jaja robię z tych terminów…?
  Napisałem przecież, że zdecyduje polityka…
  … najpierw trzeba stworzyć wrażenie, że WSZYSTKO jest pod kontrolą – bo przecież wybory muszą się odbyć 10 Maja – a potem gdy już wygra „odpowiedni” prezydent TRZEBA będzie powiedzieć prawdę…
  …i Wszystko się posypie…

 7. Didavi pisze:

  W końcu dobre informacje. Jak ktoś rzuca palenie to chociaż może sobie plastry kupić :) A my uzależnieni od Lecha, Ekstraklasy i w ogóle od piłki zostaliśmy z dnia na dzień z niczym. Odcięto nas od nałogu nie dając w zamian nic, żadnych plastrów, żadnej gumy do żucia :) Ale jeszcze miesiąc i jedziemy z graniem i to graniem bez przerwy. Szybkie dokończenie starego sezonu, a później niemal od razu nowy.