Bułgarska skąpana słońcem + 39 zdjęć

3 marca Lech Poznań rozegrał swój ostatni mecz na obiekcie przy Bułgarskiej, który przez koronawirusa aktualnie jest zamknięty na cztery spusty. Za nami 1,5 miesiąca bez meczów Kolejorza na Stadionie Miejskim, przed nami minimum kolejne 1,5 miesiąca bez meczu na naszym obiekcie, który pusty pozostanie przez dłuższy czas.Koronawirus zatrzymał cały światowy futbol w tym kluby piłkarskie i miejsca dawniej tętniące życiem. W sobotnie popołudnie stadion przy Bułgarskiej zupełnie nie przypominał piłkarskiej areny na której 14 marca o 20:00 miał odbyć się mecz z Legią Warszawa. Oznaczenia oraz znaki drogowe przed stadionem pozostały jednak do dziś przypominając ludziom przechodzącym wokół obiektu o spotkaniu, które miało obejrzeć ponad 30 tysięcy widzów i do którego ostatecznie nie doszło.

Czekając na decyzję Ekstraklasy SA dotyczącą wznowienia rozgrywek była okazja zawitać na Bułgarską w celach rekreacyjnych. Stadion w tej chwili jest oczywiście zamknięty, klubowy sklep również, jedynie od ulicy Węgorka można poszukać wejścia, co jakiś czas w ciepłe sobotnie popołudnie pod lokomotywą zatrzymywali się poznaniacy robiąc sobie zdjęcia, a z daleka było widać podlewane wodą boiska treningowe na które najprawdopodobniej po 4 maja lechici w końcu będą mogli wyjść w większych grupach.

Sam stadion kryje też wiele skarbów na które być może mijający go kibice nie zwracają uwagi. Na niektórych bramach idzie znaleźć Lechowe vlepki, vlepki zgód, ligowych rywali, pucharowych przeciwników takich jak KRC Genk, a także ekip z którymi Lech Poznań nie miał okazji rywalizować jak m.in. Astra Giurgiu czy Hansa Rostock. Umilając kibicom oczekiwanie na wznowienie rundy wiosennej publikujemy 39 świeżych zdjęć opustoszałej Bułgarskiej zamkniętej na cztery spusty.Bułgarska – 18 kwietnia 2020:

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. J5 pisze:

    Fajne zdjęcia. Nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać aby zapełniły się kibolami

  2. MaPA pisze:

    Ciekawe jak wygląda murawa.Miała miesiąc spokoju.