Ekstraklasa rusza z wirtualną rywalizacją

Spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA wykorzystując przerwę spowodowaną koronawirusem rusza dzisiaj z rywalizacją wirtualną. Między innymi w Niemczech tego typu rozrywka wśród kibiców klubów Bundesligi wzbudza duże zainteresowanie, w Polsce pod tym względem jest jeszcze zupełnie inaczej.
We czwartek, 23 kwietnia rusza turniej Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 promowany przez stację Canal+ pokazującą od lat ligowe mecze oraz spółkę Ekstraklasa SA. W tym turnieju piłkarze każdego z 16 klubów PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 przez najbliższy miesiąc powalczą ze sobą na wirtualnych boiskach w grze FIFA20. 16 klubów zostało przydzielonych do 4 grup po 4 drużyny. Lech Poznań wystąpi w grupie B z Cracovią, Wisłą Płock i Koroną Kielce.

Kolejorza będzie reprezentował 18-letni Filip Marchwiński. W turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 mającym umilić kibicom oczekiwanie na wznowienie rundy wiosennej 2019/2020 na prawdziwych boiskach zagrają przede wszystkim młodzi przedstawiciele klubów, ale są także wyjątki. Najstarszym uczestnikiem zabawy jest 34-letni Jakub Rzeźniczak reprezentujący Wisłę Płock. Z każdej grupy wyjdą po 2 kluby, które w fazie pucharowej będą rywalizować systemem mecz i rewanż.

Mecze ekstraklasowiczów (start wszystkich o 21:00) będą pokazywane na żywo na antenie Canalu Plus Sport i komentowane przez takich komentatorów jak m.in. Maciej Rosłoń, Grzegorz Mielcarski, Tomasz Wieszczycki czy Przemysław Pełka. Wywiady on-line z uczestnikami turnieju w grę FIFA20 będzie przeprowadzał Bartosz Ignacik, a Canal Plus Sport począwszy od 26 kwietnia w każdą niedzielę o godzinie 21:00 planuje nawet magazyn podsumowujący każdą kolejkę turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020.

Rywalizacja będzie odbywała się od czwartku do niedzieli. Najpierw od 23 do 26 kwietnia będzie grać grupa A, od 30 kwietnia do 3 maja grupa B (Lech z Marchwińskim), od 7 do 10 maja grupa C, natomiast od 14 do 17 maja potrwa rywalizacja w grupie D. Później odbędzie się kolejno ćwierćfinał, półfinał i finał, który zakończy się przed wznowieniem wiosny 2020 na prawdziwych boiskach.

Cała zabawa w FIFIE potrwa łącznie 6 tygodni, poprzez kanały social media turniej e-sportowy promować będą organizatorzy i wszystkie kluby PKO Ekstraklasy 2019/2020. Więcej na temat turnieju można dowiedzieć się na oficjalnej stronie Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 -> TUTAJ.Canal+ Ekstraklasa Cup 2020

Grupa A:

Legia Warszawa (Maciej Rosołek)
ŁKS Łódź (Dominik Budzyński)
Jagiellonia Białystok (Bartosz Bida)
Górnik Zabrze (Daniel Ściślak)

Grupa B:

Lech Poznań (Filip Marchwiński)
Cracovia Kraków (Tomas Vestenicky)
Wisła Płock (Jakub Rzeźniczak)
Korona Kielce (Jakub Żubrowski)

Grupa C:

Lechia Gdańsk (Kacper Urbański)
Piast Gliwice (Martin Konczkowski)
Arka Gdynia (Michał Nalepa
Raków Częstochowa (Jarosław Jach)

Grupa D:

Wisła Kraków (Michał Buchalik)
Śląsk Wrocław (Adrian Łyszczarz)
Zagłębie Lubin (Olaf Nowak)
Pogoń Szczecin (Hubert Matynia)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <