Top 10 (16-22.04)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.
Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Można pomóc klubowi – ruszyła akcja #wGóręSerca

„Trudno byłoby nazwać mnie fanem zarządu, jednak popieram akcję i wesprę finansowo klub, udzielając mu „pożyczki”. Wesprę raz, będzie trzeba, wesprę ponownie. Okoliczności są wyjątkowe, więc i podejście do sytuacji musi być wyjątkowe. Tym którym śni się plajta projektu Rutkowskich trzeba uzmysłowić, że w obecnym klimacie, sytuacji ekonomicznej w skali mikro i makro, plajta tego projektu równałaby się z wymazaniem klubu z piłkarskiej mapy Polski. Na pandemii ucierpią niemal wszyscy. Uderzy w wielkie firmy, uderzy w osoby fizyczne. W takich okolicznościach nie w głowie ludziom będzie inwestowanie w klub piłkarski. A ci którzy na tej całej sytuacji zarobią, raczej nie będą zainteresowani finansowaniem klubu z piłkarskiego trzeciego świata. Klub walczy o przetrwanie. Nie Rutkowscy, klub. A taki klub jak Lech, to 100 lat pięknej historii. Kibice Lecha Poznań zawsze byli gotowi na poświęcenie dla naszego Lecha i to nas wyróżniało na tle innych. To my byliśmy jego największą wartością i w codziennie próby mamy szansę udowodnić, że nic się nie zmieniło. Lech istniał na wiele lat przed przybyciem Rutkowskich, teraz od nas zależy, czy będzie istniał na wiele lat po odejściu Rutkowskich. I nie ma co mówić, że zarząd naważył sobie piwa (niegospodarnością wynikającą z braku umiejętności zarządzania futbolowym klubem) to musi teraz go wypić. Dużo większe i lepiej funkcjonujące kluby z zachodu borykają się z identycznymi problemami i desperacko walczą o przetrwanie, dlatego nawet jeśli nasz klub byłby i ze 3 razy lepiej zarządzany, to prawdopodobnie również i dzisiaj jego dalszy byt stałby pod znakiem zapytania. Po cichu liczę, że obecna sytuacja otworzy oczy zarządowi, a nasza pomoc w zapewnieniu ciągłości funkcjonowania naszego klubu zmieni podejście w klubie do najcenniejszego kapitału który posiada – wiernych kibiców. Jeszcze raz; w dobie proseprity, upadek projektu Lech Poznań pod kierownictwem obecnego zarządu – upatrywałbym jako szansę dla klubu. W warunkach światowego kryzysu, jest to raczej olbrzymie zagrożenie dla jego dalszego istnienia. Wspieram akcję i wesprę jeszcze raz jeśli będzie trzeba. Nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia.”

Autor wpisu: tomasz1973 do newsa: Można pomóc klubowi – ruszyła akcja #wGóręSerca

„Wprawdzie byłby to tylko swoisty gest, ale masz w 100% rację. Dzisiaj to wołanie o pomoc powinno byc poprzedzone komunikatem „żeby zwiększyć zaufanie kiboli, podajemy się do dymisji”! Przez cały czas panowania tego duetu działania Lecha nacechowane były tylko pogardą i korporacyjnym podejściem do kibola, w ich oczach staliśmy się klientem, a teraz wyciągają łapska do tych „klientów” używając górnolotnego zwrotu „w górę serca”, jakim prawem?! Jakim prawem te 2 nieudaczniki po bezdyskusyjnych wtopach na polu sportowym, a ostatnio na polu finansowym oczekują od kiboli zaufania???? Dlaczego nie słuchali i nie zwracali się do nas w momencie gdy był jasny przekaz (z naszej strony), jak dalej widzimy losy Lecha i jaki powinien być ich pierwszy krok, czytaj dymisja? Dzisiaj, nagle przypomnieli sobie o kibolach, dzisiaj nagle im nie przeszkadzamy, nie jesteśmy klientami, tylko nagle jesteśmy jednak częścią Lecha! Jakiego się pytam Lecha? Ich? Czy wreszcie tego, dla którego kibol będzie podstawowym dobrem, nie tylko w czasach kryzysu, zagrożenia czy pandemii, ale na co dzień! Ja tej ściemy nie kupuję, to oni doprowadzili Lecha na skraj przepaści i oni poniosą tego skutki. Lech, szanowny Grimmy i tak się odrodzi. Mówisz, że nie będzie chętnych, bo wszyscy przez koronowirusa dostaną po dupach…hmm może tak, może nie. To jest w większości wielka ściema, ludzie niestety umierali 2 miesiące temu, umierają dzisiaj i umierać będą za 3 miesiące, a nagle już to nikomu nie przeszkadza, już ważniejsza jest kasa (bo musi, bo inaczej byśmy udusili tę gospodarkę), na miejsce upadających firm powstaną nowe, życie nie lubi próżni, a człowiek nie zmienia swoich nawyków tak łatwo, jesteśmy kreatywnym gatunkiem, coś wymyślimy, żeby zarabiać, żeby żyć, nawet jakbyśmy mieli zejść do podziemi, jak w Seksmisji! Kiedyś zdechła Pogoń, zdechł ŁkS, sądzisz, że jak zdechną rutki, to Lech zostanie tak po prostu wymazany z piłkarskiego świata, tak? Gówno prawda! Co masz w Poznaniu? Warta, fajnie, ale jeżeli Lech ma nie przetrwać, to Warta już musiałaby nie istnieć 1000 razy! Ludzie otwórzcie oczy, nie z Rutkiem, to z kimś innym, nie w tym roku to za 2, 3, ale Lech będzie i żaden korona z Rutkiem mu nie zaszkodzą bardziej, bo rutek już swoje zrobił i teraz to tylko jego rola, żeby z tej przepaści się wygrzebał.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Inna optyka zimowego okienka

„Z NBN nie można się nudzić. Ciągle jakieś afery czy sytuacje z nim związane, a gość na boisku raczej radzi sobie tak sobie. Z innym podejściem, psychiką itp mógłby więcej, dużo więcej osiągnąć, a tak to ma już na koncie z kilkanaście klubów w karierze i nigdzie nie może zbyt długo zagrzać miejsca. Ale przynajmniej gość ma hmm „ciekawe, bujne życie”. Faktycznie – gość kapitalnie i idealnie pasuje do jakiegoś serialu w telewizji. Nie zdziwię się, jak jeszcze kiedyś nakręcą o nim film – gość to świetny materiał na film o człowieku, który w sumie na własne życzenie stacza się na dno. Nie żebym mu źle życzył, wręcz przeciwnie. Ale też po prawdzie nie powinien do nas nigdy trafić, bo nie przekonywał ani statystykami, ani umiejętnościami. W każdym razie mogę mu tylko życzyć powodzenia w dalszym życiu, dużo zdrowia i chyba przede wszystkim tego, żeby się w końcu ogarnął. Nie jest na to jeszcze za późno, żeby zmienił swoje życie na lepsze :)”

Autor wpisu: Ostu do newsa: Najlepszy trenerski okres Ulatowskiego

„Może być i tak, że II liga to poziom trenerski w sam raz dla Ulatowskiego…
Ale jest jeden problem – skoro ta „NASZA” rezerwa ma się JEDYNIE ogrywać w II lidze, to by wypadało by tej naszej młodzieży – co to ma być NASZA przyszłością w eklapie – dać jakiegoś Trenera, który by ją ROZWIJAŁ….
Bo jak wskazuje obecne doświadczenie żaden z zawodników II – ki się tam niezbyt rozwija i dopiero „wymuszone” przejście do 1druzyny wskazuje jakimi są talentami i jak szybko potrafią się rozwinąć…
Przykłady są aż nadto widoczne więc nie będę rozwijał tego tematu…”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Były piłkarz Lecha robi karierę w telewizji

„Z NBN nie można się nudzić. Ciągle jakieś afery czy sytuacje z nim związane, a gość na boisku raczej radzi sobie tak sobie. Z innym podejściem, psychiką itp mógłby więcej, dużo więcej osiągnąć, a tak to ma już na koncie z kilkanaście klubów w karierze i nigdzie nie może zbyt długo zagrzać miejsca. Ale przynajmniej gość ma hmm „ciekawe, bujne życie”. Faktycznie – gość kapitalnie i idealnie pasuje do jakiegoś serialu w telewizji. Nie zdziwię się, jak jeszcze kiedyś nakręcą o nim film – gość to świetny materiał na film o człowieku, który w sumie na własne życzenie stacza się na dno. Nie żebym mu źle życzył, wręcz przeciwnie. Ale też po prawdzie nie powinien do nas nigdy trafić, bo nie przekonywał ani statystykami, ani umiejętnościami. W każdym razie mogę mu tylko życzyć powodzenia w dalszym życiu, dużo zdrowia i chyba przede wszystkim tego, żeby się w końcu ogarnął. Nie jest na to jeszcze za późno, żeby zmienił swoje życie na lepsze :)”

Autor wpisu: Bart do newsa: Nenad Bjelica odszedł z Dinama

„Jak nie dali Bjelicy szansy o coś powalczyć skoro dwa sezony z rzędu Nenad do samego końca był w grze o tytuł. Bjelica przyszedł do nas po to żeby spróbować coś wygrać i ze składu jaki jest zrobić jak najlepszy wynik. Pierwszy sezon Bjelicy był dobry. Po przyjściu dostał do zrealizowania cel – awans do pucharów, finał pucharu polski i walka o mistrzostwo. Do pucharów awansował, do finału pp też, o mistrzostwo walczył do ostatniego gwizdka. Można było wyciągnąć więcej, można było mniej. Nie do końca wina Bjelicy że w finale pp Robak z Majewskim nie potrafili trafić w bramkę. Oni sobie wtedy chyba wkręcili do główek że zostaną bohaterami finału i napierdalali na pałę miliard strzałów nie podając innym. Swoją drogą tam w drużynie musiał być jakiś kwas po były mecze w których wspomniany Majewski wręcz ostentacyjnie ignorował lepiej ustawionego Kownackiego i kończył akcję sam, mecze kończyły się remisami i potem brakło pkt do tytułu. Wystarczyło żeby z Cracovią albo Łęczną Majewski zgrał piłkę do Kownackiego i Kownaś miałby coś co Anglicy nazywają „tap-in” – czyli piłkę do wbicia do pustej bramki. Tu już można dopatrywać się winy Bjelicy, bo jednak rolą trenera jest wymóc na piłkarzach grę zespołową. Ja w każdym razie uważam, że brak tytułu w sezonie 16/17 to w dużej mierze wina boiskowego egoizmu Majewskiego i nigdy tego nie zapomnę temu małemu chujkowi w kalesonach. Potem przyszedł kolejny sezon, sprzedali Bednarka wokół którego Nenad chciał budować obronę, transfery zrobiono na chaos i bez większego pomyślunku, z bodaj 11 przychodzących transferów (nie licząc wychowanków wracających z wypożyczeń) udał się tylko transfer Dilavera i Gytkjaera. Bjelica miał wtedy jeden cel – zdobyć mistrzostwo. Grał pod wynik kosztem stylu żeby dać Lechowi upragnione mistrzostwo a samemu jako mistrz kraju odejść do lepszego klubu. Na grę momentami nie dało się patrzeć, ale punkty jakoś były ciułane i dopiero w rundzie finałowej 2018 stała się katastrofa. Te runda finałowa to największa porażka Bjelicy w Lechu. Zastanawiam się też czy „cisze medialne” zarządzane przez Nenada nie przyniosły więcej szkody niż korzyści bo piłkarze byli bardziej pospinani przez to że nie mogli żyć tak jak zawsze. Myślę też, że w sezonie 17/18 tytułu ni3 zdobyliśmy przez kontuzję Makuszewskiego. Przecież my po jego kontuzji graliśmy bez skrzydeł, nikt nie dawał tyle co Maki, z konieczności na skrzydle grał Jevtić, Barkroth nie dawał rady, Situm miał kontuzje i wahania formy, Jóźwiak grał mało i też miał wahania formy. Reasumując: dwa lata Bjelicy w Lechu to były dwa ciekawe lata w których zdecydowanie można było osiągnąć więcej.”

Autor wpisu: Alcatraz do newsa: Spadek wycen

„Ogólny spadek jest chyba na korzyść polskiej ligi względem lig zagranicznych bo zrównuję to szaleństwo w dół. Oczywiście nasze kluby na tym ucierpią, ale z drugiej strony byle jaki klub z serie B nie wykupi co lepiej kopiącego gracza z ekstraklasy. Jest w tym wszystkim trochę wróżenia z fusów i trudno przewidzieć jak to będzie. Angielska liga od dawna psuje rynek, wykupują na potęgę narybek tworząc sobie poczekalnie talentów, to teraz dodatkowe obciążenie. Może coś się zmieni, mam na myśli przepisy, przejrzystość zatrudnienia.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Kilka istotnych punktów pozwalających wrócić do rywalizacji

„Oto pojawiła się nadzieja na to, że znowu będzie można zobaczyć w akcji Kolejorza i Ekstraklasę, oraz może nawet trzy mecze naszej drużyny w Pucharze Polski. Sama otoczka, czyli te powroty, kwarantanny i sam plan wznowienia gry raduje stęsknione serce każdego chyba kibola. Teraz mamy mniej więcej taką samą sytuację jak w grudniu, podobny czas oczekiwania, podobne powolne wznawianie aktywności zawodników. Tylko niestety żadnego plebiscytu nie ma! W tej chwili wystarczy tylko dotrwać do początku przygotowań, w tym czasie Redakcja tradycyjnie zadba o artykuły wreszcie na temat aktualnych aspektów startu trzeciej rundy Ekstraklasy, i dalej wszystko potoczy się szybko. Ten sezon będzie niesamowity. Trzykrotne przygotowania do sezonu, trzy rundy w układzie lato- jesień- zima; zima- wiosna; wiosna-lato . Jeszcze chyba nigdy jeden sezon nie trwał ponad rok. Miejmy nadzieję że koniec tego sezonu też będzie dla nas niesamowity, że nasza drużyna wreszcie coś ugra. Tylko Kolejorz!!!”

Autor wpisu: kibol z IV do newsa: Można pomóc klubowi – ruszyła akcja #wGóręSerca

„Obaj panowie znacie moje podejście do obecnego zarządu. Jako bodajże pierwszy na tym forum napisałem BOJKOT tego zarządu. Równocześnie pisząc bojkot zarządu, nigdy Lecha. Wiele razy pisałem tutaj o tym jak widzę ich zarzadzanie, ich „fachowość” itp, itd. Podejście zarządu do kibica też jest wam doskonale znane. Zresztą występuje ono nawet w tej akcji …włożę 100 póżniej dadzą mi 2, a jak ktoś wsadzi tys, sto tysięcy… to w czym mu oddadzą? :)… Tylko tym „zarządcom” nie przyszło do głowy to, że kibol to człowiek który robi do swego klubu coś bezinteresownie. Chcą pożyczkę niech idą do banku. Najprostszy sposób na kasę. Kto i gdzie powiedział, iż obecna zaraza ustąpi do początku nowego sezonu, kto i gdzie powiedział że mecze będą odbywały się z udziałem publiczności, kto i gdzie powiedział, że następny sezon się rozpocznie? Nikt tego nie powiedział, bo nikt tego tak naprawdę nie wie. Po raz kolejny ten zarząd strzela sobie w kolano takim oświadczeniem. Po raz kolejny robi z kibola klienta… Po raz kolejny pokazuje swą amatorszczyznę. Po raz kolejny pokazuje swe korporacyjne podejście do kibica. Po raz kolejny pokazuje, iż tak naprawdę to nigdy nie poznał swych kiboli i chyba już nie pozna. Czy ja pomogę Lechowi? Oczywiście, że tak. Wpłacę jakąś kwotę. Wpłacę bezinteresownie. Bo tego potrzebuje mój klub. Kolejorz nie Klimczak z juniorem. Pomogę bo tego wymaga sytuacja. Pomogę bo jestem kibolem tego klubu od zawsze i na zawsze. Pomogę nie chcąc …nic w zamian. Jedyne czego pragnę od tego zarządu… to jego dymisja. Dymisja, która jest o wiele cenniejsza niż jakiekolwiek obietnice często bez pokrycia… którymi mami się kiboli Lecha. Tak jak już pisałem w innym miejscu pomagam klubowi teraz, czas rozliczeń przyjdzie po tym wszystkim. Mam nadzieję, iż obecna sytuacja z koronawirusem otworzy oczy dużej rzeszy kiboli… Mam nadzieję, że pomogą… bo tego potrzebuje Kolejorz… ale też mam nadzieję, że każdy z nas rozliczy ten zarząd po tym gdy wróci normalność… Normalność czyli coś czego w Lechu brakuje od dawna za rządów tych dwóch amatorów.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz