Najciekawsze akcje pomocy klubom w Europie

Akcje pomocy klubom w czasach koronawirusa to teraz standard. Kibice w różnych krajach mają możliwość finansowej pomocy swoim klubom choćby poprzez kupno wirtualnych biletów, produktów w e-sklepach czy poprzez różnego rodzaju zbiórki. Trzy akcje łącznie trzech zagranicznych klubów robią obecnie największe wrażenie w całej Europie.
Borussia Mönchengladbach

Kibice Borussii Mönchengladbach kilka dni temu zaczęli zapełniać swój stadion kibicami z tektury. Dotąd wyprodukowano 8 tysięcy postaci z kartonu, które są rozmieszczane na trybunach obiektu w Mönchengladbach. Za 19 euro każdy chętny fan BMG może mieć tekturę ze swoim zdjęciem ustawioną na krzesełku stadionu. Dzięki tej unikalnej akcji kibice Borussii zebrali już ponad 15 tysięcy euro na pomoc swojemu klubowi, a tektur na trybunach cały czas przybywa. Organizatorzy mają nawet problemy z terminową produkcją kartonów z wizerunkami kibiców oraz z rozmieszczaniem ich na stadionie.


Fot. Bundesliga.com
null

Lokomotive Lipsk

Popularny kiedyś niemiecki klub FC Lokomotive Lipsk występujący teraz w IV-lidze bije rekord. Klub sprzedał już blisko 150 tysięcy biletów na mecz-widmo 8 maja z nieznanym przeciwnikiem. Koszt jednej wejściówki to 1 euro, wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc Lokomotivie w trudnych czasach koronawirusa. Tym samym został pobity już nieoficjalny rekord frekwencji niemieckiego klubu, którego mecz z francuskim Bordeaux w europejskich pucharach obejrzało w latach 80-tych rzekomo 120 tysięcy ludzi.

null

FC Midtjylland

Duński klub FC Midtjylland wraz z firmą ProShop Europe z którą współpracuje od 10 lat rozłożył pod stadionem na parkingu dwa olbrzymie telebimy. Dzięki nim nawet 2 tysiące samochodów i łącznie 10 tysięcy kibiców będzie mogło pod obiektem oglądać na żywo domowe mecze swojego klubu. Pomysł został zaakceptowany przez władze miasta, rząd Danii oraz policję. Zostanie także zorganizowany konkurs na najlepiej przystrojony samochód w klubowe barwy. Zwycięzca otrzyma najlepsze miejsce na parkingu, aby móc z bliska oglądać mecze na telebimie. Runda wiosenna 2019/2020 zostanie wznowiona w Danii już 17 maja.

Fot. inavateonthenet.net
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. kibol z IV pisze:

    Zajebista akcja Borussii. Oto jak pokazuje się szacunek dla kibica. Oto jak dba się o jego wizerunek , pozycję i hierarchię w klubie.Na całym świecie puste stadiony….W Moenchengladbach na stadionie kibice…Byli są i będą …Docenieni przez zarząd.Wyszczególnieni. Nie piłkarze, działacze…ale kibice. Ci którzy są tam od zawsze. W Borussii w bardzo sugestywny sposób uwypuklono lojalność kibica wobec klubu.W perfekcyjny sposób wykorzystano wizerunek kibica w obliczu ogólnoświatowej pandemii. To on jest tam najważniejszy. To dla niego jest ten klub. To jego klub. To on jest wygranym Zajebista pamiątka z tego cholernie wirusowatego czasu… Pamiątka dla nastepnych pokoleń. Powód do dumy i cholerna więź z klubem. Ot tekturowy pomnik za życia. Pomnik przetrwania , dumy , tożsamości…Pomnik zwycięstwa… Pomnik będący dumą dla dzieci , wnucząt.W Niemieckim klubie uszanowano kibica…w bardzo wizualny sposób… W Polsce w bardzo nierealny sposób próbuje się z kibica zrobić klienta , bankowca , pożyczko dawcę…Pieniądz nie człowiek…Daj 2 dychy dam ci 4….w następnym sezonie….daj stówę dam ci dwie…Co zrobisz gdy jakiś bogacz zaoferuje milion….jak i czy dasz mu dwa …zarzadzie ? Oto różnica…między profesjonalistami a amatorami… Dlatego przegrywamy w Europie….Tam liczy się kibic. To on jest najważniejszy…U nas liczy sie ….liczydło. Kibice Borussii wpłacili i dostali zajebistą tekturową pamiątkę …będącą czymś wyjątkowym dla dzieci , wnuków i następnych kibicowskich pokoleń….Tam nikt nie obiecuje zwrotów bo zna honor kibica , jego wierność , przywiązanie , bezinteresowność. U nas ? KIBIC …KLIENT…TO nie to samo. Ktoś o tym nie wie , ktoś tego nie doświadczył , ktoś nigdy nim nie był. Wiara zachęcam mimo wszystko do wpłacania na Lechową akcję…Bo przecież MY LECHICI tu zostaniemy…gdy innych już nie będzie.

  2. 07 pisze:

    Rutkowski z Klimczakiem tak kombinowali, ze z mocnego klubu zostaly zgliszcza. Zapomnijcie o transferach. Beda mocno stawiac na mlodych. Transfery beda z miejscowosci o nazwie Wronki.

Dodaj komentarz