10 najlepszych majowych meczów w ostatnich 10 latach

Maj będący w paru minionych sezonach decydującym czasem w danych rozgrywkach nie należał zwykle do udanych miesięcy. Lech Poznań w piątym miesiącu roku dostarczał kibicom więcej negatywnych emocji niż pozytywnych, choć zdarzyło się parę wyjątków. W ostatnich 10 latach maj najlepszy był oczywiście w 2 sezonach mistrzowskich dla naszego klubu.

Wykorzystując czas oczekiwania na wznowienie sezonu 2019/2020 postanowiliśmy wybrać 10 najlepszych meczów Kolejorza rozegranych w maju. Są to przeważnie spotkania zakończone wysokimi wygranymi w których lechici grali naprawdę dobrze. Lista zawiera również majowe mecze w których gra poznaniaków była co najwyżej średnia, wynik był już bardzo dobry i miał spore przełożenie na tabelę oraz na końcowe rozstrzygnięcie danego sezonu.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 0:3 (02.05.2010)

10 lat temu dzień 2 maja nie kojarzył się jeszcze z finałami Pucharu Polski. Tamtego dnia Lech walczący o tytuł błysnął na starym obiekcie we Wrocławiu triumfując nad Śląskiem 3:0. Popis dał wówczas Robert Lewandowski.

Lech Poznań – Polonia Bytom 3:0 (08.05.2010)

W 28. kolejce Lech z łatwością rozprawił się z Polonią Bytom. Będący w gazie Kolejorz 8 maja rozbił Polonię Bytom 3:0 prowadząc tym wynikiem już po 34 minutach gry.

Ruch Chorzów – Lech Poznań 1:2 (11.05.2010)

Lech wiele lat czekał na triumf w Chorzowie. W końcu się doczekał, po dobrym meczu wygrał 2:1, choć przegrywał 0:1, wyprzedził w tabeli Wisłę, a 4 dni później po 17 latach zdobył Mistrzostwo Polski. Tamto spotkanie sprzed 10 lat było wzorowym meczem pod względem cech wolicjonalnych. 11 maja 2010 roku Kolejorz pokazał niesamowity charakter w połączeniu z jakością piłkarską.

Lech Poznań – Korona Kielce 4:0 (29.05.2011)

30. kolejka sezonu 2010/2011. Lech mógł jeszcze łudzić się pucharami, jednak wbrew temu co mówili niekompetentni, niedoinformowani komentarzy – dnia 29 maja 2011 roku ani przez moment nie był na miejscu pucharowym. Wynik w Poznaniu układał się dobrze, rezultaty innych meczów już źle. Lech wygrał z Koroną 4:0 co nic jemu nie dało.

Lech Poznań – Widzew Łódź 4:0 (10.05.2013)

Do przerwy 0:0, po przerwie 4 gole Lecha, który 10 maja 2013 roku rozbił u siebie Widzew aż 4:0. Ozdobą tamtego majowego meczu była bramka Możdżenia w 50 minucie na 1:0. Kolejorz tamtym zwycięstwem kontynuował zwycięską serię walcząc o tytuł Mistrza Polski.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:0 (28.05.2014)

Mecz o wicemistrzostwo Polski zakończył się łatwym zwycięstwem Lecha. Poznaniacy 28 maja 2014 roku rozbili Ruch przy Bułgarskiej aż 4:0 pokazując komu należy się 2. lokata na koniec sezonu.

Legia Warszawa – Lech Poznań 1:2 (09.05.2015)

Gra była gorsza niż tydzień wcześniej na Narodowym, ale wynik 9 maja 2015 roku odwrotny. Lech na początku drugiej połowy zadał dwa mocne ciosy za sprawą Jevticia i Linettego. Dzięki wygranej 2:1 dnia 9 maja 2015 roku poznaniacy wyprzedzili Legię w tabeli zostając nowym liderem.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 3:0 (20.05.2015)

Krótko po przegranej z Jagą 1:3 w 32. kolejce w której Lech na szczęście nie stracił lidera, poznaniacy szybko się otrząsnęli. 20 maja 2015 roku łatwo rozbili u siebie Śląsk 3:0 strzelając wszystkie 3 gole do 28 minuty.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (15.05.2016)

Ostatni mecz w nieudanym sezonie 2015/2016 wyszedł Lechowi na piątkę. W spotkaniu o 7. lokatę Kolejorz łatwo pokonał u siebie Ruch 3:0. Debiutancką bramkę w lidze strzelił wtedy Kamil Jóźwiak.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (14.05.2017)

Mecz, który odbył się kilkanaście dni po 3 z rzędu przegranym finale Pucharu Polski. Po wygranej w 33. kolejce nad Pogonią 2:0 zespół Lecha miał jeszcze realne szanse na tytuł. Tamto zwycięstwo przyszło poznaniakom lekko, łatwo i przyjemnie, od 14 maja 2017 roku już tak łatwo w żadnym innym majowym meczu Kolejorzowi nie poszło.