W piątek testy rezerw

W PKO Ekstraklasie zakończyły się już testy na koronawirusa po których zgodę na rozpoczęcie/wznowienie ćwiczeń grupowych na boiskach otrzymało dotąd 14 z 16 klubów. W tym tygodniu zakończą się również testy na obecność koronawirusa w I i II-lidze w których rywalizacja ma zostać wznowiona na początku czerwca 2020.
Oprócz klubów PKO Ekstraklasy 2019/2020 testy za sobą mają dwa pierwszoligowe kluby Miedź Legnica oraz Stal Mielec. Oba testy na koronawirusa przeszły wczoraj wcześniej niż inne drużyny z I-ligi. Powodem takiego stanu są mecze w ramach 1/4 finału Pucharu Polski czekające te dwie drużyny w środę, 27 maja.

Według harmonogramu ogłoszonego przez Polski Związek Piłki Nożnej jutro testy przejdą pozostałe zespoły z I-ligi, a pojutrze w piątek, 7 maja wszystkie ekipy z II-ligi w tym Lech II Poznań, który planowo ma wrócić do rywalizacji o utrzymanie na trzecim froncie w naszym kraju w sobotę, 6 czerwca.

Po analizie wyników wszystkich badań, także tych dodatkowych, Zespół Medyczny PZPN-u podejmie decyzje w sprawie dopuszczenia konkretnych klubów z I i II-ligi do treningów grupowych. Klub, który nie ma takiej zgody może ćwiczyć tylko indywidualnie.

Warto dodać, że według harmonogramu w PKO Ekstraklasie od 10 maja kluby mają trenować już normalnie (25 osób na jednym boisku). Sam Lech Poznań po otrzymaniu zgody od PZPN-u na zajęcia grupowe dziś odbył pierwszą, oficjalną jednostkę treningową na boisku od 13 marca.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <