Terminy zaległych meczów 1/4 Pucharu Polski

Popołudniu Polski Związek Piłki Nożnej podał dokładne terminy dwóch zaległych meczów 1/4 finału Pucharu Polski sezonu 2019/2020. Spotkanie Lecha Poznań nie będzie pierwszym meczem w kraju po powrocie do piłki w czasie koronawirusa. Sam Kolejorz będzie miał również dobę mniej na regenerację przed późniejszym klasykiem polskiej ligi.
Zaległy mecz 1/4 finału Pucharu Polski 2019/2020, Stal Mielec – Lech Poznań zostanie rozegrany w środę, 27 maja, o godzinie 20:10 (transmisja na Polsacie Sport). Dzień wcześniej o tej samej porze Miedź Legnica podejmie Legię Warszawa. To oznacza, że Kolejorz przed klasykiem ligi zaplanowanym na sobotę, 30 maja na godzinę 20:00 będzie miał dobę mniej na regenerację niż przeciwnik.

Dodajmy, że jeszcze przed przerwą w sezonie 2019/2020 do półfinału Pucharu Polski dostała się Cracovia Kraków, która na wyjeździe po dogrywce wyeliminowała GKS Tychy oraz obrońca trofeum Lechia Gdańsk, która u siebie pokonała Mistrza Polski, Piasta Gliwice.

PZPN nie ustalił jeszcze dokładnej daty losowania par 1/2 finału Pucharu Polski. Oficjalnie nie jest też znany termin półfinału, data finału oraz miejsce w którym odbędzie się finał Pucharu Polski. Polski Związek Piłki Nożnej ma plan rozegrania półfinałów 22 lipca a finału 26 lipca. Tym samym te mecze odbyłyby się już po zakończeniu sezonu 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że Lech Poznań w drodze do spotkania za Stalą Mielec wyeliminował Chrobrego Głogów (2:0), Resovię Rzeszów (4:0) oraz Stal Stalową Wolę (2:0). Kolejorz w tej edycji Pucharu Polski nie stracił jeszcze gola, w maju zawita na Podkarpacie już 3 raz w sezonie 2019/2020.Terminy najbliższych meczów Kolejorza:

1/4 PP: Stal Mielec – Lech Poznań (środa, 27 maja, godz. 20:10)
28. kolejka: Lech Poznań – Legia Warszawa (sobota, 30 maja, godz. 20:00)
29. kolejka: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (wtorek, 9 czerwca/środa, 10 czerwca)
30. kolejka: Korona Kielce – Lech Poznań (niedziela, 14 czerwca)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

 1. Didavi pisze:

  Jeszcze nie zaczęliśmy grać, a już ustawki pod Legię.

 2. El Companero pisze:

  chyba są tam w stolicy zesrani i nie wiedzą jak wypadną po przymusowej, nieprzewidzianej przerwie. Byli pewni mistrzostwa i PP w marcu a teraz mogą wszystko stracić. Dlatego ułatwili sobie z tym terminem, a przecież mogli zagrać w środę a Lech we wtorek. Oby to się podwójnie na legii zemściło, porażką w Legnicy i Poznaniu.

 3. inowroclawianin pisze:

  Już chyba z miesiąc mnie tu nie było. Jak to ten czas leci.. No w końcu liga rusza i PP :-) Co prawda tylko w tv, ale lepsze to niż nic. Wiadomo jak z kontuzjami itp. u naszych? Gumny gotowy i reszta?

 4. J5 pisze:

  Jeśli Lech będzie grać na poziomie takim jak w marcu, to ten termin nie będzie miał żadnego znaczenia. Nie jeden raz Kolejorz pokazywał już, że lepiej wygląda grając co trzy dni w rytmie, niż z tygodniową przerwą. Zresztą piłkarze pewnie będą stęsknieni za grą, za rywalizacją, a zwycięstwo na Podkarpaciu może ich tylko dodatkowo nakręcić. Nasz rywal przyjeżdża na Bułgarską, gdzie ciężko mu się gra zwłaszcza teraz kiedy nie będzie pewny formy. Nawet odpoczywając o ten jeden dzień mniej Lech u siebie będzie faworytem, i na pewno wyciągnie na boisko swoje największe atuty.
  Wydaje się że termin ustalono w ten sposób, że skoro obaj rywale grają w pucharze na wyjeżdzie, to ten zespół który w rozgrywkach ligowych miał mieć kolejny wyjazd jako bonus dostał jeden dzień więcej na regenerację. Wydaje się to sprawiedliwe, ale czy to będzie miało coś z tą sprawiedliwością na rzeczy dowiemy się wtedy, kiedy zajdzie sytuacja odwrotna. Na razie nie ma co tworzyć teorii spiskowych. Jeśli się nas boją, tym lepiej. Może strach sparaliżuje im nogi na boisku. A Kolejorz niech robi swoje. Niech wygra. Oba te pierwsze, w koronawirusie,mecze

Dodaj komentarz