Kolejny etap przygotowań do powrotu

Od niedzieli, 10 maja zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów ekstraklasowe kluby mogą już przeprowadzać normalne treningi na boisku w 25-osobowych składach a nie w grupach jak w ostatnich dniach. Wszystkie drużyny z PKO Ekstraklasy już wcześniej dostały zgodę od Komisji Medycznej PZPN na treningi na boisku, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby 16 zespołów właśnie dziś rozpoczęło najważniejsze przygotowania do wznowienia rundy wiosennej 2019/2020.
10 maja rozpoczyna się najważniejszy etap przygotowań do powrotu do rywalizacji. Trenerzy będą mieli teraz nieco ponad 2 tygodnie na odpowiednie przygotowanie ekip do pierwszych meczów, które odbędą się w dniach 27-31 maja. Lech Poznań ćwiczący na boisku od 6 maja był podzielony ostatnio na grupy według formacji przez co sztab szkoleniowy mógł rozpocząć szlifowanie gry zarówno w defensywie jak i w ofensywie.

Teraz lechici w końcu będą mogli ćwiczyć w komplecie pracując m.in. nad taktyką czy stałymi fragmentami gry. Wreszcie będzie można popracować nad różnymi elementami czysto piłkarskimi na większych obciążeniach niż w ostatnich tygodniach. W marcu czy w kwietniu treningi z piłką były niemożliwe, teraz dzięki korzystnej decyzji Rady Ministrów piłka już na dobre zagości podczas zajęć.

Zgodę od Komisji Medycznej PZPN na zajęcia na boisku ma już także Stal Mielec będąca pierwszym rywalem Kolejorza po prawie 3-miesięcznej przerwie. Władze tego klubu otrzymały nawet od miasta dofinansowanie w postaci 350 tysięcy złotych, które ma pomóc I-ligowcowi nie tyle co wyeliminować Lecha Poznań z Pucharu Polski tylko awansować do Ekstraklasy co jest głównym celem Stali.

Lech Poznań jeszcze przed meczem z mielczanami przejdzie po raz drugi testy na obecność koronawirusa. Odbędą je również wszystkie inne kluby, które w dniach 27-31 maja wrócą do pucharowo-ligowej rywalizacji.Plan powrotu do gry w sezonie 2019/2020:

1) 19 kwietnia – Do wieczora każdy klub musiał podać listę maksymalnie 50 osób, które z ich strony będą brały udział w dokończeniu sezonu 2019/2020 (w tym gronie są m.in. trenerzy, masażyści, piłkarze czy pojedyncze osoby np. z działu mediów).

2) 20 kwietnia – 3 maja – Początek izolacji 16 drużyn Ekstraklasy (trenerzy, piłkarze) + izolacja sędziów. Wszyscy mieli wtedy raportować swój stan zdrowia m.in. poprzez protokół medyczny. Ograniczyć wszelkie kontakty, nie wychodzić z domu. Mieli m.in. zakaz robienia zakupów.

4) 3-4 maja – Pierwsze testy na koronawirusa. Test (wynik po około 24 godzinach) był przeprowadzony na wszystkich osobach zgłoszonych wcześniej przez kluby. Zakup testów sfinansował PZPN. Łączny koszt przebadania ekstraklasowiczów to około 1 mln złotych. Dodatkowo przebadane zostały osoby z Ekstraklasy Live Park, która produkuje sygnał telewizyjny.

5) 4-9 maja – Treningi w grupach głównie kilkuosobowych (maks. 14 osób) z zachowaniem dystansu. Piłkarze przyjeżdżają do klubu własnymi samochodami już przebrani, po zajęciach odjeżdżają, biorą prysznic u siebie w domach.

6) 10 maja – 28 maja – Początek pełnych przygotowań klubów Ekstraklasy do wznowienia rundy wiosennej 2020. Drużyny będą ćwiczyć na boiskach pełnymi składami (do 25 osób na jednym boisku).

7) 26/27 maja – Ponowne testy na koronawirusa u wszystkich osób zgłoszonych wcześniej przez kluby Ekstraklasy, testy sędziów oraz testy osób, które będą pracować przy transmisjach telewizyjnych.

8) 26/27 maja – Dwa mecze w ramach 1/4 finału Pucharu Polski w tym Stal – Lech.

9) 29 maja – Planowane wznowienie sezonu 2019/2020 na szczeblu Ekstraklasy.

10) 19 lipca – Planowane zakończenie sezonu 2019/2020 na szczeblu Ekstraklasy.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <