Najbardziej niewygodni rywale w ostatnich latach

Przedwczoraj przedstawiliśmy krótką listę wygodnych rywali dla Lecha z którymi poznaniacy przeważnie u siebie oraz na wyjazdach potrafił grać nieźle i wygrywać bez względu na to w jakiej był formie. Dziś pora na kolejną listę. Tym razem zestawienie najbardziej niewygodnych przeciwników dla Kolejorza z którymi ostatnio gra nam się ciężko.
Niewygodni rywale, czyli m.in. tacy, którzy często wcale nie są w czołówce Ekstraklasy, jednak spinają się na Lecha potrafiąc nam urwać punkty zarówno w Poznaniu jak i podejmując Kolejorza u siebie. Poniższa lista zawiera również kluby z ligowej czołówki z którymi Lechowi gra się ostatnio bardzo ciężko i którzy wygrywają z nami tzw. „mecze na szczycie”.

Arka Gdynia

Mało który klub potrafi tak mocno popsuć nastroje i atmosferę wokół Lecha. W ostatnim czasie 2 remisy z Arką, strata 4 punktów, w 2017 roku na Narodowym gdynianie w meczu z Lechem zdobyli Puchar Polski, rok wcześniej mecz, który przyciągnął na Bułgarską aż 40 tysięcy ludzi zakończył się remisem 0:0. Sam Lech podczas 3 ostatnich wizyt w Gdyni nie umiał zdobyć gola.

Fragment grudniowego meczu z Arką 1:1
null

Zagłębie Lubin

Lech Poznań w 5 ostatnich meczach z Zagłębiem Lubin przy Bułgarskiej przegrał 0:2, zremisował 1:1, poległ 1:2, zremisował 1:1 i ostatnio znów przegrał 1:2. Lech na wygraną nad Zagłębiem w Poznaniu czeka od grudnia 2015 roku. W 4 ostatnich meczach z Zagłębiem (dom i wyjazd) Lech ugrał raptem 1 punkt przegrywając aż 3 razy.

Fragment październikowego meczu z Zagłębiem 1:1
null

Legia Warszawa

19 ostatnich meczów z Legią na 3 frontach to 8 zwycięstw Lecha i 11 wygranych rywala. Bilans nie jest aż taki zły. Złe są te najważniejsze mecze decydujące m.in. o zdobywcy Pucharu Polski w 2015 i 2016 roku czy nawet ten słynny rozegrany 20 maja 2018. Na dodatek w Warszawie idzie ostatnio lechitom bardzo słabo.

Fragment meczu z Legią dnia 20 maja 2018
nullCracovia Kraków

Wliczając mecze u nas i na wyjeździe Lech przegrał z Cracovią aż 4 ostatnie spotkania. Poznaniacy nie potrafią pokonać krakowian u siebie od 2 lat a na wyjeździe od 3 lat. Porażki w bezpośrednich meczach z „Pasami” są ostatnio dla Kolejorza bardzo bolesne, Cracovia ogrywając nas m.in. wiosną 2016 czy 2019 roku potrafiła kosztem Lecha wywalczać awans do europejskich pucharów.

Fragment ostatniego meczu z Cracovią 1:2
null

Jagiellonia Białystok

Wliczając mecze z Jagiellonią w Poznaniu i na wyjeździe Lech nie wygrał żadnego z 6 ostatnich spotkań czekając na zwycięstwo od marca 2018 roku (wtedy 5:1 triumfował Kolejorz). Na 15 ostatnich meczów Lecha z Jagiellonią poznaniacy wygrali tylko 2 razy ponosząc aż 7 porażek i 6-krotnie remisując. Lech ostatni raz wygrał w Białymstoku w kwietniu 2013 roku. W dodatku w ostatnich 8 meczach Lecha z Jagiellonią w Poznaniu aż 5 razy wygrała Jagiellonia przy zaledwie 2 zwycięstwach gospodarzy i 1 jesiennym remisie.

Fragment meczu Lech – Jagiellonia 0:2
null

Piast Gliwice

Jesienna wygrana 3:0 nie zmieniła od razu opinii o meczach z Piastem. Niegdyś Lech regularnie golił tego rywala zarówno u siebie jak i na wyjazdach triumfując 3:0, 4:0 czy 5:1. Później coś się zacięło. W 5 kolejnych spotkaniach Lech zanotował następujące rezultaty: 0:0, 1:1 (u siebie), 0:4, 0:1 i 1:1. Szczególnie bolesny był ubiegły sezon w którym Mistrz Polski miał na nas patent.

Fragment meczu Lech – Piast 1:1
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. bas pisze:

    Czyli potwierdza się że jesteśmy od paru sezonów średniakiem w naszej buraczanej lidze.Jesteśmy za słabi żeby regularnie mierzyć się z najsilniejszymi zespołami ligi. Piast ,Cracovia i legla to pierwsze 3 zespoły w tabeli na chwilę obecną .Jaga w tym sezonie jakoś się nie może odnaleźć ,ale w poprzednich była przed nami.Miedziowi potrafią napsuć krwi też najlepszym.Jedynie Arka to słabeusz, który od wszystkich zbiera baty, ale niestety my z nimi nie potrafimy grać. Dopóki nie będziemy regularnie punktować z drużynami z czołówki to o sukcesach możemy zapomnieć.

Dodaj komentarz