Pięć niespodziewanych zwycięstw w ostatnich pięciu latach

W ostatnich pięciu latach Lech Poznań często rozczarowywał ponosząc przykre porażki w wielu ważnych, prestiżowych meczach lub w tzw. „na szczycie”. Na szczęście było parę spotkań w których to Kolejorz zadziwiał, sprawiał niespodziankę, a nawet sensację wygrywając głównie na wyjeździe z wyżej w danej chwili notowanym rywalem, który przed konkretnym meczem był faworytem.

Fiorentina – Lech Poznań 1:2 (22.10.2015)

Ostatni w tabeli Lech z problemami poleciał do Florencji na mecz w ramach 3. kolejki Ligi Europy i wygrał. Kolejorz dotarł do Włoch z opóźnieniem, Jan Urban dla którego był to 2 mecz na ławce Kolejorza wystawił rezerwowy skład, który sprawił sensację na skalę europejską! Ostatni zespół Ekstraklasy wynikiem 2:1 pokonał ówczesnego lidera Serie A!

Burić – Kędziora, Dudka, Kamiński, Kadar – Trałka, Tetteh – Lovrencsics, Holman (68.Hamalainen), Formella – Thomalla (62.Kownacki, 78.Gajos).

Legia Warszawa – Lech Poznań 0:1 (25.10.2015)

3 dni po sensacji we Włoszech zespół Lecha sprawił kolejną. Zamykający tabelę Kolejorz wygrał z Legią przy Łazienkowskiej 1:0. Poznaniacy szybko wyszli na prowadzenie, później grali z kontry, umiejętnie się bronili aż dowieźli niespodziewane zwycięstwo w Warszawie do końca.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 5:1 (11.03.2018)

Kiedy Jagiellonia wyszła na prowadzenie Lech w 27. kolejce tracił do niej już aż 11 punktów. Poznaniacy jeszcze przed przerwą wyrównali a prawdziwy koncert dali w drugich 45 minutach. Bramki zdobyte po stałych fragmentach gry pozwoliły Kolejorzowi nie tylko odrobić straty, ale także wygrać aż 5:1. Lech nie był wtedy na fali, Jagiellonia była mocniejsza, jednak zamiast 11 punktów miała po tym meczu 5 oczek przewagi. Po 30. kolejce to Lech był przed nią w tabeli na co wpływ miała m.in. tama, ostatnia w historii wygrana nad białostoczanami.

Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (23.02.2019)

Po porażkach z Zagłębiem 1:2 i z Piastem 0:4 zanosiło się na kolejną katastrofę. W rzeczywistości Lech rozegrał najlepszy pod wodzą Adama Nawałki, był bardzo dobrze przygotowany faktycznie, odpowiednio zmobilizowany, skuteczny co przełożyło się na niespodziewane zwycięstwo nad Legią 2:0. Triumf był wtedy jak najbardziej zasłużony, wygrała drużyna dużo lepsza, która przed meczem nie była faworytem.

Lech Poznań – Piast Gliwice 3:0 (22.11.2019)

Po 4 ligowych meczach bez wygranej Lech niespodziewanie zaskoczył. Zaraz po listopadowej przerwie na kadrę podczas której na obozach reprezentacji przebywało wielu piłkarzy poznaniacy sprawili dużą niespodzianką. W spotkaniu do którego podeszli praktycznie z marszu pokonali Mistrza Polski 3:0. Był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Kolejorza w sezonie 2019/2020, który pokonał mocnego rywala notując w dodatku swój rekord rozgrywek w liczbie pokonanych kilometrów.