Christian Gytkjaer zostanie w Kolejorzu do 19 lub 24 lipca

30-letni napastnik, Christian Gytkjaer zostanie w Lechu Poznań trochę dłużej. 30 czerwca 2020 roku wygasa kontrakt Duńczyka z Kolejorzem i nie zostanie przedłużony. Mimo to, „Gyt” z dniem 1 lipca nie stanie się wolnym zawodnikiem. Klub porozumiał się z reprezentantem Danii w sprawie przedłużenia kontraktu do zakończenia sezonu 2019/2020.
UEFA i FIFA już wcześniej zarekomendowały, aby kluby dogadały się z zawodnikami mającymi ważne kontrakty do 30 czerwca 2020 roku prosząc również samych piłkarzy o wyrozumiałość. Christian Gytkjaer zgodził się na wydłużenie swojej umowy do końca sezonu 2019/2020, zatem zostanie w naszym klubie trochę dłużej. W tej sprawie został już podpisany odpowiedni aneks.

Lider klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy 2019/2020 po 26 kolejkach oraz najlepszy strzelec Lecha Poznań w tym sezonie na 2 frontach (15 goli w lidze, 3 bramki w Pucharze Polski) na pewno dogra trwający sezon do końca. Rozgrywki ligowe 2019/2020 w naszym kraju zakończą się w niedzielę, 19 lipca a pucharowe dobiegną końca w piątek, 24 lipca kiedy odbędzie się finał Pucharu Polski. Dopiero po tej dacie 30-latek stanie się wolnym zawodnikiem.

Pozostanie „Gyta” po 30 czerwca to doskonała wiadomość dla całego Kolejorza, który wciąż walczy o awans do europejskich pucharów na 2 frontach. Warto zaznaczyć, że gdyby Christian Gytkjaer zdecydował się odejść 1 lipca, to i tak w sezonie 2019/2020 nie mógłby już zagrać w innym klubie, a w nowej lidze mógłby zostać zarejestrowany dopiero po dniu 1 sierpnia 2020.

Warto przypomnieć, że 30 czerwca oficjalnie wygasają kontrakty/wypożyczenia w przypadku Bohdana Butko, Karola Szymańskiego, Timura Zhamaletdinova oraz Tomasza Cywki z którymi również odbędą się rozmowy. Jednocześnie Alan Czerwiński, który oficjalnie stanie się zawodnikiem Lecha Poznań od 1 lipca 2020 roku dokończy sezon 2019/2020 w Zagłębiu Lubin.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 16

 1. Grossadmiral pisze:

  No i dobrze resztę towarzystwa Cywka Timur może Butko pożegnać 30 czerwca

 2. kri$$ pisze:

  Dobra wiadomość. Oby się przydał ze swoimi umiejętnościami, a najważniejsze – żeby nie złapał kontuzji.
  O motywacje jestem spokojny. Musi się pokazać z jak najlepszej strony, żeby mieć atuty przy negocjacjach nowego kontraktu.

 3. Bart pisze:

  No i gitara. A z Czerwińskim łudziłem że zarząd w rewanżu napsuje Zagłębiu trochę krwi, ale wiedziałem że nie starczy im do tego jaj

 4. Didavi pisze:

  Z opcją przedłużenia o 12 miesięcy? :)
  Z Cywką i Timurem to nawet nie ma co rozmawiać. Niech wykupują wczasy gdzieś indziej.
  Szymański jest przydatny, choćby w rezerwach, a Butko do końca sezonu też powinien zostać, będzie potrzebny zanim Gumny się w pełni wyleczy. Pożegnać go po sezonie.
  Co do Czerwińskiego. Zrobiłbym jednak na złość Zagłębiu, chyba, że to decyzja Czerwińskiego i ten chce grać, bo wiadomo, że u nas i tak do końca sezonu nie mógłby występować. Jest jednak ryzyko kontuzji, ale też Zagłębie może i nam zrobić na złość, mając pewne utrzymanie i nie grając o nic, mogą Alana posadzić na ławce. Lepiej gdyby Czerwiński od 1.07 był już u nas.

 5. fox pisze:

  Super bardzo dobre info.Co do Czerwińskiego to myślę,że chodzi o kasę.Jeśli do końca sezonu zostanie Butko to musieli by płacić i jemu i Alanowi.

 6. tomasz1973 pisze:

  Z Gytkierem to raczej było oczywista, raz, że grać by nie mógł gdzie indziej, a po takiej posusze od marca, to chyba każdy normalny piłkarz chce grać, dwa ma szanse na króla strzelców i przy dobrych wiatrach na puchar, a więc dostanie i indywidualną i zespołową nagrodę, a to w negocjacjach z nowym pracodawcą będzie się liczyć.
  Jeśli chodzi o Czerwińskiego, to gdybym był rutkiem, to 1 lipca meldowałby się na Bułgarskiej, a jak Jankowski chce mieć Alana u siebie do końca rozgrywek to jakby poprosił, napisał życiorys, podanie z uzasadnieniem i ładnie by się pokłonił, to wówczas wyceniłbym jego wypożyczenie na miesiąc czasu, kazał za nie zapłacić, wykupić ubezpieczenie i wówczas by mógł wrócic do Lubina. Ludzie szanujmy się! Grali z nami w chuja, to my gramy z nimi, ot tyle. Tak dla zasady, żeby żadnemu kolejnemu prezesowi nie przyszło do głowy, że rutkowski to cienka pizdeczka i można mu narzucić swoje warunki.
  No ale cóż, zapewne jest tak jak napisał –fox–, jedna pozycja, 3 pensje (Gumny, Budko, Czerwiński) i to aż przez cały okrągły miesiąc! Co za dużo to nie zdrowo powiedział rutek i kazał grać Czerwińskiemu do końca lipca w Zagłębiu!

 7. Ekstralijczyk pisze:

  Dobra wiadomość.

 8. J5 pisze:

  Dobra wiadomość. Gytkjaer nie dość że dba o swoją karierę, to jest ambitny. Ewentualny tytuł króla strzelców pozostanie na zawsze w jego życiorysie, tak jak i ewentualny puchar i pudło. Dobrze to o nim świadczy, a przy okazji może wyśrubować lechowe statystyki, oraz te ligowe. No i miło będzie można go pożegnać na ostatnim meczu w Poznaniu. Miło będziemy wspominać Christiana Gytkjaera

 9. John pisze:

  Nie jest to dla mnie żadne zaskoczenie.
  A ten prezes Zagłębia co tak krzyczał o kwocie odstępnego 700 tys euro niech sobie pluje w brodę, jeszcze śmieszniej byłoby gdyby Czerwiński z końcem Czerwca powiedział, dziękuję, do widzenia.
  Ale prawidłowo w tej sytuacji w której się znajdujemy, zawodnicy którzy mają już nawet podpisany kontrakt z nowym klubem od lipca powinni dokończyć sezon z obecnym klubem czy to lipiec czy sierpień, nikt nie mógł tego przewidzieć.
  Widzę tylko jedno odstępstwo, kiedy klub nie był w porzadku wobec zawodnika.
  Tak jak np. Lechia Gdańsk, która zalega z wypłatą, premiami, i jeszcze wymusza chamsko coś na zawodnikach.

 10. Pawelinho pisze:

  W sumie jakby nie patrzeć jest to bardzo dobra wiadomość.

 11. inowroclawianin pisze:

  Dobra wiadomość, miło, że Gyt chce dograć sezon do końca u nas. Mam nadzieję, że zdobędzie koronę króla strzelców, a Lech sprawi niespodziankę na koniec sezonu. Cywka i Timur powinni odejść po zakończeniu sezonu i odciążyć budżet.

 12. smigol pisze:

  Mam nadzieję że dogadają się z Cywka i zostanie na kolejne 5 sezonów…

Dodaj komentarz