Lech Poznań i inne kluby korzystają z pakietu rządowego

Kluby PKO Ekstraklasy przygotowując się powoli do restartu sezonu 2019/2020 jednocześnie liczą straty finansowe po marcowym ataku koronawirusa. KKS Lech Poznań jest jednym z kilku klubów, który szybko skorzystał z pomocy jaką firmom zaproponował polski rząd. Nasz klub otrzymał już bardzo potrzebne teraz pieniądze, które pomogą wypełnić wyraźną lukę w budżecie.
Lech Poznań jest jednym z paru polskich klubów, które najbardziej straciły na ataku koronawirusa. Najmocniej po kieszeni przez azjatycką zarazę dostały największe polskie kluby czerpiące zyski m.in. z dnia meczowego czy z handlu różnymi rzeczami. Klub szacuje, że przykładowo na odwołanym spotkaniu z Legią Warszawa stracił na czysto 2 miliony złotych. Ten mecz wkrótce odbędzie się, ale bez udziału kibiców co nic Lechowi nie daje. Dla samego klubu ważna jest jednak sama dalsza gra w sezonie 2019/2020, która może pozwolić drużynie polepszyć lokatę w lidze czy zdobyć Puchar Polski co wiązałoby się z dodatkowymi gratyfikacjami finansowymi.

Dokończenie sezonu 2019/2020 spowoduje wypłacenie całej sumy pieniędzy przez stacje telewizyjne mające prawa do pokazywania pojedynków PKO Ekstraklasy. Różne kluby na różne sposoby szukają też dodatkowych źródeł przychodu, które pozwolą łatać dziury budżetowe. Choćby dzięki akcji #wGóręSerca władze Lecha Poznań zebrały już ponad 350 tysięcy złotych. Sam Kolejorz był jednym z pierwszych klubów w kraju, który otrzymał pieniądze z tzw. „tarczy antykryzysowej” przygotowanej przez polski rząd.

Władze Lecha Poznań jako pierwsze w PKO Ekstraklasie złożyły wniosek dostając 3,5 mln złotych już po kilkudziesięciu godzinach. Pieniądze z tarczy antykryzysowej dla firm trafiły dotąd na konta jeszcze m.in. Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin czy Wisły Kraków. Wnioski pozostałych klubów są rozpatrywane, niektóre z nich oficjalnie chwalą się pieniędzmi otrzymanymi od państwa, inne tego nie robią, nie wszystkie kluby dostają również aż 3,5 mln złotych.

Jednym z głównych warunków otrzymania rządowej pomocy było przedstawienie obrotów firmy za marzec 2020 i marzec 2019. Obroty w Kolejorzu spadły ostatnio aż o ponad 80%, dlatego władze Lecha Poznań nie miały żadnych problemów z dostaniem 3,5 mln złotych. Warto dodać, że za 2 lata kluby będą musiały oddać 25% rządowej pożyczki, pozostałe 75% kwoty zostanie umorzone, gdy w konkretnym klubie będzie utrzymane zatrudnienie osób z dnia 31 marca 2019 roku.

Specjalny pakiet pomocowy m.in. dla ekstraklasowiczów już dużo wcześniej przygotował także Polski Związek Piłki Nożnej. Szczegółowo na ten temat pisaliśmy 27 marca -> TUTAJ.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

Dodaj komentarz