Liga w trakcie ponownych przygotowań

1,5 tygodnia temu większość klubów PKO Ekstraklasy w tym Lech Poznań otrzymało zgodę na rozpoczęcie najpierw treningów w grupach, a później w pełnych 25-osobowych składach. Przygotowania Kolejorza oraz innych ekstraklasowych zespołów do wznowienia sezonu 2019/2020 nabiorą w najbliższych dniach jeszcze większego rozpędu. Trenerzy wielu drużyn zdecydowali się nawet na organizację małych obozów.
Przerwa związana z atakiem koronawirusa była długa i zbyt długa, aby ekstraklasowicze mogli teraz bazować na tym co wypracowali podczas zimowych zgrupowań głównie w Turcji. Konieczne są tak naprawdę jeszcze jedne, nieco skrócone przygotowania do dalszej części rundy wiosennej 2019/2020, które w całej lidze trwają w najlepsze. Lech Poznań dysponuje bardzo dobrą, zamkniętą i odciętą od ludzi bazą treningową za I trybuną, dlatego nie wyjechał na żaden mini-obóz. Kolejorz przygotowuje się na własnych obiektach ćwicząc w ostatnich dniach przeważnie 2 razy w ciągu dobry.

Wiele innych ekstraklasowych klubów zdecydowało się na kilka dni wyjechać z miasta, by w ośrodku piłkarskimi ze spokojem popracować. I tak Mistrz Polski, Piast Gliwice w ostatnich dniach przebywał na zgrupowaniu w Arłamowie leżącym w Bieszczadach. Wkrótce w tej samej bazie treningowej w której piłkarska reprezentacja Polski przygotowywała się do mundialu w Rosji w 2018 roku będzie ćwiczyła Wisła Kraków.

Z kolei Legia Warszawa gościła niedawno w Warce, która była bazą m.in. podczas Euro 2012, a Raków Częstochowa ćwiczył w Woli Chorzelowskiej. Dziś przez tydzień w Gniewinie będzie stacjonowała Arka Gdynia, którą niedawno objął nowy trener Ireneusz Mamrot. Do Wielkopolski zawita za to Pogoń Szczecin, która zdecydowała się na kilka dni zajęć w Opalenicy.

Inne kluby przynajmniej na ten moment nie zaplanowały sobie małego obozu przygotowawczego przed wznowieniem sezonu 2019/2020. Decyzją Komisji Medycznej PZPN ligowcy nie mogą rozgrywać meczów sparingowych i to nawet z drużynami z I czy z II-ligi, które wcześniej też były izolowane. Przez to Lech Poznań nie mógł kontrolnie spotkać się z Wartą Poznań z którą planował zagrać towarzysko. Sztaby szkoleniowe wielu drużyn organizują wewnętrzne sparingi swoich piłkarzy próbując w ten sposób jak najlepiej przygotować zespoły do restartu.

Pierwsze mecze w Polsce po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej atakiem koronawirusa odbędą się 26 i 27 maja, kiedy zostaną rozegrane dwa zaległe pojedynki 1/4 finału Pucharu Polski. W piątek, 29 maja wróci już piłkarska PKO Ekstraklasa 2019/2020.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <