Dwa różne bieguny

W trwającym sezonie 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy prowadzenie 1:0 czy przegrywanie 0:1 ponownie ma duży wpływ na końcowe wyniki meczów Lecha Poznań. W przypadku przegrywania 0:1 zespół Dariusza Żurawia w tym sezonie jeszcze nie wygrał, ale na tle poprzednich drużyn Kolejorza prowadzonych przez innych trenerów i tak się wyróżnia.
W dotychczasowych 26 kolejkach PKO Ekstraklasy 2019/2020 najczęściej 0:1 (po 17 razy) przegrywały drużyny Rakowa Częstochowa, ŁKS-u Łódź, Arki Gdynia i Górnika Zabrze. Lech Poznań przegrywał 0:1 w 11 spotkaniach. W 7 meczach zdołał wyrównać na 1:1, zdobyć tym samym 1 punkt co na tle poprzednich sezonów jest niezłym Lechowym rezultatem. Na tle Ekstraklasy 2019/2020 to jednak ponownie słaby wynik, gdyż poznaniacy są jedną z czterech ekip obok Wisły Kraków, ŁKS-u Łódź i Korony Kielce, która przegrywając 0:1 nie potrafiła do tej pory odrobić strat i wygrać.

Najrzadziej 0:1 przegrywał dotąd Śląsk Wrocław, a najwięcej punktów przy przegrywaniu 0:1 zdobył jeden z tych klubów, który najczęściej tracił gola na 0:1. W takiej sytuacji Górnik Zabrze i tak potrafił 2 razy zwyciężyć oraz 6 razy zremisować co przełożyło się na zdobycie aż 12 oczek w sytuacji w której zespół z Górnego Śląska jako pierwszy tracił bramkę.

W inny zestawieniu Lech Poznań znajduje się już na innym biegunie. W trwającym sezonie ligowym podopieczni Dariusza Żurawia jako pierwsi wychodzili na prowadzenie 13 razy. Odnieśli 11 zwycięstw i 2 razy przegrali odpowiednio w Warszawie oraz w Krakowie na Cracovii. Lechici grając w Poznaniu wygrali wszystkie mecze w których jako pierwsi strzelali gola. Obok „Pasów” są jedynym zespołem w PKO Ekstraklasie 2019/2020, który prowadząc 1:0 jeszcze nie podzielił się punktami z przeciwnikiem.

Bilans 11-0-2 przy prowadzeniu Lecha Poznań wynikiem 1:0 o dziwo nie robi wrażenia na tle Ekstraklasy. Tylko 4 kluby (Górnik, ŁKS, Korona i Arka) rzadziej niż Kolejorz jako pierwsze wychodziły na prowadzenie. Pod tym względem Lechowi daleko do Legii, Piasta czy Śląska, które odpowiednio 21, 17 i 16 razy jako pierwsze zdobywały bramkę. Z kolei Raków, Lechia, Cracovia i Jagiellonia wychodziły na prowadzenie już w 15 meczach.

Przykładowo Śląsk Wrocław prowadząc w 16 ligowych spotkaniach 1:0 nie przegrał ani razu. Ani jednej porażki w ligowym sezonie 2019/2020 przy prowadzeniu nie zaznała też Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, a także Korona Kielce. Restart piłkarskiej wiosny 2020 nastąpi za dokładnie 10 dni.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz