Marchwiński zaczyna grę o wygraną w turnieju Ekstraklasy

W czasie przygotowań ligowców do wznowienia rundy wiosennej sezonu 2019/2020 cały czas trwa e-sportowy turniej z udziałem Lecha Poznań, którym gra Filip Marchwiński. Już dziś rusza faza pucharowa turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 w którym uczestniczy jeszcze połowa z 16 klubów biorących udział w zabawie.
Spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA wykorzystując przerwę spowodowaną atakiem koronawirusa jeszcze w kwietniu ruszyła z rywalizacją wirtualną. W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozgrywki grupowe (16 drużyn, 4 grupy). Z każdej grupy wychodziły po 2 najlepsze zespoły. Z grupy B wydostał się Filip Marchwiński prowadzący rzecz jasna Lecha Poznań, który awansował do ćwierćfinału.

18-letni wychowanek Kolejorza na start grupy B pokonał Jakuba Rzeźniczaka z Wisły Płock aż 4:0. Następnie Lech przegrał z Koroną Kielce 0:2, którą prowadził Jakub Żubrowski, a w 3 meczu „Marchewa” prowadząc poznaniaków okazał się lepszy od Cracovii Tomasa Vestenickiego triumfując nad Słowakiem 3:1.

Teraz w dniach 21-24 maja o godzinie 21:00 (transmisje na Canale Plus Sport) odbędą się ćwierćfinały turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020. W pierwszej parze Legia Warszawa zagra z Zagłębiem Lubin, w drugiej Lech Poznań spotka się z Rakowem Częstochowa (gra nim Jarosław Jach), w trzeciej Korona Kielce zmierzy się z Arką Gdynia, a w ostatniej parze Śląsk Wrocław podejmie Jagiellonię Białystok.

Lech Poznań i Filip Marchwiński według planu mają rozegrać ćwierćfinałowe spotkanie jutro o 21:00. Półfinały turnieju Canal+ Ekstraklasa Cup 2020 odbędą się 28 i 29 maja. Następnie 30 maja dojdzie do meczu o 3. lokatę, a 31 maja wieczorem zostanie rozegrany finał rozgrywek. Pierwszy półfinał będzie pokazany o 21:00, drugi o godzinie 23:00. Bój o 3. pozycję w kolejną sobotę zostanie wyemitowany o 23:15, natomiast finał rozpocznie się w niedzielę, 31 maja, o godzinie 21:30.

Warto przypomnieć, że turniej e-sportowy w grze FIFA20 trwa od 23 kwietnia. Mecze są pokazywane na antenie Canalu Plus Sport i komentowane przez takich komentatorów jak m.in. Maciej Rosłoń, Grzegorz Mielcarski, Tomasz Wieszczycki czy Przemysław Pełka. Wywiady on-line z uczestnikami turnieju w grę FIFA20 przeprowadza Bartosz Ignacik. Cała zabawa w FIFIE potrwa łącznie 6 tygodni, poprzez kanały social media turniej e-sportowy promują organizatorzy i kluby PKO Ekstraklasy 2019/2020, ale nie wszystkie robią to regularnie (część nawet wcale).1/4 finału Canal+ Ekstraklasa Cup 2020

Legia Warszawa (Maciej Rosołek) – Zagłębie Lubin (Olaf Nowak)
Raków Częstochowa (Jarosław Jach) – Lech Poznań (Filip Marchwiński)
Korona Kielce (Jakub Żubrowski) – Arka Gdynia (Michał Nalepa)
Śląsk Wrocław (Adrian Łyszczarz) – Jagiellonia Białystok (Bartosz Bida)

Faza grupowa Canal+ Ekstraklasa Cup 2020

Grupa A:

1. Legia Warszawa (Maciej Rosołek)
2. Jagiellonia Białystok (Bartosz Bida)

3. ŁKS Łódź (Dominik Budzyński)
4. Górnik Zabrze (Daniel Ściślak)

Grupa B:

1. Korona Kielce (Jakub Żubrowski)
2. Lech Poznań (Filip Marchwiński)

3. Cracovia Kraków (Tomas Vestenicky)
4. Wisła Płock (Jakub Rzeźniczak)

Grupa C:

1. Raków Częstochowa (Jarosław Jach)
2. Arka Gdynia (Michał Nalepa)

3. Lechia Gdańsk (Kacper Urbański)
4. Piast Gliwice (Martin Konczkowski)

Grupa D:

1. Śląsk Wrocław (Adrian Łyszczarz)
2. Zagłębie Lubin (Olaf Nowak)

3. Wisła Kraków (Michał Buchalik)
4. Pogoń Szczecin (Hubert Matynia)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz