PZPN przedstawił dokumenty na temat wznowienia sezonu

W czwartek, 21 maja Polski Związek Piłki Nożnej wydał kolejny komunikat w którym zaprezentował dokumenty przygotowane przez Komisję Medyczną PZPN, która kilka tygodni opracowała plan powrotu na boiska dla klubów z Ekstraklasy, I i II-ligi. Łącznie 6 ogólnodostępnych dokumentów to dodatek do planu opracowanego m.in. przez lekarza Lecha Poznań, Krzysztofa Pawlaczyka.
Zespół Medyczny PZPN dający m.in. kilkanaście dni temu zgody klubom na rozpoczęcie treningów ustalił już komplet wytycznych i zaleceń dla choćby organizatorów meczów, drużyn piłkarskich, lekarzy klubowych czy fizjoterapeutów. Poinformował również co należy zrobić w razie napotkania w konkretnym klubie osoby zarażonej koronawirusem. Linki do 6 ogólnodostępnych dokumentów dotyczących wznowienia sezonu 2019/2020 w Polsce są podane poniżej. Dzięki temu każdy kibic zainteresowany powrotem do rywalizacji m.in. Lecha Poznań może zapoznać się ze wszystkimi wytycznymi, regulacjami, obowiązkami klubów czy nowymi zasadami.

Dokument 1Zalecenia dot. organizacji i pobytu w hotelu zespołu szkoleniowego

Dokument 2Zalecenia Zespołu Medycznego PZPN dla lekarza klubowego dotyczące postępowania z osobami wchodzącymi w skład zespołów szkoleniowych celem ograniczenia transmisji zakażenia wirusem SARS-CoV-2

Dokument 3Zalecenia postępowania w przypadku osoby z pozytywnym wynikiem testu

Dokument 4Zalecenia dot. organizacji procesów podczas dnia meczowego na stadionie

Dokument 5Zalecenia dotyczące stosowania podstawowych środków prewencyjnych higieny osobistej

Dokument 6Wytyczne dla fizjoterapeutów

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <