Warto wiedzieć: Stal – Lech (27.05.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Stal Mielec – Lech Poznań (27.05.2020):

O polepszenie bilansu – Lech zagra jutro ze Stalą po raz 52 w historii wliczając mecze na wszystkich 3 frontach. Ma szansę na 26 zwycięstwo.

Mecz po latach – Kolejorz ostatni raz grał ze Stalą 3 kwietnia 1996 roku. Akurat wtedy pokonał ten klub w Poznaniu 2:0.

Wizyta po latach – Lech ostatni raz gościł w Mielcu latem 1995 roku, a po raz ostatni Lech ograł Stal na jej terenie 5 czerwca 1993 roku zwyciężając w mistrzowskim sezonie 2:1.

Nie do końca anonimowy stadion – Nowy stadion w Mielcu mający raptem kilka lat nie jest do końca anonimowym obiektem dla Lecha. 30 sierpnia 2015 roku poznaniacy przegrali na obiekcie Stali z Termaliką Nieciecza 1:3.

37 mecz w 1/4, 15 wygranych rywalizacji – Lech rozegra jutro swój 37 mecz w 1/4 finału Pucharu Polski. W dotychczasowej historii grając w ćwierćfinale przechodził dalej 15 razy, a odpadał tylko 8 razy. Sezon 2019/2020 jest 24 w którym Kolejorz doszedł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Udane ćwierćfinały – W ostatnich 3 sezonach Pucharu Polski w których Lech dochodził do ćwierćfinału potrafił przechodzić 1/4 rozgrywek. Poznaniacy ostatni w ćwierćfinale Pucharu Polski odpadli za kadencji Mariusza Rumaka wiosną 2012 roku (z Wisłą Kraków).

Różnie w ćwierćfinałach bez rewanżów – Kolejorz rozgrywał dotąd 8 ćwierćfinałów w których nie było rewanżowych spotkań. W takiej sytuacji 4 razy wygrał, 4 razy odpadł. 2-krotnie przechodził dalej po jednej wygranej w ćwierćfinale na wyjeździe.

Przejście Stali będzie dobrze wróżyć – W ostatnich kilkunastu latach przejście ćwierćfinału Pucharu Polski przez Lecha Poznań często kończyło się już grą w finale. Ostatni raz Lech przechodząc etap 1/4 finału nie awansował później do finału w sezonie 2005/2006.

Długo bez wyjazdowego zwycięstwa – Lech nie wygrał w żadnym z 4 ostatnich meczów wyjazdowych. Po raz ostatni na obcym terenie zwyciężył właśnie w Pucharze Polski triumfując 4 grudnia 2019 roku w Boguchwale.

Jeszcze bez straty gola – Lech w tej edycji Pucharu Polski nie stracił jeszcze gola. Po wygranej z Chrobrym Głogów 2:0 później przyszły 2 zwycięstwa na Podkarpaciu z Resovią Rzeszów 4:0 oraz ze Stalą Stalowa Wola 2:0.

Brakuje 2 goli – Christian Gytkjaer będzie miał jutro szansę śrubować swój dobry wynik w tym sezonie. W lidze ma 15 goli, w Pucharze Polski już 3 bramki. Magiczna dwudziestka coraz bliżej!

Dobra seria z bramką – Wliczając oba fronty Lech ma na swoim koncie serię 12 kolejnych meczów z co najmniej jednym strzelonym golem. Poznaniacy ostatni raz nie zdobyli bramki 10 listopada (z Koroną 0:0), a na wyjeździe 17 sierpnia (z Arką 0:0).

Zapraszamy na relację z Mielca – Wszystkich internautów KKSLECH.com zapraszamy już teraz na nasz tradycyjny przedmeczowy i meczowy raport NA ŻYWO! prosto ze stadionu Stali Mielec na odległym Podkarpaciu. Podczas relacji z kolejnego pucharowego pojedynku Kolejorza oczywiście nie zabraknie zdjęć.

Mecz w Polsacie Sport – Z jutrzejszego meczu będzie oczywiście przeprowadzona transmisja na kanale Polsatu Sport. Studio rozpocznie się już o 19:00, samo spotkanie skomentują Marcin Feddek z Tomaszem Łapińskim.

Gil rozjemcą – Arbitrem jutrzejszej potyczki będzie sędzia międzynarodowy Paweł Gil z Lublina. Dość pechowy dla Kolejorza sędzia w tym sezonie jeszcze nie prowadził naszego spotkania.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w środę po 20:10 będą poznaniacy. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 2.10, na remis 3.35 a na triumf Stali 3.65.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Lech musi zagrać swoje. Technika jest po stronie Kolejorza, i spodziewany napór przeciwnika na początku meczu trzeba przetrwać i wypunktować rywala kiedy opadnie z sił. Wystarczy zachować koncentrację od pierwszego gwizdka sędziego

Dodaj komentarz