Letnie okno transferowe w innym terminie

We wtorek, 26 maja Polski Związek Piłki Nożnej wydał dość obszerny komunikat w którym odpowiedział na prawie 30 pytań dotyczących wznowienia sezonu 2019/2020 i planowanego dokończenia rozgrywek na 4 frontach. We wczorajszym komunikacie związku wiele kwestii wyjaśnił Łukasz Wachowski będący Dyrektorem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.W treści pisma PZPN-u na temat powrotu polskiego futbolu do gry są pytania na które odpowiedzi już znamy, a także wytłumaczenia spraw o których już wcześniej wielokrotnie informowaliśmy. Jest też parę nowości o których dotąd oficjalnie wiadomo nie było, a które mogą zainteresować kibiców Kolejorza.

Przede wszystkim Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował o zmianie terminu najbliższego letniego okna transferowego. Te na 3 najwyższych frontach w naszym kraju potrwa wyjątkowo od 1 sierpnia do 30 września. Ponadto wiadomo, że zawodnicy i sędziowie nie będą grali w maskach, trenerzy również nie będą ich nosić, pozostali członkowie sztabu czy rezerwowi mają już je mieć i najlepiej siedzieć od siebie trochę dalej jeśli oczywiście warunki na danym stadionie pozwalają zachować większy dystans.

Oficjalnie wiadomo też o braku 5 zmian, które zostały wprowadzone w innych federacjach. W Polsce trenerzy nadal mogą przeprowadzać jedynie 3 zmiany i jeszcze 4 w razie dogrywki w Pucharze Polski. W razie kontuzji danego zawodnika i wizyty w szpitalu taki zawodnik już nie będzie mógł wrócić do zajęć z drużyną. Będzie zmuszony przejść kwarantannę, ćwiczyć indywidualnie, a także zostanie na końcu poddany dwóm dodatkowym testom.

Jeśli ktoś ze sztabu, z drużyny będzie miał koronawirusa wtedy zostanie odizolowany i przejdzie taką samą procedurę jak każdy obywatel. Cały zespół w takiej sytuacji oczywiście nie zostanie wysłany na kwarantannę. Będzie grał dalej bez zakażonego piłkarza. Zainfekowany zawodnik musi liczyć się, że sanepid podda kwarantannie jego rodzinę z którą mieszka.

PZPN poinformował o możliwości sędziowania lokalnym klubom. Mianowicie arbiter z Krakowa będzie mógł sędziować domowy mecz Wisły, a sędzia przykładowo z Warszawy prowadzić spotkanie Legii przy Łazienkowskiej. Ponadto sędziowie Ekstraklasy, którzy nadal będą korzystać z systemu VAR mają unikać dotykania piłek. Jednocześnie już dziś wiadomo, że formalnie nowy sezon zacznie się 1 sierpnia, ale w rzeczywistości 1 kolejki Ekstraklasy 2020/2021 należy spodziewać się w okolicach 20 sierpnia.

Więcej tematów poruszył PZPN w komunikacie dostępnym -> TUTAJ.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 10

 1. J5 pisze:

  Jeśli piłkarz trafi do szpitala żeby np zrobić jakieś USG czy inne prześwietlenie, czy zszycie jakiejś konkretnej rany na głowie wraz z badaniami, będzie wyłączony z gry na dwa tygodnie, nawet wtedy kiedy nic mu nie będzie. Oby nie zaczęło się polowanie na nogi zawodników przed jakimiś ważnymi meczami. Przepis w kontekście walki z koronawirusem zrozumiały, natomiast z punktu widzenia klubu szkodliwy. Ciekawe, czy w przypadku stwierdzenia wirusa COVID,- 19 u jakiegoś piłkarza, przebadany będzie tylko on plus kwarantanna dla niego i jego rodziny, czy testy zostaną też przeprowadzone w całym zespole i pracownikach. Istnieje przecież sytuacja, w której zakażony zawodnik mógł zainfekować kolegę z drużyny, lub nawet cały zespół. Być może problem jest szerzej rozwinięty w całym komunikacie, przyznaję- nie czytałem, ale ten problem jest, i muszą być regulacje dotyczące postępowania w takiej sytuacji. Sytuacja jest niesamowita, jak w horrorze jakimś. Dziś gra Kolejorz!!!

 2. John pisze:

  Zobaczymy co Lech wymyśli w kwestii napastnika.
  Gytkyear odejdzie, a Tomczyk wspominał, że albo dostanie szansę gry jako napastnik nr1, albo będzie szukał innych opcji, rola zmiennika mu nie odpowiada, i ja się wcale mu nie dziwie,sam jestem ciekaw na ile go stać przy regularnej grze po 90 minut.
  Pewnie dużo będzie zależeć od tego co uda się ugrać w tym sezonie,od miejsca w tabeli.

  • 07 pisze:

   Mimo całej sympatii do Tomczyka to jakoś nie widzę go jako nr 1na pozycji napastnika.

  • Pawelinho pisze:

   Tomczyk to najpierw niech zacznie grać na poziomie, który będzie się bronił pod względem sportowy bo na razie jakby nie patrzeć jest to piłkarz co najwyżej słaby. Poza tym jeśli Gytkjaer odejdzie w momencie zakończenia sezonu to Lech będzie miał bardzo duży problem w kwestii braku napastnika, który będzie wstanie zdobyć tyle bramek i ile mimo swoich mankamentów potrafił strzelić duński snajper.

 3. F@n pisze:

  Te maski dla sztabu to jakaś żenada. Pokazówka i nic więcej.
  Co do transferów, niech w końcu ktoś ruszy na Afrykę i Amerykę Płd, bo tu z takimi funduszami nie mamy czego szukać.

 4. Bart pisze:

  Jestem dumny ze śmieszka z redakcji który wrzucił w nagłówek newsa zdjęcie z Thomallą :)

  PS Chociaż ja bym wybrał zdjęcie Piotra Rutkowskiego z Sisim, Nickim Bille Nielsenem i Volkovem :)

 5. Tadeo pisze:

  Co do Tomczyka , to nie jest nigdzie powiedziane że w innym klubie będzie nr.1.Swoimi umiejętnościami na boisku , może sobie jedynie , na takie miano zapracować. Wcale nie jestem pewny tego , że Tomczyk takie umiejętności posiada.Obym się mylił, i życzę mu wywalczenia takiego miejsca w Lechu.

 6. Didavi pisze:

  Tak naprawdę to okienko trwa już dłuższy czas. Kluby już rozwiązują umowy i podpisują zawodników. W czerwcu i lipcu już będzie się dużo w tych kwestiach działo. W zasadzie będzie to najdłuższe okienko i nie ze względu na datę zamknięcia, bo można powiedzieć, że trwa od połowy kwietnia.

 7. smigol pisze:

  Piękne czasy kiedy Dudka przychodził do Lecha. Legenda, poprostu legenda klubu!!!

 8. Szymek pisze:

  Dudka i Thomala bez komentarze, ale generalnie Robak za Nenada miał dobry sezon, chociaz w jego zyciorysie polskiej ligi to pobyt w KKS trzeba ocenic przecietnie w porownaniu do pobytu w Piascie czy Pogoni,ja przyznaje ze liczylem na wiecej bramek z gry , ogolnie karne bezblednie. Tetteh natomiast dobry środkowy, szczególnie w destrukcji, pozniej zarobione 1,5mln euro i sprzedany do Rosji, więc jak na transfery z łapanki , to że 2 w miare udane to i tak dobrze. Natomiast Thomala za 600-700k euro, czyli praktycznie tyle co Ramirez, to ciekawe na jakiej podstawie ?? bo chyba nie z obserwacji..

Dodaj komentarz