Top 10 (21-27.05)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.
Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Bart do newsa: Śmietnik Kibica

„Boniek to jednak jest beton. Po dwóch miesiącach bez grania i normalnego trenowania oraz normalnego okresu przygotowawczego będzie maraton grania co trzy dni przez cały czerwiec i lipiec. FIFA przewidziała że może to spowodować przemęczenie i plagę kontuzji i zaproponowała ciekawe rozwiązanie – tymczasową możliwość robienia 5 zmian aby umożliwić klubom większą rotację. W Bundeslidze przyjęli to z entuzjazmem, ale Boniek mówi nie i jako argument przeciw podaje… że na mundialu w 1982 roku były tylko dwie zmiany i jakoś grali co trzy dni w upale i dali radę :D To już jest kompletny odlot. Na logiczną argumentację odpowiadać Januszowym chrumkaniem że „kurła kiedyś to było kurła kiedyś to się grało kurła dwie zmiany były i kurła gralim nawet jak się żar z nieba loł”. Naprawdę, zestawianie dzisiejszej piłki z piłką sprzed 40 lat to najczystszy januszyzm. Najgorsze że z Bońkiem nie da się w żaden sposób merytorycznie dyskutować bo to skrajnie egocentryczny typ który uważa że jest najmądrzejszy i najwspanialszy a jak ktoś myśli inaczej to co najwyżej zacznie januszować albo go po chamsku zwyzywa. Ręce opadają.”

Autor wpisu: MaPA do newsa: Przed meczem: Stal Mielec – Lech

„Po tak długiej przerwie wraca piłka na stadiony choć puste.Mecz Stal – Lech to swoisty sparring przed wznowieniem ligi choć o dużą stawkę (awans do półfinałów PP).Nie wiadomo jak będzie wyglądać Stal i jak Kolejorz.Ze względu na wirusa sparringi nie wchodziły w grę a więc do gry zespoły wchodzą z marszu.Lech i Legia będą przed ligą „mądrzejsi” o jeden mecz.To w kontekście ligowej młócki poważny zadatek.Szkoda tylko że Legia „załapała” się na tę mądrość.Jest jeszcze inna sprawa.PS donosi że wznowienie rozgrywek w Bundeslidze okupiono kontuzjami wykluczającymi 14 zawodników.Tak więc trzeba uważać.Wygrać te dwa mecze i jakoś pójdzie:)”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Sytuacja kadrowa przed meczem ze Stalą

„Wielki test dla Żurawia, czyli odpowiednia rotacja zawodników. Dużo meczów w krótkim terminie. Trzeba mądrze wybierać, a kadra wąska i młoda. Jakości z ławki niewiele. Na razie wszyscy zdrowi i jeszcze wraca Gumny z Tomczykiem. Oby bez kontuzji jak najdłużej. Mecz ze Stalą i Legią kluczowe dla dalszych losów sezonu. Tutaj skład musi być najsilniejszy. Wydaje mi się, że jednak, że w środę zagra Muhar, a Moder w lidze. Ja bym tak chyba zrobił. Rotacja między nimi będzie na pewno. Tak jak i pewnie na prawej obronie między Kamińskim i Butko, aż Gumny będzie gotowy.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Na chłodno: Wreszcie

„Oczywiście, że wytrzymaliśmy. Nie było łatwo dla nikogo z nas, ciężka sytuacja, ciężko się było odnaleźć, zwłaszcza na początku, ale daliśmy radę i doczekaliśmy wreszcie dni, kiedy nasz Lech wraca do gry. Ja myślę, że nie ma co za bardzo przejmować się pewnymi kwestiami i szczegółami, tylko cieszmy się po prostu z powrotu do gry, bo chyba każdemu z nas tego najbardziej brakowało – Lecha walczącego o wygrane w każdym meczu. Na przejmowanie się np formą poszczególnych graczy, formą reszty naszych przeciwników przyjdzie jeszcze czas. Cieszmy się z powrotu piłki oraz naszego Lecha – właśnie teraz widać, jak bardzo nam tego brakowało.”

Autor wpisu: kri$$ do newsa: Na chłodno: Wreszcie

„Redakcjo! Wielkie dzięki za codzienny trud zamieszczania ciekawych podsumowań i innych tekstów, które pozwalały mi choc na kilkanaście minut odwrócić myśli od tego co się dzieje w dobie koronawirusa. Żadna witryna – z tych które regularnie odwiedzam – nie była tak aktywna jak kkslech.com. Za to wielkie dzięki i ogromny szacunek!! Na całym świecie nie było żadnych imprez sportowych, a jednak potrafiliście znaleźć czas, pomysły i tematy na które można było napisać teksty. Świadczy to o tym, że jesteście sercem oddani temu co robicie. Chwała am za to. Dziękuję. Teraz powinno być już Wam i nam łatwiej, gdy zaczną się mecze PP i Ekstraklasy.
Oby koniec lipca był dla nas pełen świetnych wiadomości. A dla mnie było by to:
– awans LECHA do Pucharów
– Puchar Polski dla LECHA
– utrzymanie się rezerw w II lidze
– awans Warty do Ekstraklasy.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Na chłodno: Wreszcie

„Według mnie Redakcjo czas koronawirusa zadaliście na piątkę. Podtrzymaliście zainteresowanie lechowymi sprawami u sporej liczby kiboli, a dzięki niestandardowym tekstom można było zapoznać się z wieloma sprawami, problemami, statystykami dotyczącymi nas kiboli i historią naszego klubu, z którymi w normalnej piłkarskiej egzystencji nie byłoby czasu zapoznać się, bo sprawy czysto piłkarskie i lechowe byłyby ważniejsze.
Wbrew pozorom myślę, że fani futbolu stęsknieni są za kopaną, i czekają z niecierpliwością aby zobaczyć pierwszy mecz Lecha w telewizji. Ja nie mogę już doczekać się środy:))).
Lech ma szansę na lepszą lokatę, i paradoksalnie może ta przerwa dobrze wpłynie na naszą drużynę. Nieraz taki czas na refleksję, przemyślenia jest potrzebny ludziom żyjącym w pędzie. Oby tak stało się z Lechitami a wyniki ich gry przerosły nasze oczekiwania. Czego nam wszystkim życzę.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Na chłodno: Wreszcie

„Tak trochę w kontekście Bundesligi po 2 rozegranych kolejkach odnoszę wrażenie że mecze stały się bardziej otwarte pada więcej bramek zespoły które mają silniejsze składy dość łatwo rozprawiają się z przeciwnikami słabszymi może to wynikać z tego że przy braku kibiców faworyci lepsi piłkarsko mają mniejszy stres przez co łatwiej im pokazać atuty natomiast zawodnicy ze słabszych klubów którzy bazowali na cechach wolicjonalnych nie potrafią się odpowiednio zmobilizować mentalnie do wysiłku i koncentracja jest na niższym poziomie pojawiają się błędy z gatunku szkolnych jeżeli będzie to miało przełożenie na ekstraklasę i na Lecha to z uwagi na naszą grę i umiejętności daje nadzieję ze zespoły które normalnie liczą na kontrataki i bronią się praktycznie cały mecz szybciej spuchną i my to wykorzystamy.”

Autor wpisu: J5 do newsa: W ciszy

„Z punktu widzenia Kolejorza, gra przy pustych trybunach na wyjeździe to bonus, i dobrze będzie w tym przedłużonym sezonie dograć te kilka kolejek plus puchar Polski, bez widzów. Drużyna gra coraz lepiej, ale na wyjazdach brakuje jakiegoś elementu aby przełamać tę niemoc. Być może lekarstwem na tą przypadłość będzie te kilka meczów ” na pusto”. Drużyna w końcu zaskoczony i niebawem nie będzie problemów z wygrywaniem w delegacji. Paradoksalnie, może ta tragiczna pandemia, jakoś pomoże. Cieszy seria meczów Lecha bez porażki przy pustych trybunach, ale czas już na Lecha który będzie wygrywał bez względu na okoliczności. Będzie to świadczyło o dojrzałości naszej drużyny, i gotowości do seryjnej obecności na podium, i do zdobywania trofeów. Aby tak było, zespół będzie potrzebować mądrych wzmocnień, a to już temat na inną dyskusję.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Na chłodno: Wreszcie

„Rozgrywki dla Lecha wracają z dużym przytupem od razu czego go ciekawy mecz ze Stalą Mielec w ćwierćfinale PP, a później jako gospodarz podejmuje wojskowych. Wygrana z legią na pewno by zepsuła humory części warszawskich kibiców, którzy jak zwykle przed końcem sezonu już ogłosili, że ich drużyna jest mistrzem. Nikt z nas nie wie jak w tym dziwnym, specyficznym sezonie Kolejorz będzie się prezentował pod względem formy sportowej, niech redakcja ma rację i miejmy nadzieje, że nasi piłkarze w parę tygodni nie zapomnieli jak się gra w piłkę. Prawda jest taka, że mimo wszystko wszystkie ekipy miały takie same problemy w przygotowaniu formy sportowej, także pandemia nie może być wymówką do tego, że Lech nie osiągnie swoich celów sportowych. W tle tej nowej rzeczywistości, pojawiają się problemy finansowe rodzimej piłki, pomysły na ratowanie budżetu poszczególnych klubów są różne, u nas prowadzona akcja „W Górę Serca”,która powoli się rozwija. Miejmy nadzieje,że zbierzemy jak najwięcej nie dla właścicieli czy zarządu, ale dla ukochanego klubu. Wraca piłka nożna do naszego kraju trochę normalności w tej epidemii zarazy z Azji. I w cale nie piszę o sobotnim rywalu, ale o gorszym cholerstwie.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Śmietnik Kibica

„Ja w ogóle nie rozumiem jak można zestawiać piłkę lat 80 z piłką dzisiejszą. Przecież to trzeba mieć oczy w dupie żeby nie widzieć że to są dwie kompletnie różne dyscypliny sportu. Lata 80 w porównaniu ze współczesną piłką wygląda jak bieganie w zwolnionym tempie bez pressingu, bez taktyki, bez zaangażowania w obronę pomocników i napastników. Ot taka podwórkowa kopanina gdzie wygrywa ten kto lepiej się kiwa. Nawet sylwetki piłkarzy z lat 80 nie wyglądały na sylwetki sportowców. Jak wygląda sylwetka Lewandowskiego, Piszczka, Błaszczykowskiego czy Grosickiego a jak wyglądała sylwetka Bońka czy Laty w czasach kariery piłkarskiej. Gladiatorzy kontra suchoklatesy. Śmiem twierdzić, że każda dzisiejsza drużyna z ekstraklasy wygrałaby z ekipą Bońka z 1982 roku. Nie dlatego że dzisiejsi ekstraklasowicze są lepsi piłkarsko (bo nie są), lecz dlatego że zgnietliby ekipę Bońka samym przygotowaniem fizycznym i odrobiną współczesnej taktyki. Boniek który w sprawach piłki mentalnie zatrzymał się w latach 80 nie powinien decydować o niczym związanym z piłką. W latach 80 wystarczyło dobrze grać w piłkę albo biegać szybko jak Lato, teraz przede wszystkim trzeba być wysportowanym atletą a dopiero potem myśleć o grze w piłkę oraz zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Liverpool zatrudnia trenera od wyrzucania autów żeby być na topie a Boniek mówi że w 1982 były dwie zmiany i się grało. To są te detale.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz