Oko na grę: Lubomir Satka

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Lubomir Satka już dawno wyrósł na lidera obrony Kolejorza w którym Słowak czuje się coraz lepiej. 25-latek gra regularnie, a jego kolejny występ od początku był dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się postawie tego piłkarza w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

Wczoraj wielu piłkarzy zawiodło, jednym z nielicznych zawodników na których można było polegać był Lubomir Satka. Słowak to jedyny udany letni transfer Kolejorza co w sobotę kolejny raz potwierdził. Spośród całej obrony Lecha Poznań wliczając bramkarza to on jako jedyny miał odpowiednią jakość. „Lubo” wygrał najwięcej pojedynków 1 na 1 spośród wszystkich defensywnych zawodników (75%) w tym 100% w powietrzu. Na uwagę zasługiwała interwencja Satki w pierwszej połowie, kiedy prawonożny stoper wyszedł ze swojej strefy bliżej prawej strony, gdzie świetnie przeczytał akcję Legii zatrzymując Karbownika.

Wszystkie odbiory (razem 5) były udane. Lubomir Satka wykazał się w sobotni wieczór dobrą, solidną grą obronną, był godzien reprezentowania Kolejorza, który zawiódł, ale Słowak indywidualnie może być bardzo zadowolony. 25-latek wykonał wczoraj aż 103 zagrania co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników, którzy przebywali na boisku. Na dodatek to Lubomir Satka był w sobotę najszybszym lechitą. W jednej z akcji biegł z prędkością 32,08 km/h. Mimo porażki występ tego piłkarza oceniamy wysoko, na czwórkę. Wypada żałować, że inni nie pokazali tyle jakości co Słowak.

Ocena gry: 437. Lubomir Satka
Mecz: Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1 (30.05.2020)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: środkowy obrońca
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 120
Faule popełnione: 0
Był faulowany: 1
Podania: 103
Celne podania: 94
Zagrania kluczowe: 0
Strzały: 0
Strzały celne: 0
Dośrodkowania: 0
Pojedynki: 12
Wygrane pojedynki: 9
Odbiory: 5
Straty: 4
InStat index: 283 (2 wynik na 14 sklasyfikowanych piłkarzy Lecha)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 12

 1. F@n pisze:

  Gdyby reszta transferów była na tym poziomie…
  Obyśmy się chociaż do pucharów dostali.

 2. andi pisze:

  A i Timur zagrał poprawnie, z uwagi że nikt nie stawia mu nadmiernych oczekiwań. Głupio stracony gol, kontrowersyjny spalony…i pozamiatane. Przecież było wiadomo że tą lewą stroną nie pohulają sobie jak ze Stalą. Ale Satka, Jużwiak, zagrali poprawnie…tylko to mało…

 3. Didavi pisze:

  Satka top! Jedyny dobry letni transfer przeprowadzony przez tych patałachów. Silny i pewny w obronie, a do tego bardzo dobrze wyprowadza piłkę. Wczoraj obok Tiby najlepszy.

 4. inowroclawianin pisze:

  To samo zauważyłem. Był najlepszy wczoraj. Gdyby tak wszyscy zagrali byłaby wysoka wygrana wczoraj. To był dobry transfer. Właśnie takie powinno się robić. W Stredzie postawili na szkolenie młodzieży i całkiem nieźle im to idzie. Obok Satki najlepszy był Jóźwiak. Reszta tragedia, wstyd przynieśli. Spali na boisku, zero walki i zaangażowania.

 5. rbagio206 pisze:

  A to czasami nie redakcja krytykowała ten transfer? Pisaliście że taniej było Hooka kupić jak Piast. I kto ma teraz rację?

 6. J5 pisze:

  Šatka był wczoraj cały czas widoczny w meczu, i być może gdyby rehacośtam wyleczyło Rogne, ten mecz nie zakończył się porażką. Fajnie oglądało się grę tego piłkarza. Szkoda że w tej chwili nie ma żadnego partnera do gry w formacji obrony. Żadnego

 7. Michu73 pisze:

  Najlepszy gracz na boisku w naszym zespole.

 8. Ekstralijczyk pisze:

  Opłacało się czekać na Satkę.

  Bardzo dobry transfer.

Dodaj komentarz