Maksymalnie 10402 widzów na Lechu

29 maja rząd zezwolił Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej wydać zgodę na wpuszczenie kibiców na trybuny. Dzięki temu 19 czerwca spotkania PKO Ekstraklasy, I-ligi oraz II-ligi będą mogły odbywać się z udziałem kibiców, którzy dany obiekt będą mogli zapełnić maksymalnie w 25 procentach. To niewiele, ale są kluby nawet w Ekstraklasie, którym taka liczba jak najbardziej wystarczy.W PKO Ekstraklasie są 3 kluby, które według rządowej zgody od 19 czerwca, gdy rozpocznie się faza finałowa będą mogły wpuścić na trybuny więcej niż 10 tysięcy widzów. Tymi klubami są Śląsk Wrocław, Lech Poznań oraz Lechia Gdańsk. Kolejorz udostępni kibicom łącznie 10402 miejsca. Jak na razie nie wiadomo, jak kluby będą wybierać szczęśliwców, którzy będą mogli oglądać mecze swoich drużyn z trybun. Nie wiadomo również, jak konkretnie będzie wyglądał reżim sanitarny na stadionach i czy w ogóle on coś da skoro kibice będą podróżować na mecze ściśnięci w pojazdach MPK.

Ekstraklasowe kluby różnie podchodzą do nowej sytuacji. Choćby dziś Jagiellonia Białystok wydała komunikat w sprawie karnetów informując o anulowaniu ich. Aktualnie Ekstraklasa SA ustala nowe zasady bezpieczeństwa i organizacji meczów od 19 czerwca o których poinformuje w najbliższych dniach. Wtedy kluby ogłoszą w jaki sposób będą wpuszczać kibiców na stadiony. Dla niektórych klubów ograniczenie do 25% to żaden problem. Przykładowo Lechia będzie mogła wpuścić 10317 kibiców, natomiast Zagłębie 4009 kibiców. Średnia frekwencja w tych klubach wynosi w tym sezonie odpowiednio 10813 i 4123 widzów na mecz.

Niewiadomą jest obecność kibiców na finale Pucharu Polski 24 lipca, który zostanie rozegrany na 15-tysięcznej Arenie Lublin. Skoro limit 25% pojemności stadionu miałby obowiązywać pojedynek o krajowy puchar mogłoby obejrzeć jedynie 3875 widzów. Organizatorem meczu 24 lipca w którym może wystąpić Lech Poznań jest PZPN, który dopiero będzie rozmawiał z zarządcą obiektu w Lublinie w sprawie wpuszczenia kibiców na trybuny. Ze względu na małą pojemność stadionu i różne obostrzenia nie należy spodziewać się pozytywnych decyzji dla kibiców finalistów.25% pojemności stadionu i klub:

10916 – Śląsk Wrocław
10402 – Lech Poznań
10317 – Lechia Gdańsk
8283 – Wisła Kraków
7465 – Legia Warszawa
6141 – Górnik Zabrze
5595 – Jagiellonia Białystok
4009 – Zagłębie Lubin
3887 – Korona Kielce
3785 – Arka Gdynia
3752 – Cracovia Kraków
2480 – Piast Gliwice
2438 – Wisła Płock
1498 – ŁKS Łódź
1250 – Raków Częstochowa
1125 – Pogoń Szczecin

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 5

 1. Pawelinho pisze:

  Zawsze coś. Dużo lepiej będzie to wyglądać niż z „sztucznym dopingiem” puszczanym z kasety w trakcie spotkania.

 2. Didavi pisze:

  Nie zapominajmy też o kibicach, którzy do Poznania muszą dojechać, np. pociągiem, by być na meczu. Jak w takim przypadku może wyglądać reżim sanitarny, skoro taka osoba będzie miała kontrakt z wieloma ludźmi. Myślę, że skończy się na obowiązku noszenia maseczki podczas meczu i odstępu dwóch, trzech krzesełek na stadionie.

 3. inowroclawianin pisze:

  Na Piaście i u Nafciarzy, czy w Kielcach będą komplety, a na Kolejorzu powinien być pusty stadion i jasny przekaz dla Rutkow przynajmniej do końca sezonu.

 4. smigol pisze:

  10402 Ukraińców klimczaka już czeka pod kasami…

Dodaj komentarz