Po 23. kolejce II-ligi

W środę, 3 czerwca na łącznie 9 stadionach odbyła się 23. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020. W tej serii spotkań będącej pierwszą kolejką po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej atakiem koronawirusa doszło do sensacji za sprawą domowej porażki Widzewa Łódź. W meczu na szczycie GKS ograł Górnika, a Lech II Poznań jest coraz bliżej strefy spadkowej.

Prowadzący Widzew Łódź niespodziewanie uległ u siebie 1:2 będącej pod kreską Skrze Częstochowa co oznacza, że Lech II Poznań ma już tylko 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz po wyrównanych zawodach zremisował we Wronkach ze swoim sąsiadem w tabeli Garbarnią Kraków 2:2 pozostając tym samym na 13. pozycji w zestawieniu II-ligi.

W 23. kolejce jedynym zespołem, który wygrał u siebie jest GKS Katowice, który po pokonaniu Górnika Łęczna 2:1 przeskoczył ten klub w tabeli i został nowym wiceliderem. Emocji nie brakowało jeszcze m.in. w Stalowej Woli, gdzie Stal przegrywając po 87 minutach 0:2 umiała wywalczyć 1 punkt czy w Toruniu, gdzie Stal Rzeszów rozbiła Elanę rezultatem 4:1.

Na uwagę zasługuje jeszcze triumf Bytovii w Pruszkowie oraz niespodziewana wygrana przedostatniej Legionovii w Polkowicach nad tamtejszym innym beniaminkiem Górnikiem. 24. kolejka na 3 froncie w naszym kraju odbędzie się już w ten weekend. W sobotę o 12:00 we Wronkach młodzi lechici zmierzą się z Pogonią Siedlce.

Najlepsi strzelcy po 23. kolejce II-ligi 2019/2020:

17 goli – Michał Bednarski (Górnik Polkowice)
16 goli – Marcin Robak (Widzew Łódź)
11 goli – Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna), Karol Czubak (Bytovia Bytów),
10 goli – Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard)