Punkt z charakterem. Zagłębie – Lech 3:3

O godzinie 17:30 na stadionie Zagłębia w Lubinie, początek meczu 28. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Zagłębie Lubin – Lech Poznań (06.06.2020):

3 min. – Pierwsza akcja Zagłębia zakończona złym zagraniem Bohara w pole karne.
4 min. – Kontra Lecha, płaski strzał Tiby z daleka wyłapał Hładun.
5 min. – Groźny strzał Zivca minął poprzeczkę.
8 min. – Kamiński sfaulował Starzyńskiego. Karny.
9 min. – 1:0 dla Zagłębia. Starzyński nie dał szans.

14 min. – Strzał Ramireza sparował Hładun. Za chwilę uderzenie Tomczyka zostało zablokowane.
15 min. – A teraz strzał Gytkjaera głową świetnie broni Hładun.

16 min. – Co za bomba Muhara! W ciągu 2 minut Hładun wybronił 3 bardzo groźne strzały!
20 min. – Efektowne podanie Tiby do Gytkjaera, który nie opanował piłki tuż przed bramkarzem.
22 min. – GOOOOOL!!! Fajna akcja Lecha środkiem, prostopadła piłka Ramireza do Gytkjaera, który podcinką łatwo zdobywa gola na 1:1.

25 min. – 2:1 dla Zagłębia, Czerwiński asystuje dośrodkowując z prawej strony, Zivec trafia głową do siatki. Nikt go nie krył.
30 min. – Rogne w ostatniej chwili blokuje strzał Zivca.

32 min. – Ładna akcja Zagłębia, strzał Białka wybronił Van der Hart.
35 min. – Ponownie okres słabej gry Lecha.
38 min. – Ręka Kostevycha, będzie następny karny.
39 min. – 3:1. Znów Starzyński.

42 min. – Lech w trzecim kwadransie meczu nie istnieje.
45 min. – Puchacz podaje w pole karne, Satka trafia w poprzeczkę, po chwili Hładun broni jeszcze kolejny strzał! Do przerwy 3:1 dla Zagłębia.

52 min. – Zagłębie nastawione na kontry. Lecha czeka trudne zadanie zdobycia choćby jednej bramki.
54 min. – Niezłe podanie Kamińskiego ze środka do Butko, który źle podał w pole karne.
55 min. – Gytkjaer trafił do siatki, ale był duży spalony.
60 min. – Hładun broni już 6 groźny strzał. Tym razem Ramireza.

65 min. – Z optycznej przewagi Lecha nic nie wynika. Takich meczów za kadencji różnych trenerów było już mnóstwo, nie jest to nic nowego.
68 min. – Dariusz Żuraw został wyrzucony przez arbitra na trybuny za 2 żółtą kartkę. To oznacza, że we wtorek nie zasiądzie na ławce trenerskiej.
74 min. – Piłka po strzale Modera z wolnego trafiła w słupek.

77 min. – Jest 2:3. Podanie Kostevycha, z piłką odwrócił się Kamiński i efektownym strzałem z kilkunastru metrów pokona bramkarza.
81 min. – Tym razem po zagraniu Kostevycha z lewej stronie minimalnie niecelnie uderzył Kostevych.
82 min. – Zagłębie opadło z sił. Lech cały czas przeważa, atakuje, ma jeszcze szanse na remis.
87 min. – Będzie karny po VARze.
88 min. – GOOOOOOOOL!!!! Ramirez na spokoju z 11 metrów! 3:3!

90 min. – Jeszcze 6 minut.
90+5 min. – Zagłębie ledwo zipie. Nie ma już sił, Lech atakuje.

28. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, sobota, 6 czerwca, godz. 17:30
KHGM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 3:3 (3:1)

Bramki: 9 i 39.Starzyński – k. 25.Zivec – 22.Gytkajer 77.Kamiński 88.Ramirez – k.

Asysty: 1:1 – Ramirez 2:3 – Kostevych 3:3 – bez asysty

Żółte kartki: Bashkirov, Poręba – Rogne

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Bashkirov, Starzyński (89.Poręba) – Zivec (73.Pakulski), Drazić (77.Tosik), Bohar – Białek.

Rezerwowi: Forenc, Tosik, Tajti, Jończy, Poręba, Chodyna, Pakulski, Szysz, Sirk.

Lech: Van der Hart – Butko, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar (46.Moder), Tiba – Puchacz (46.Marchwiński), Ramirez, Kamiński – Gytkjaer (74.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Mleczko, Skrzypczak, Moder, Skóraś, Letniowski, Marchwiński, Zhamaletdinov.

Kapitanowie: Guldan – Rogne

Trenerzy: Sevela – Żuraw

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +18°C, pochmurno

Miejsce: Stadion Zagłębia (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98, Lubin)

237 komentarzy

1. macko9600 pisze:

Brawo Kamyk!

2. bladixon pisze:

Za parę, może paręnaście lat w Empiku jako bestseller top 5 miesiąca ukaże się biografia Piotra Rutkowskiego pt. „Ja nigdy się nie poddam” – czyli przepis jak z dobrze prosperującego przedsiębiorstwa sportowego zrobić kompletną parodię klubu piłkarskiego. Wydawnictwo Fabryka Farsy Tomasza Magdziarza.

3. Pawelinho pisze:

Kamiński nawet ładny ten gol na 3:2

4. Rafik pisze:

Zdecydowanie brakuje nam .. za dużo by wymieniać! Szkoda myślałem że w drugiej połowie pokażą więcej gry z jajem. Tylko LP! Trudno w tygodniu odrobimy:)

5. Michu73 pisze:

Brawo Kamyk!??

6. Grimmy pisze:

Pięknie Kamiński to strzelił!

7. foxi85 pisze:

Dobre, „chłopaki” ustabilizowali formę, brawo !

8. tomasz1973 pisze:

No i Kamiński dzisiaj w II połowie pokazuje, że obecnie to on, a nie bezużyteczny Puchacz powinni grać od początku.

12. Grimmy pisze:

Ależ ten Butko drewniany dzisiaj! Niby z lepszego świata piłkarskiego (Szachtar), a gra na poziomie rezerw Lecha.

13. MaPA pisze:

Wszystkim zainteresowanym przypominam że zarząd(prezes) w tym sezonie nie płaci za zadne sukcesy typu PP,Majster,miejsce gwarantujace grę w el LE.Tak więc kibolską duszę trzeba trzymać na postronkach.:((

14. KONIN84 pisze:

Dawać dawać ZL praktycznie nie ma na boisku. Tutaj spokojnie można wygrać.

15. inowroclawianin pisze:

Redakcjo, błąd przy 81 minucie, poprawcie.

16. Grimmy pisze:

Oby odgwizdał tego karnego dla nas.

17. tomasz1973 pisze:

No jak tu nie będzie kurwa karnego, to będzie skandal!

21. Michu73 pisze:

Nad czym oni jeszcze kurwa myślą! Karny ewidentny!

22. Grimmy pisze:

To trzeba jeszcze strzelić…A Gytkjaera nie ma na boisku.

23. macko9600 pisze:

Brawo Dani!

24. tomasz1973 pisze:

Gol, i dobić ich, bo oni już leżą!

25. Pawelinho pisze:

RAMIREZ 3:3! Z piekła do nieba tak w zasadzie można opisać ten mecz.

26. Grimmy pisze:

Teraz trzeba grać na Wawrzyniaka, on jest słaby!
    Trzeba cisnąć, jeszcze da radę to wygrać!

Ale Ci humor dzisiaj dopisuje. No chyba, że przeszedłeś na inny level w krytyce tych cymbałów z Wronek. Taki z leksza ironiczny…

• Grimmy pisze:

Wyników naszego Lecha, dopóki będzie prowadzony w sposób kabaretowy, nie ma sensu brać na poważnie.

Oczywiście, że nie, ale taki zgryźliwy się stałeś…
        No ja tam, za to, takie ekwilibrystyczne zakamuflowane krytycyzmy lubię , ale w czyimś wykonaniu. Sam nie stosuję tego, wolę staropolskie kurwa mać, i wypierdalać!

27. kacu.red pisze:

Takiej końcówki się nie spodziewałem

28. Pawelinho pisze:

6 minut ciekawe.

29. Grimmy pisze:

Czy to tylko moje wrażenie, czy taki obrót spraw jest trochę nie w smak Kosowskiemu? 🙂

• El Companero pisze:

ton głosu nie kłamie, smutek, rozczarowanie , wk…ienie , cały komentator

On nawet się ze swoim tonem nie kryje, spuszczał się całą I połowę nad Zagłębiem.

Tak, jego każdy komentarz w tym meczu to był na zasadzie, co musi zrobić Zagłębie, żeby było dobrze. Miałem wrażenie, że Zagłebie gra w pucharach i komentarz na zasadzie: „Kibicujemy swoim”.

• Pawelinho pisze:

Grimmy

Oni zawsze w c+ kibicują „swoim”. Ot taki współczesny obiektywizm.

U nich to akurat norma kiedy wynik Zagłębia czy Śląska jest totalnie nie pomyśli, a już szczególnie tego, który dzisiaj komentował.

30. tomasz1973 pisze:

Szkoda tego słupka i poprzeczki, ale najbardziej tego frajerskiego karnego Ukraińca.

31. Didavi pisze:

Kurwa mać!

32. KONIN84 pisze:

Kolejna frajerska strata punktów. Jak można nie dobić zespołu, który jedynie co robi na boisku to chaotycznie się broni???

• John pisze:

Dobić, 2 bramki trzeba było odrobić.

Zabrakło czasu. Dało się z tego meczu wycisnąć więcej, jednak nie moge się oprzeć wrażeniu, że straciliśmy 2 pkt, a nie uratowaliśmy 1.

33. Grimmy pisze:

Chyba jestem trochę nienormalny, że po tym meczu czuję lekki niedosyt. Z piekła do nieba, a mam uczucie, jakby dało się więcej wycisnąć. No nic, brawa za grę do końca. Dawno już nie udało się wrócić do gry z niemalże przegranego meczu.

Ja mam podobne odczucie w odniesieniu do tego meczu, który gdyby nie typowe frajerstwo Lecha w pierwszej części to kto wie jakby ten się potoczył. Myślę, że to Lech będzie bardziej zadowolony z tego meczu niż Zagłębie, które dało sobie wyrwać wydawałoby się niemal pewne trzy punkty, a tutaj Kolejorz wstał otrzepał kusz i ruszył w skuteczną pogoń za wynikiem.

34. kilo82 pisze:

Trzeba szanować ten punkt, bo do 75 minuty zupełnie się na niego nie zanosiło. Z drugiej strony, Zagłębie zupełnie siadło, więc można było jeszcze więcej wyciągnąć… Kolejny mecz na wyjeździe, w którym przegrywamy, a chociaż remisujemy, to na pewno na plus.

35. PAWEL pisze:

granie Muharem to sabotaż jest, nawet jak nie ma wiele lepszych. On nawet nie powinien wchodzić przy prowadzeniu 5:0.

I można walczyć o górna ósemkę

Chyba nie ma przypadku w tym, że zaczęliśmy gra dopiero ruszyła, kiedy z boiska zszedł Muhar i Puchacz (wiem, swój chłopak, ale jest głównym hamulcowym obecnie, obok Karlo). Moder nie jest w wybitnej formie, ale biega w środku za dwóch Muharów i kiedy jest na boisku, cały czas nęka linię pomocy przeciwnika ruchliwością. Kiedy Żuraw wreszcie przejrzy na oczy?

• Garcia pisze:

Żuraw jest dobrym trenerem, tylko jest marionetka w rękach R&K, jeśli rutek powie że Muhar gra to Muhar gra i tyle w temacie

37. Rafik pisze:

Fajny meczyk. Dużo goli. Z przegranego meczu wyciągnięty remis. Brawo. Tylko LP.

38. inowroclawianin pisze:

Ten punkt nic nie daje, zresztą chrzanić to wszystko i tak już po sezonie od tygodnia.

Oczywiście, najlepiej poddać bo po co grać? aha, strata 11 punktów w 9 meczy da się odrobić z palcem w nosie.

39. smigol pisze:

Czuba trzeba się cieszyć. Gramy o nic, obejrzeliśmy ładny mecz z kilkoma bramkami. Mogło być lepiej ale to Lech Rutkowskich więc nie ma co wariowac.

Oczywiście gramy o nic, puchar Polski i liga to jakieś marne trofea. Liga mistrzów by ciebie zadowoliła?

40. smigol pisze:

Trzeba*

41. John pisze:

Taki mecz, że I Zagłębie i Lech frajersko zremisowali. No,nie powiem, nie wierzyłem,że remis wyciągną.
    Najbardziej szkoda straty tego patałacha Muhara.
    Gdyby nie idiotyczne błędy w obronie, to Lech mógł gładko wygrać.
    Gra była momentami bardzo dobra,trochę za dużo zabaw z piłką,no i Hładun kapitalny mecz.
    Moder musi ku*wa grać.

42. Bart pisze:

Też czuję po tym meczu spory niedosyt. Zagłębie w końcówce kompletnie siadło fizycznie i 3 punkty były do wyrwania rzutem na taśmę.

43. Michu73 pisze:

Niech Żuraw przeprowadzi analizę pierwszej połowy i drugiej, po przeprowadzonych zmianach. Jak tego nie zrozumie, to niech wypierdala trenować Huragan Pobiedziska czy coś w tym stylu, kurwa mac!

Miał a to już sporo czas, on tego nie widzi i raczej już nie zobaczy!

• Michu73 pisze:

Widzę jakieś tam plusy w pracy Żurawia (chciaż nie był moim faworytem), ale ostatnio już naprawdę mnie irytuje. Zobaczymy jak będzie wyglądać wyjściowa jedenastka w kolejny meczu.

44. Michu73 pisze:

Muhar i Van den Żart wypierdalac z mojego LECHa!!!

45. Miglantz pisze:

Wiele można mówić ale gdyby vdh nie wyszedł na 30m to byłoby po meczu. Też nie wiem dlaczego zamiast huhara nie gra Moder. Dobre uderzenie, jak on przestawił tego Starzyńskiego… Szacun. Niech wraca Guma bo Butko słabiutki.

Butko jest strasznie drewniany, na dodatek to taki obrońca starej daty. Bronić, ewentualnie wyjść do środka, a jak już jest pod polem karnym przeciwnika, to zaczyna się gubić. Nie ma on wyrobionych mechanizmów ataku i mieć już nie będzie.

• aaafyrtel pisze:

jednak ów butko miał celne dośrodkowanie wprost na czerep duńczyka, po którym duńczyk ładnie, prawie bramkowo, główkował…

Kolego, sorry ale po takim komencie ręce mi opadają i nie mam nawet siły na dyskusje;) Naprawdę nie widzisz tego, ze ten bramkarz jest SŁABY?! Jest zajebiscie słaby. Każdy zespół z którym gramy ma lepszego bramkarza. My mamy drugi budżet w lidze. Właściciela zapewniającego stabilną sytuacje finansową, który obiecywał nam „hegemonię” w Polsce. A w składzie mamy najsłabszych w lidze bramkarza i defensywnego pomocnika. Nie wydaje się Tobie, ze coś jest tutaj nie tak?

46. tylkoLech pisze:

Nie wierzyłam po pierwszej połowie, że zmieni się coś na plus. Miłe rozczarowanie, ale i niedosyt. Zagłębie siadlo totalnie i można to było nawet wygrać. Mam nadzieję, że Muhara nie zobaczę do końca sezonu, A Tymek trochę odpocznie na ławce. Rozczarowuje Marchewa, może Julek czy Skóras powinni dostać szansę.
    Jak się nie ma, co się lubi… Może ten punkt okaże się ważny

Moim zdaniem, Moder i Marchewa rozruszali zespół w drugiej połowie. Marchewa ma naprawdę wielki potencjał. Ten zawodnik musi grać! Zdobywać doświadczenie co pozwoli jemu wejść na wyższy poziom. Trochę lat już oglądam ta ligę ale ten gość, moim zdaniem, jest wyjątkowy.

47. Wlkp. pisze:

Tak jak pisałem po pierwszej połowie – jeśli zdobędą dziś pkt. to będzie to punkt na wagę utrzymania w pierwszej ósemce! Po drugiej połowie można rzecz, że ach szkoda że to nie 3 punkty dziś. Nie wiem czy od 45 minuty to Lech tak przyzwoicie grał czy Zagłębie tak siadło. Na pewno im dalej w las tym Miedziowi rękawami oddychali 😛 Chciałbym widzieć Lecha Poznań przez całe 90 minut walczącego !!!

48. rbagio206 pisze:

Po dwóch kolejkach restartu mamy 1 punkt. Uciekł nam piast i legia. I jeszcze się cieszę. Do czego to doszło.

To jest właśnie taktyka Rutkowskich. Tzw. powolne gotowanie żaby. Po prostu „Amica bis” jakkolwiek by to smutno nie brzmiało.

49. fox pisze:

Mnie najbardziej podobał się Kamiński zawaił co prawda pierwszą bramę chociaż śmiem przypuszczać że jak w tej sytuacji byłby starszy grajek to żadnego karnego by nie było,to śmiech na sali dyktować takie karne.Później jednak grał bardzo dobrze widać,że chłopak niczego się nie boi.Jasne,że w tym wieku przydarzą mu się słabsze mecze ale to normalne.Zauważcie,że nikt nawet się nie zastanawiał ,że przy niby faulu Kamyka nikt się nawet nie zastanowił a przy ręce Zagłebia ponad 3 minuty Lasyk oglądał czy była ręka chociaż wszyscy widzieli,że było to ewidentne.Teraz co do Muhara on już nie powinien powąchać murawy chyba,że drugim zespole chociaż i tam pewnie by nie błyszcał.Obawiam się jednak ,że Rutki zdecydują,że płacą mu dużą kasę i musi grać

50. deel pisze:

Mecz w pierwszej połowie był moim zdaniem wyrównany. Lech miał dobre momenty gry do przodu, Zagłębie miało Hładuna w bramce. Niestety gramy jednym obrońcą i jest nim Satka. Obaj ukraińcy na bokach zagrali słabo tak jak i Rogne. Kostewych, który to już karny po jego ręce? Drugi na pewno, a może trzeci? Bramkarz dzisiaj niczego nie zawalił. To co musiało wpaść, wpadło. Nawet Muhar oddał dwa groźne strzały, nie rozumiem tylko jednego, facet schudł ponoć 4 kilo a biega jeszcze wolniej niż przedtem. No i ewidentnie szwankowało ustawienie Lecha po stracie piłki co nakręcało akcje Zagłębia. Zresztą Zagłębie gra podobnie do Lechii, strzela bramki na początku meczu i się broni czekając na kontry. Niech nasz sztab dobrze przeanalizuje ten mecz przed spotkaniem półfinałowym PP. W drugiej połowie rywale nie chcieli już grać w piłkę, myśleli że zaliczka 3:1 wystarczy im do zwycięstwa. Przeliczyli się na nasze szczęście. Co do gry Lecha po przerwie to też nie ma czego za bardzo chwalić. Owszem, była ambicja w dążeniu do wyrównania ale nie było jakości w grze. Determinacja Kamińskiego żeby się zrehabilitować za błąd z pierwszej połowy dała nam nadzieję, a prosty błąd kapitana miedziowych wyrównanie. Poza tym gra była szarpana, podania niechlujne, a lechici chcieli chyba wjechać z piłką do bramki. Ani Ramirez, ani Tiba nie potrafili regulować tempa gry i tylko cofnięciu się rywali zawdzięczamy taką ilość akcji Lecha. Dobrze za to wyglądaliśmy fizycznie co jest dobrym prognostykiem na najbliższe mecze. Jak powróci zawodnikom „czucie” piłki to parę punktów jeszcze Lech zdobędzie.

51. El Companero pisze:

wiemy że kasy klub nie ma , ale tego lata powinna być już trzecia rewolucja. My potrzebujemy znowu połowę zespołu wymienić (bramkarz – pewnie Bednarek zastąpi VdH). Dwóch stoperów (trzeba pozbyć się Crno i mieć kogoś do pary z Satką gdy Rogne znowu zgłosi bolączki). Kogoś za Muhara (jemu podzękować), Kogoś za Jóźwiaka (pewnie Rutek sprzeda go za marne 3 mln), dwóch napastników (kogoś za Duńczyka, bo wiadomo odchodzi i kogoś szybkiego, z kiwką i zwrotnego za Tomczyka i Timura , którym podziękować). Kuźwa potrzeba 6 transferów, a kasy ni ma. Może wypożyczyć pół drużyny na pół roku z MLS-u?

52. fox pisze:

Oj tam oj tam kasa się znajdzie sprzedadzą Jóźwiaka ,może Gumnego przyjdzie Czerwiński,może jakiś napastnik zostaną niestety Czarny Marek,schorowany Rogne i Muhar.Wszyscy mają ważne kontrakty i nikt ich nie ruszy z resztą jak sobie wyobrażasz,że ktoś kupi Muhara ba nawet weźmie za darmo(słodka zemsta Bjelicy ) i jakoś to będzie jak to u Rutków.

53. Ekstralijczyk pisze:

Pierwsza połowa dla Zagłębia, a druga dla Lecha chociaż niedosyt jest bo można było ugrać coś więcej.