Dogrywka: Zagłębie – Lech 3:3

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

22 minuta – W tej sytuacji na 1:1 lechici wymienili raptem 3 podania zaczynając akcję od obrony. Piłka bez trudu została zagrana z linii obrony na prawą stronę do Ramireza. Hiszpan w swoim stylu popędził z piłką w kierunku bramki, ściął do środka, nikt go nie atakował co pozwoliło Daniemu wykonać świetne prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Gytkjaera. Duńczyk z łatwością, w snajperskim stylu urwał się Guldanowi na końcu oddając celny strzał efektowną podcinką. Akcja Lecha na szóstkę! bez kombinowania, za to na dużej szybkości.

Najgorsza akcja meczu:

25 minuta – Karlo Muhar tradycyjnie nie wywiązał się ze swojej roli, nie zrobił w środku pola nic, by zatrzymać rywala, który popisał się dobrym zagraniem na prawą stronę do pędzącego Czerwińskiego. Za przyszłym lechitą nie zdążył Kostevych, który na samym końcu nie zablokował dośrodkowania, piłka trafiła na głowę filigranowego Zivca, a ten bez trudu mimo niskiego wzrostu zdobył gola. W tej sytuacji największej winy nie ponosi Muhar czy Kostevych tylko duet stoperów, który źle się ustawił w polu karnym.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

4 – Dani Ramirez dał Lechowi chociaż 1 punkt. Najpierw Hiszpan błysnął przy bramce na 1:1, kiedy efektownym prostopadłym podaniem zaliczył asystę a później w 89 minucie wykorzystał nieobecność na boisku zdjętego wcześniej Christiana Gytkjaera i strzelił gola z rzutu karnego. Po tym spotkaniu Hiszpan ma już 3 gole i 3 asysty w Lechu Poznań.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

2 – Karlo Muhar nie dorósł do poziomu tego meczu. Zachowawcza gra do tyłu albo do najbliższego kolegi z drużyny nabijała jedynie statystykę celnych podań. Chorwat zanotował 0 kluczowych zagrań w meczu w którym Lech miał za zadanie atakować, w którym miał wygrać. Jego styl gry nie pasuje do Kolejorza, przy stanie 1:3 ten piłkarz był Lechowi zupełnie niepotrzebny co zauważył nawet trener, który w przerwie zdjął Muhara z boiska.

Ocena pracy trenera:

2 – Dariusz Żuraw nie miał przedwczoraj dobrego dnia. Dwiema zmianami w przerwie przyznał się tak naprawdę do wystawienia złego składu, a przede wszystkim do dania kolejnej szansy Karlo Muharowi, który na nią nie zasłużył. Na dodatek nie wiadomo z jakiego powodu otrzymał 2 żółtą kartkę przez którą musiał iść na trybuny. We wtorek Żurawia zabraknie na ławce trenerskiej Kolejorza.

Ocena pracy sędziego:

4 – Karne dla Zagłębia niestety były ewidentne, sędzia bez VAR-u podjął dobre decyzje, miał kontrolę nad tym meczem, nie szarżował z pokazywaniem żółtych kartek i nie przeszkadzał zawodnikom w grze. Piotr Lasyk z Bytomia dobrze poprowadził to spotkanie.

Poziom meczu:

3 – Mecz z przewagą Lecha praktycznie w każdym elemencie, który zakończył się stratą 2 punktów. Poznaniacy rozegrali 2 różne połowy, po przerwie byli 2 razy lepszym zespołem, zdobyli 2 gole, ale wcześniej w I odsłonie łatwo stracili 3 gole. Te bramki po prostych błędach obrony mają wpływ na co najwyżej przeciętną ocenę sobotnich zawodów.