Czterema golami do pierwszej czwórki! Lech – Pogoń 4:0

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 29. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Pogoni Szczecin. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Lech Poznań – Pogoń Szczecin (09.06.2020)

3 min. – Lech stara się narzucić swój styl gry.
6 min. – Pogoń dobrze ustawiona. Gra toczy się w środku pola.
11 min. – Goście cofnięci całym zespołem. Czekają na kontry i straty Lecha w środkowej strefie.
14 min. – Pierwszy strzał. Z daleka Stipicę próbował zaskoczyć Ramirez.

17 min. – Niezłe dośrodkowanie Modera z wolnego, ale nie było nawet strzału.

22 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0! Puchacz urwał się lewą stroną, podał na około 15 metr skąd mocny strzał lewą nogą oddał Moder!

25 min. – Pogoń od razu zmieniła taktykę. 2 stałe fragmenty gry, 1 groźna akcja.
29 min. – Lech próbuje teraz uspokoić grę. Wcześniej robili to rywale.

32 min. – DWWAAAA ZEROOO!!! Strata Podstawskiego w środku pola dzięki pressingowi, mocny strzał zza pola karnego oddał Gytkjaer, który w snajperskim stylu strzelił bramkę!

34 min. – Lech w pełni kontroluje mecz. Pogoń nie ma nic do powiedzenia, oddała dotąd jedynie 1 celny strzał.
38 min. – Pogoń ma duże problemy z efektowną grą Lecha w środku pola. Faule są coraz bardziej chamskie.
41 min. – Goście ponownie w głębokiej defensywnie. Na bardziej ofensywną grę było ich stać tylko przy stanie 0:1.
44 min. – Groźny strzał Podstawskiego wybronił Van der Hart. W końcu na coś się przydał.
45 min. – Efektowna akcja Lecha zakończona zbyt lekkim strzałem Ramireza z prawej nogi.
45+1 min. – Do przerwy spokojne 2:0.

48 min. – Było groźnie pod bramką Lecha po rzucie wolnym. Na szczęście udało się wybić piłkę.
55 min. – Role się zmieniły. Teraz Lech gra z kontry, Pogoń w ataku pozycyjnym.
58 min. – GOOOOOOOL!!! 3:0! Pogoń grała, Lech strzelił. Duże zamieszanie w polu karnym, Stipica wybronił jeden strzał, ale uderzenia Ramireza z 10 metrów już nie. Chyba po meczu.

62 min. – 4:0! Efektowna akcja Lecha środkiem pola, zagranie na czystą pozycję do Kamińskiego, który mocnym strzałem po długim rogu zdobywa gola!

69 min. – Zrobił się bardzo spokojny mecz. Lech momentami gra z Pogonią w dziadka.
72 min. – Lech błyszczy w środku pola z łatwością wykorzystując straty rywali w środku pola.
75 min. – Mecz jest rozstrzygnięty, dlatego na boisko wejdzie Gumny. To powrót po wielu miesiącach.

81 min. – Zablokowany strzał Marchwińskiego. Należało podać zamiast uderzać.
84 min. – Niecelny strzał Jóźwiaka z daleka. Za dużo nonszalancji.
88 min. – Obie drużyny już czekają na koniec meczu.
90 min. – Koniec! Lech – Pogoń 4:0, jesteśmy w ósemce, na razie nawet na podium!

29. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, wtorek, 9 czerwca, godz. 20:30
KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 4:0 (2:0)

Bramki: 22.Moder 31.Gytkjaer 59.Ramirez 62.Kamiński

Asysty: 1:0 – Puchacz 2:0 – bez asysty 3:0 – bez asysty 4:0 – Ramirez

Żółte kartki: Listkowski

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Lech: Van der Hart – Butko (76.Gumny), Satka, Crnomarković, Puchacz – Moder, Tiba – Kamiński, Ramirez (71.Marchwiński), Jóźwiak – Gytkjaer (71.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Szymański, Gumny, Kostevych, Dejewski, Muhar, Skóraś, Letniowski, Marchwiński, Zhamaletdinov.

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Nunes – Podstawski, Żurawski – Hostikka (46.Drygas), Listkowski, Kowalczyk (62.Cibicki) – Manias (46.Turski).

Rezerwowi: Bursztyn, Stec, Matynia, Kostas, Dąbrowski, Drygas, Frączczak, Turski, Cibicki.