II-liga: Górnik Polkowice – Lech II Poznań 1:1

W meczu 25. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań wsparty przez kilku rezerwowych piłkarzy z pierwszej drużyny zaledwie zremisował na wyjeździe z innym beniaminkiem Górnikiem Polkowice 1:1 (1:1). Kolejorz ma serię 11 kolejnych spotkań bez porażki, ale w tym czasie zwyciężył raptem 4 razy i 7-krotnie zremisował. Rezerwy nadal mają znikomą przewagę nad strefą spadkową.

W upalny dzień obie drużyny od początku meczu postawiły na atak. W 5 minucie obrona Lecha II zaspała przez co bramkę z bliska zdobył Baranowski. W 13 minucie gry było już 1:1 za sprawą dobrego strzału Marchwińskiego. Całą akcję świetnym podaniem rozpoczął aktywny od początku zawodów Bartkowiak, który w 25 minucie sam był bliski zdobycia gola, ale trafił tylko w poprzeczkę. Jak na tak trudne warunki mecz w Polkowicach był szybki, otwarty i wyrównany. W ostatnich minutach pierwszej połowy Lech zagrażał górnikom głównie po strzałach z dystansu, natomiast gospodarze poznaniakom po stałych fragmentach gry.

Po zmianie stron od początku przewagę mieli rywale. Lech II często za dużo kombinował w środku pola co kończyło się bardzo łatwymi stratami piłki. Z czasem tempo gry nieco spadło, pojawiło się wiele niedokładności w obu zespołach, Kolejorz grał więcej z kontry oddając Górnikowi piłkę. W końcowych minutach gospodarze mieli optyczną przewagę, dwa razy dobrze interweniował Mleczko, w tym czasie poznaniacy umieli jedynie zagrozić w 80 minucie, gdy minimalnie niecelny strzał oddał bardzo aktywny Bartkowiak. Ostatecznie mimo dużego wsparcia rezerw zawodnikami z pierwszego zespołu Lech II Poznań zaledwie zremisował w Polkowicach z miejscowym Górnikiem 1:1.

Rezerwy Lecha Poznań po 25 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 33 punktami na swoim koncie są na 11. miejscu w ligowej tabeli mając tylko 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz kolejne spotkanie rozegra już w środę, 17 czerwca. Wtedy o godzinie 17:00 zmierzy się we Wronkach z Elaną Toruń.

25. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 13 czerwca, godz. 17:00
Górnik Polkowice – KKS Lech II Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 5.Baranowski – 13.Marchwiński

Asysty: 1:1 – bez asysty

Żółte kartki: Opałacz, Mucha – Niewiadomski, Dejewski

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Górnik P.: Furtak – Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz, Magdziak (90.Szmyt) – Sobków (81.Azikiewicz), Wacławczyk, Mucha, Szuszkiewicz (75.Baszak), Baranowski (68.Osiadły) – Bednarski.

Lech II: Mleczko – A.Kaczmarek, Wojtkowiak, Dejewski, Niewiadomski (78.Smajdor) – Bartkowiak (86.Białczyk), Skrzypczak, Marchwiński – Tupaj, Tomczyk (88.Ławrynowicz), Yatsenko (72.T.Kaczmarek).

Rezerwowi: Radliński, Smajdor, Andrzejewski, Pawlicki, Ławrynowicz, Białczyk, Wachowiak, Kołtański, T.Kaczmarek.