Gramy o puchary. Korona – Lech 0:3

O godzinie 18:00 na Suzuki Arenie mieszczącej się przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach, początek meczu 30. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Korony Kielce a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Korona Kielce – Lech Poznań (14.06.2020)

2 min. – Początek dla gospodarzy. Dwa kornery zmarnowane przez Koronę.
5 min. – Lech odzyskuje już kontrolę.
6 min. – We Wrocławiu zły wynik jeśli chodzi o walkę o 3. miejsce. Śląsk prowadzi.
6 min. – Mocny strzał Forsella z wolnego wybronił Van der Hart.
9 min. – Jóźwiak dryblował w polu karnym po czym oddał strzał, który został zablokowany.
11 min. – Po złym podaniu Rogne gospodarze wyszli z kontrą, którą zatrzymał Van der Hart broniąc uderzenie z ostrego kąta.
15 min. – Za dużo strat lechitów w środku pola wynikających ze złych prostopadłych podań. Naszym stoperom rozgrywanie piłki idzie na razie bardzo słabo.

17 min. – Chyba można zaryzykować stwierdzenie, że 3. miejsca po 30. kolejce nie będzie. Śląsk prowadzi już 2:0.
22 min. – Niezły drybling Kamińskiego na prawej pomocy, który wywalczył rzut rożny.
23 min. – Gnjatić w ostatniej chwili zatrzymał Tibę!
25 min. – O wyniku we Wrocławiu dla spokoju nie ma już co pisać.
26 min. – Piast prowadzi w Białymstoku. To następny zły rezultat.
28 min. – Korona ma coraz większe problemy z grą Lecha. Jej zawodnicy obejrzeli już 3 żółte kartki.

30 min. – Styl gry Korony jest prosty. Walka w środku, faul, kontra i stały fragment gry.

31 min. – Strzał Kamińskiego wybronił Kozioł. Lech szybko przedostał się pod bramkę.
34 min. – To nie jest zbyt dobry mecz w wykonaniu poznaniaków. Za dużo kombinowania, za mało strzałów.
37 min. – Kiełb z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.
40 min. – Strzał rozpaczy Modera. Nie klei się gra.
43 min. – Zęby bolą od oglądania tego meczu.
45 min. – Korona pod koniec I połowy zaczęła grać odważniej.
45+3 min. – Do przerwy słabe 0:0. Tylko 3 strzały Lecha.

48 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Lewą stroną urwał się Tiba, popędził w kierunku bramki po czym zagrał w pole karne, gdzie tylko nogę dołożył Gytkjaer! 1:0!

53 min. – Korona rzuciła się do ataku.
56 min. – Gospodarze cały czas grają wysokim pressingiem. Jeszcze mają siły.
56 min. – Strzał Kiełba wybronił Van der Hart.
60 min. – Lech przyczajony, gra z kontry. Zupełnie zmienił styl gry po przerwie.

64 min. – Ręka! Karny dla Lecha!
65 min. – GOOOOOOOOOL! 2:0! Gytkjaer!

69 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 3:0! lewą stroną urwał się Puchacz, który dograł w pole karne podobnie jak wcześniej Tiba. Gytkjaer ponownie tylko przyłożył nogę!

70 min. – Niecelny strzał Skórasia po ziemi. Było groźnie.
72 min. – Korona od czasu do czasu się odgryza, ale wynik jeszcze bardzo bezpieczny.

78 min. – Strzał Forsella wybronił Van der Hart.
82 min. – Lech cofnięty do defensywy. Gra na dużym luzie, czasem trochę nonszalancko.
88 min. – Niecelny strzał Kiełba. Za chwilę koniec. Lech będzie czwarty po 30. kolejce.