Lechici wyróżnieni po 30. kolejce i sezonie zasadniczym

W 30. kolejce PKO Ekstraklasy 2019/2020 zespół Lecha Poznań zanotował podwójne przełamanie notując drugie zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło Kolejorzowi zakończyć rozgrywki zasadnicze na 4. miejscu z niewielką stratą do wicelidera oraz z 3-punktową przewagą nad Cracovią. Duży wpływ na niedzielne zwycięstwo mieli Christian Gytkjaer, Tymoteusz Puchacz oraz Pedro Tiba.Cała trójka lechitów znalazła się w jedenastce minionej kolejki według TVP Sport. Ponadto dla Christiana Gytkjaera, Pedro Tiby oraz dodatkowo Daniego Ramireza znalazło się miejsce w jedenastce sezonu zasadniczego 2019/2020. Lechici trafili do jedenastki pierwszych 30 kolejek za sprawą częstych nominacji do jedenastek danej serii spotkań. Dani Ramirez znalazł się w niej przede wszystkim dzięki jeszcze jesiennym występom w ŁKS-ie Łódź.

Ponadto Christian Gytkjaer przez TVP Sport został wybrany najlepszym graczem 30. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020. „Gyt” po zdobyciu hat-tricka zwyciężył również w głosowaniu Canal Plus Sport co nie jest większą niespodzianką.

Za to aż czterech lechitów było wyróżnionych przez Ekstraklasę SA. W jedenastce 30. kolejki znalazł się rzecz jasna Christian Gytkjaer, Pedro Tiba, Dani Ramirez oraz dość niespodziewanie Thomas Rogne, który akurat nie grał zbyt pewnie i nie dograł meczu do końca.

Oprócz wyżej wspomnianych piłkarzy za występ przeciwko Koronie Kielce wyróżnienie otrzymał też wychowanek Lecha Poznań. Bramka zdobyta przez Jakuba Modera w meczu z Pogonią Szczecin na 1:0 była najładniejszym golem 39. kolejki.

Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 20 czerwca, o godzinie 17:30 w Gliwicach. Przeciwnikiem Lecha Poznań będzie wtedy Mistrz Polski, w razie ogrania Piasta na jego terenie wówczas kolejni lechici będą mieli duże szanse na wyróżnienie po 31. kolejce zmagań.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <10 komentarzy

 1. Przemo33 pisze:

  W pełni zasłużone te wyróżnienia, a już zwłaszcza dla Gytkjaera 🙂

 2. aaafyrtel pisze:

  cieszy mnie, że dostrzega się nie tylko strzelców, ale też całe akcje bramkowe, wielokrotnie o takie coś tutaj apelowałem… jednak zazwyczaj to pierwsze podanie uruchamiające akcję umyka, a powtórki to obcinają… szkoda, bo tych „szarych” graczy, grających do przodu, a nie w poprzek lub do tyłu, się nie dostrzega… a rogne miał udział i przy 1 i 3 kaście z koroną… wyróżnienie więc dla rogne mnie nie dziwi… niestety facet, jest przewlekle i nawrotowo chory…

 3. aaafyrtel pisze:

  cieszy mnie, że dostrzega się nie tylko strzelców, ale też całe akcje bramkowe, wielokrotnie o takie coś tutaj apelowałem… jednak zazwyczaj to pierwsze podanie uruchamiające akcję umyka, a powtórki to obcinają… szkoda, bo tych „szarych” graczy, grających do przodu, a nie w poprzek lub do tyłu, się nie dostrzega… a to rogne właśnie miał udział i przy 1 i 3 kaście z koroną… wyróżnienie więc dla rogne mnie nie dziwi… niestety, facet wydaje się być przewlekle i nawrotowo chorym…

 4. aaafyrtel pisze:

  cieszy mnie, że dostrzega się nie tylko strzelców, ale też całe akcje bramkowe, wielokrotnie o takie coś tutaj apelowałem… jednak zazwyczaj to pierwsze podanie uruchamiające akcję umyka, a powtórki to obcinają… szkoda, bo tych „szarych” graczy, grających do przodu, a nie w poprzek lub do tyłu, się nie dostrzega… a rogne miał udział i przy 1 i 3 kaście z koroną… wyróżnienie więc go mnie nie dziwi…

 5. fox pisze:

  Tym czasem Wybiórcza podaje,ż Gytkierem intersuje się Legła.Tylko nie to.

  • smigol pisze:

   Przeczytałem właśnie na duńskim portalu wywiad z Gytkiearem, w którym nie wykluczył on pozostania w Lechu. Co wydaje się być mało prawdopodobne. Powiedział też że nie planuje na razie wracać do Danii. Gdyby udało się go zatrzymać w Lechu to byłby cud. Zobaczymy…

  • MaPA pisze:

   Mam nadzieję że Gytkjear podczas pobytu w Lechu jest dobrze poinformowany o stosunkach między Lechem a Legią i nie da dupy jak ten cały Kłamalainen.

   • smigol pisze:

    Niestety wszystko jest kwestią ceny. Z drugiej strony w legi nie ma już króla cyganów, który szastał nieswoimi pieniędzmi. Jeżeli są szanse zatrzymać Duńczyka w Kolejorzu to byłoby pięknie.

 6. smigol pisze:

  Jeżeli redakcja pozwoli tutaj jest link do artykułu. Niestety tylko w języku duńskim ale można machać przez translatora ;D
  https://www.tipsbladet.dk/nyhed/generelle/brandvarm-christian-gytkjaer-foran-udloeb-alt-og-alle-har-ringet