Warto wiedzieć: Piast – Lech (20.06.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Piast Gliwice – Lech Poznań (20.06.2020):

O polepszenie bilansu – Jutro Lech zagra z Piastem po raz 34 w historii i 23 w lidze. Dotąd zaliczył korzystny bilans 18-6-9, 62:32.

Zła seria Lecha w Gliwicach – Lech na wygraną w Gliwicach czeka od lutego 2017 roku. Ma aktualnie serię 4 kolejnych wizyt w Gliwicach bez zwycięstwa podczas których notował następujące wyniki: 0:0, 0:4, 0:1 oraz w lipcu 2019 roku 1:1.

Jak wygrana to wysoko – Na Górnym Śląsku ekipie Lecha Poznań udało się dotąd zwyciężyć w 8 meczach w tym 5 ligowych. Kolejorz triumfując w Gliwicach najczęściej robił to pewnie i wysoko.

Dwa mecze w grupie mistrzowskiej – Lech grał w grupie mistrzowskiej z Piastem 2-krotnie. Rok temu w 37. kolejce uległ w Gliwicach 0:1, wcześniej wiosną 2016 roku zremisował u siebie 2:2 mimo prowadzenia 2:0 i czerwonej kartki dla Piasta.

Tylko raz bez goli – Mecze Lecha z Piastem zawsze obfitowały w wiele bramek. W 33 spotkaniach raptem raz nie było goli, a taka sytuacja miała miejsce w 2017 roku w Gliwicach, kiedy padł remis 0:0.

Piast mocny po przerwie – Piast po przerwie spowodowanej atakiem koronawirusa zdobył 10 punktów w 4 spotkaniach. Pomijając lutową, pucharową porażkę z Lechią Gdańsk gliwiczanie mają aktualnie na swoim koncie serię 6 kolejnych meczów ligowych bez przegranej.

Rywal zapomniał smak przegranej – Aktualny Mistrz Polski ostatni raz poległ 28 lutego w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa 0:2, natomiast u siebie 30 listopada 2019 roku ze Śląskiem Wrocław 0:3. Czas przypomnieć Piastowi co to znaczy porażka.

O 3 kolejne zwycięstwo – Lech powalczy dziś o 3 ligowe zwycięstwo z rzędu. Kolejorz w 3 ostatnich meczach strzelił aż 10 goli, w 2 minionych wygrał 4:0 oraz 3:0.

Szczelne defensywy – Jutro na Górnym Śląsku spotkają się zespoły mające szczelne defensywy. Piast stracił tylko 26 goli (raptem 9 u siebie), a Lech dał się dotąd pokonać 29 razy zachowując 11 czystych kont.

4 punkty – Lech w trwających rozgrywkach ma problemy z czołówką, lecz akurat Piast w tym sezonie mu leży. Kolejorz zremisował z gliwiczanami 1:1 i wygrał jesienią u siebie 3:0.

Fornalik nie lubi grać z Lechem – Trener Piasta, Waldemar Fornalik nie przepada za Lechem. W 30 meczach z Kolejorzem poległ w połowie spotkań tracąc aż 45 goli. Opiekun Piasta jako trener pokonał nas raptem 7 razy.

Mecz o wicemistrzostwo? – Lech ma realne szanse na wicemistrzostwo, ale musi jutro wygrać, by te szanse wzrosły. W razie zwycięstwa Kolejorz doskoczy do gliwiczan na tylko 1 punkt. W przypadku porażki Piast odjedzie na 7 oczek i dogonienie go będzie mało realne.

O podium – Samo zwycięstwo Lecha w Gliwicach przynajmniej do niedzieli wywindowałoby Kolejorza na podium. Lech mógłby zostać na nim na dłużej, bowiem Śląsk wybiera się na Legię.

Gytkjaer walczy o króla – Christian Gytkjaer będzie miał jutro kolejną szansę śrubować swój dobry wynik w tym sezonie. W lidze ma 20 goli, jest to jego rekord, a sam „Gyt” jest zdecydowanym samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Dwóch musi uważać – Na kartki muszą jutro uważać Jakub Moder i Volodymyr Kostevych. Kolejne napomnienie dla któregoś z nich będzie skutkowało pauzą w meczu z Pogonią w Poznaniu (środa, godz. 20:30).

Gorące minuty – Jutro ponownie warto czekać do końca meczu. Po 81 minucie gry Lech zdobył już 19 ligowych goli z 55 ogółem. Musi się natomiast pilnować między 21 a 30 minutą gry. W tym okresie poznaniacy stracili już 8 bramek.

Lech w otwartej telewizji – Jutrzejszy mecz Lecha w Gliwicach będzie jednym z hitów 31. kolejki. Pokaże go nawet Telewizja Polska i to nie na TVP Sport jak pierwotnie planowano a w TVP1. Poznaniaków obejrzą tłumy.

Jakubik rozjemcą – Arbitrem w sobotnie popołudnie będzie Krzysztof Jakubik. Sędzia z Siedlec w tym sezonie prowadził nasz mecz z Arką 1:1 oraz z Jagiellonią wiosną także 1:1. Wtedy Jakubik nie widział karnego dla Lecha.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę o 17:30 będzie Kolejorz. Średni kurs na wygraną Piasta wynosi 2.75, na remis 3.25 a na triumf Lecha 2.65.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. 07 pisze:

    Aktualny M.P. gra u siebie jest viceliderem i buki stawiają na Lecha…. Nie rozumiem.