Dwa celne strzały, dwa ważne gole! Piast – Lech 0:2

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Okrzei 20 w Gliwicach, początek meczu 31. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Piasta Gliwice a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Piast Gliwice – Lech Poznań (20.06.2020)

1 min. – Pierwsza akcja Lecha zakończona rzutem rożnym wywalczonym przez Kamińskiego.
3 min. – Dwa kornery zmarnowane przez poznaniaków.
4 min. – Ładna akcja Piasta po której padł gol, ale był spalony.
8 min. – Bardzo zły strzał Tiby z daleka.
10 min. – Obie drużyny od początku nastawione na atak pozycyjny.
14 min. – Pierwsze groźne dośrodkowanie Piasta i od razu było groźnie. Niecelnie uderzył Milewski

18 min. – Piast ma optyczną przewagę więcej utrzymując się przy piłce.
20 min. – Niezła wymiana piłki przez lechitów na 25 metrze. Strzału niestety nie było.

30 min. – Słabe 30 minut. Dużo gry w środku pola, fauli, sporo walki a mało jakości. Oba zespoły są na razie mocno skoncentrowane.

31 min. – Lech sprawia na razie wrażenie zespołu, który ma bardzo ciężkie nogi. Brakuje dziś szybkości.
35 min. – Kontra poznaniaków środkiem, którą zepsuł Tiba źle podając. Portugalczyk nie ma swojego dnia.
37 min. – Aj! dobre podanie Ramireza do obiegającego Butko. Ukrainiec na końcu zgubił piłkę.
40 min. – W 3 kwadransie meczu Lech ma optyczną przewagę. W 2 lepiej wyglądał Piast.
41 min. – Bardzo zły strzał Modera z wolnego. To już kolejny zawodnik Lecha, który na razie nic nie gra, w dodatku wolno biega. Zajechany?
45 min. – Do przerwy nudne 0:0.

47 min. – Druga kartka dla Rogne. Lech przez całą drugą połowę będzie grał w „10”.
50 min. – Strzał Milewskiego wybronił Van der Hart.
52 min. – Wiadomo już, jak będzie wyglądał ten mecz do samego końca. Statystycznie małe szanse na dowiezienie remisu.
55 min. – Dobra interwencja Van der Harta po dośrodkowaniu z prawej strony Piasta.
57 min. – A teraz niecelna główka Parzyszka. Dośrodkowań do końca meczu będzie cała masa.
59 min. – Celny strzał Hateleya w sam środek.

61 min. – Gra Lecha wygląda rozpaczliwie. A wytrzymać trzeba jeszcze przez ponad 30 minut.
64 min. – Piast cały czas napiera, poznaniacy nie radzą sobie, nie potrafią choć na moment utrzymać się przy piłce.
66 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Jóźwiak wywalczył rzut wolny, po chwili świetnym strzałem popisał się Moder! 1:0!

72 min. – Lech w głębokiej defensywie. Piast w ataku pozycyjnym niezbyt sobie radzi i oby tak pozostało.
74 min. – Uffff. Groźna główka Sokołowskiego.

80 min. – Bombę Konczkowskiego wybronił Van der Hart!
81 min. – Piast chciał karnego po tym jak rzekomo ręką w polu karnym zagrał Puchacz.
83 min. – Kirkeskov z wolnego trafił w poprzeczkę!
84 min. – Van der Hart wybronił główkę Tuszyńskiego! Ufffff.
87 min. – Lech jest coraz bliżej wygranej. Trzeba do utrzymać!
90 min. – Jeszcze 5 minut. Moder nie zagra w środę z Pogonią, 4 kartka.
90+3 min. – Coraz mniej czasu, coraz więcej nerwów!
90+5 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Kontra Lecha, Tiba strzela na 2:0! Świetne wykończenie!

90+7 min. – KONIEEEECCCC!!!!!!!

31. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, sobota, 20 czerwca, godz. 17:30
GKS Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 66.Moder 90+5.Tiba

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – Zhamaletdinov

Żółte kartki: Korun, Hateley – Rogne, Moder, Van der Hart, Butko, Puchacz

Czerwona kartka: 47 min. – Rogne (za drugą żółtą)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 1193

Piast: Plach – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov – Milewski, Hateley, Sokołowski (76.Jodłowiec) – Vida (67.Alves), Parzyszek (76.Tuszyński), Felix.

Rezerwowi: Szmatuła, Huk, Holubek, Rymaniak, Borkała, Jodłowiec, Steczyk, Alves, Tuszyński.

Lech: Van der Hart – Butko, Satka, Rogne, Puchacz – Moder, Tiba – Kamiński (79.Marchwiński), Ramirez (51.Crnomarković), Jóźwiak – Gytkjaer (73.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Mleczko, Gumny, Crnomarković, Kostevych, Muhar, Skóraś, Letniowski, Marchwiński, Zhamaletdinov.