Analiza i statystyki meczu z Pogonią

Środowy mecz z Pogonią Szczecin to świetny materiał do analizy. Skład oraz styl gry Kolejorza nie wypalił. Trener Dariusz Żuraw źle zestawił drugą linię Kolejorza, która długo nie radziła sobie z „Portowcami”. Kiedy lechici złapali rytm byli nieskuteczni pod bramką rywala co doprowadziło do utraty 2 cennych punktów.

OBRONA
Nasza ocena formacji: 4
Najlepszy piłkarz formacji: Satka
Najgorszy piłkarz formacji: Gumny

To był dobry mecz linii defensywnej i absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Pogoń mimo niezłych minut w pierwszej połowie oddała na naszą bramkę raptem 7 strzałów (0 celnych). Najwięcej groźnych sytuacji stwarzała po akcjach lewą flanką na której bronił Robert Gumny. Obaj boczni obrońcy wykonali w środę 5 kluczowych podań, a Volodymyr Kostevych miał 3 strzały w tym 1 celny. Statystycznie wynik Ukraińca jest niezły, w rzeczywistości piłkarz ten jest poddawany sporej krytyce przez kibiców z racji tego co zrobił w 83 minucie. Wtedy zamiast podać wzdłuż linii do Christiana Gytkjaera wolał uderzyć na bramkę psując tym samym doskonałą akcję prawdopodobnie na wagę wygranej.

POMOC
Nasza ocena formacji: 2
Najlepszy piłkarz formacji: Tiba
Najgorszy piłkarz formacji: Muhar

Trener Dariusz Żuraw namieszał w składzie Lecha i nie chodzi tu o powrót do jedenastki Karlo Muhara, którego wielu się spodziewało. Złym wyborem było desygnowanie na skrzydło Daniego Ramireza oraz danie na „10” Filipa Marchwińskiego, który nie wykorzystał swojej szansy. Lech w pierwszej połowie miał dużo problemów w środkowej strefie zarówno przy okazji bronienia jak i atakowania. Po zejściu Muhara gra Lecha była lepsza, Kamiński z Puchaczem potrafili rozruszać ofensywę Kolejorza, który w środę niestety nie był sobą. Brakowało w Lechu jakości, kogoś kto zrobiłby różnicę, właściwie większych pretensji nie można mieć tylko do Pedro Tiby, który oddał 3 strzały oraz miał 4 kluczowe zagrania. Sam aktywny Portugalczyk w środku pola nie wystarczył na momentami dobrze zorganizowaną Pogoń, która długo nie dawała Lechowi rozwinąć skrzydeł. Dopiero w ostatnim kwadransie na murawie było więcej miejsca czego poznaniacy nie umieli wykorzystać.

ATAK
Nasza ocena formacji: 1

Drugi kolejny mecz w którym Christian Gytkjaer był zupełnie niewidoczny. Winę za taki stan rzeczy ponosi druga linia, która w środowy wieczór nie potrafiła wykorzystać atutów Duńczyka. „Gyt” nie otrzymywał podań, nie miał jak wykazać się snajperskim nosem, nie oddał żadnego strzału, a powinien to zrobić w 83 minucie. Wtedy lewą flanką urwał się Kostevych, nasz napastnik zgubił obrońców i już czekał na dogranie Ukraińca przy którym tylko dołożyłby nogę. Wściekły po tej akcji Gytkjaer nie doczekał się niestety podania. Zobaczył jedynie strzał „Kosti” obroniony przez bramkarza. W ostatnich minutach Lech zagrał na 2 napastników co niestety nic nie dało. Nie było widać większej różnicy, obaj napastnicy nie mieli nawet okazji współpracować ze sobą.

OGÓLNE WRAŻENIE
Nasza ocena meczu: 2
Najlepszy okres w meczu: 76-90 min.
Najgorszy okres w meczu: 1-15 min.
Uwagi: 4 mecz w sezonie bez gola, 4 kolejny bez straconej bramki, tylko 44% wygranych pojedynków przez lechitów, raptem 10 strzałów Lecha i 1 celny (najgorszy wynik w sezonie)

Słaby mecz w wykonaniu obu drużyn w ofensywie. Więcej było taktyki, walki w środku pola niż gry w piłkę. Po wyrównanej pierwszej połowie Lech w drugiej odsłonie miał większą przewagę z każdym kolejnym kwadransem, której nie umiał wykorzystać. Źle zestawiony w środku pola Lech Poznań nie poradził sobie również indywidualnie. Nie było w środę zawodników w formie, piłkarzy, którzy zrobiliby boiskową różnicę i indywidualnie pociągnęli zespół do zwycięstwa. Efekt? Smutne 0:0, bolesna strata 2 punktów, 10 strzałów i tylko 1 celny (najgorszy wynik w sezonie). Na uwagę po bardzo słabym meczu pod względem poziomu piłkarskiego zasługuje jeszcze liczba zaledwie 44% wygranych pojedynków 1 na 1 przez naszych piłkarzy. Kolejorz pod każdym względem koncertowo zawalił mecz z Pogonią, choć miał dobę więcej na regenerację od szczecinian. „Portowcy” zagrali wczoraj o niebo lepiej aniżeli 9 czerwca co nie oznacza, że byli nie do pokonania. Lech sam jest sobie winien, poznaniacy zawiedli na całej linii przede wszystkim w rozegraniu piłki w środku pola.