Powinno być lepiej

Za nami już 32. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 z której tym razem kibice Lecha Poznań nie mogą być zadowoleni. Kolejorz w meczu, który na papierze wydawał się być najłatwiejszym spotkaniem spośród 7 meczów grupy mistrzowskiej niespodziewanie stracił 2 punkty. To bolesna strata, jednak trzeba już myśleć o przyszłości.Lech ma czego żałować, gdyż w razie wygranej zostałby nowym wiceliderem tabeli ze względu na porażkę Piasta w Gdańsku. Teraz poznaniacy mają co prawda tyle samo punktów co Piast, ale niemal dogonił ich Śląsk, który po 32. kolejce traci do nas raptem 1 oczko.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa x (trafiony)
Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków x (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 2 (nietrafiony)

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 2 (trafiony)
Wisła Kraków – Wisła Płock 1 (trafiony)
Korona Kielce – Raków Częstochowa x (nietrafiony)
Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 1 (trafiony)

Walka o podium i o europejskie puchary nabiera rumieńców. O 2. pozycję realnie walczy Piast, Lech i Śląsk. Nie można także zapominać o groźnej ostatnio Jagiellonii czy o Lechii, która doskonale rozpoczęła fazę finałową wygrywając 2 mecze po 1:0. Nie powinno skreślać się także Cracovii, która jednym zwycięstwem np. w 33. kolejce może wrócić do gry o puchary.

W ten weekend w grupie mistrzowskiej odbędą się 2 hity. Legia podejmie Piast, a Śląsk ekipę Lecha. Dla Kolejorza po remisie z „Portowcami” spotkanie we Wrocławiu będzie pojedynkiem za tzw. „6 punktów”, ponieważ w razie wygranej lechici mogą wyraźnie odskoczyć Śląskowi. W przypadku zwycięstwa poznaniaków mistrzem matematycznie w ten weekend nie zostałaby jeszcze Legia, która prędzej czy później i tak zapewni sobie 1. lokatę.

Na dole stawki trudne wyjazdy czekają będącą pod kreską Arkę i Koronę. Gdynianie jadą do Bełchatowa na mecz z Rakowem, który ma serię 3 kolejnych wygranych co może trochę rozluźnić częstochowian na co zapewne liczą „Arkowcy” dla których liczy się każdy punkt. Swoje nadzieje może mieć też Korona, która w Lubinie spotka się z niemrawym Zagłębiem. „Miedziowi” w tym sezonie jeszcze nie pokonali kielczan.Nasze obiektywne typy na mecze 33. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2
Legia Warszawa – Piast Gliwice x
Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 1
Wisła Płock – ŁKS Łódź 1
Raków Częstochowa – Arka Gdynia x
Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1

Tabela po 32. kolejce PKO Ekstraklasy 2019/2020:

1. Legia Warszawa 64 pkt.
2. Piast Gliwice 53
3. Lech Poznań 53
4. Śląsk Wrocław 52
5. Lechia Gdańsk 49
6. Jagiellonia Białystok 48
7. Cracovia Kraków 46
8. Pogoń Szczecin 46

9. Górnik Zabrze 47 pkt.
10. Raków Częstochowa 47
11. Zagłębie Lubin 41
12. Wisła Płock 39
13. Wisła Kraków 38
14. Arka Gdynia 33
15. Korona Kielce 30
16. ŁKS Łódź 21

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <