II-liga: Lech II Poznań – GKS Katowice 3:2

W meczu 28. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań po szalonym meczu wygrał we Wronkach z faworyzowanym GKS-em Katowice 3:2 (1:0). Kolejorz pokonał dziś wicelidera ligowej tabeli strzelając zwycięskiego gola w ostatniej akcji spotkania. Dzięki temu niespodziewanemu zwycięstwu rezerwy wydostały się ze strefy spadkowej.

Jak padły bramki?

1:0 – 36 minuta, przeciwnik zahaczył lechitę, sędzia podyktował rzut karny, do piłki podszedł Szymczak, który mocnym strzałem z 11 metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę.
1:1 – 49 minuta, dośrodkowanie z lewej strony na prawą stronę pola karnego, piłka została dograna głową na 10 metr do Woźniaka, który mocnym strzałem z powietrza władował piłkę pod poprzeczkę.
2:1 – 70 minuta, indywidualna akcja Sobola lewą stroną pola karnego, lekkie zejście do środka i prosty strzał z ostrego kąta, który niespodziewanie przepuścił Mrozek.
2:2 – 88 minuta, akcja GKS-u prawą stroną, źle przy dośrodkowaniu interweniował Radliński, który nabił naszego obrońcę. Z błędu skorzystał Rogalski, który z bliska wyrównał.
3:2 – 95 minuta, długie wybicie piłki od bramkarza, z obrońcą bark w bark powalczył Szymczak, przetrzymał piłkę, przedryblował, zszedł do środka po czym oddał efektowny strzał lewą nogą.

Rezerwy Lecha Poznań po 28 kolejkach II-ligi 2019/2020 z 37 punktami na swoim koncie są na 9. miejscu w ligowej tabeli mając 3 punkty przewagi nad strefą spadkową (ta seria spotkań dopiero się rozpoczęła). Lech II Poznań kolejne spotkanie rozegra w środę, 1 lipca, o godzinie 17:00. Wówczas jego rywalem na Podkarpaciu będzie Stal Stalowa Wola.

28. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 27 czerwca, godz. 12:00
KKS Lech II Poznań – GKS Katowice 3:2 (1:0)

Bramki: 36 i 90+5.Szymczak 70.Sobol – 49.Woźniak 88.Rogalski

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:1 – bez asysty 3:2 – bez asysty

Żółte kartki: Niewiadomski, Marciniak, T.Kaczmarek – Pawłas

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Lech II: Radliński – Tupaj, Wojtkowiak, Dejewski, Niewiadomski – Marciniak, Białczyk, Szymczak – Yatsenko (76.Smajdor), Tomczyk (69.Sobol), T.Kaczmarek (90.Szramowski).

Rezerwowi: Bąkowski, Pawlicki, Andrzejewski, Smajdor, A.Kaczmarek, Szramowski, Ławrynowicz, Kołtański, Sobol.

GKS: Mrozek – Michalski (78.Pawłas), Jędrych, Janiszewski, Rogala – Kiebzak (60.Wroński), Stefanowicz, Habusta, Błąd (75.Urynowicz) – Kurbiel (69.Rogalski), Woźniak.