Pięć szybkich wniosków: Lech – Legia 2:1

Z początkiem sezonu 2019/2020 jeszcze przed przedstawieniem plusów i minusów danego meczu Lecha Poznań, analizy spotkania, statystyk pomeczowych, analizy gry danego zawodnika czy wyboru najlepszej akcji w wykonaniu Kolejorza prezentujemy pięć szybkich pomeczowych wniosków. Kilkadziesiąt minut po każdym meczu na gorąco pięć spostrzeżeń na temat występu drużyny i poszczególnych piłkarzy.Prestiżowe zwycięstwo

Lech wygrał w sobotę mecz w którym nie był faworytem. Gra poznaniaków w ostatnich 2 spotkaniach nie porywała, Legii brakowało 1 punktu do tytułu, warszawianie szykowali się do zdobycia tytułu przy Bułgarskiej, a tymczasem Kolejorz sprawił małą niespodziankę odkładając radość Legii prawdopodobnie na przyszły weekend. Lech po 2 porażkach z Legią w tym sezonie w końcu ograł lidera Ekstraklasy odnosząc prestiżowe zwycięstwo będące dopiero 5 wygraną w tym sezonie nad zespołem z górnej ósemki. W dodatku Lechowi udało się ograć najskuteczniejszy zespół ligi bez Christiana Gytkjaera.

Dwie różne połowy

Lech ma ostatnio problemy z ustabilizowaniem gry rozgrywając dwie różne połowy. Wczoraj było tak samo, po pierwszej dobrej odsłonie, w drugiej gra poznaniaków nie wyglądała już tak różowo. Legia od 60 minuty miała optyczną przewagę, w ostatnim kwadransie nawet wyraźną, kontaktowy gol, który padł w najgorszym momencie (do końca spotkania było jeszcze dużo czasu) wprowadził w szeregi naszego zespołu dużo nerwowości. Lech nastawił się w pewnym momencie na obronę wyniku co na szczęście udało się zrealizować. Mimo wygranej nad mocnym przeciwnikiem w grze poznaniaków jest jeszcze dużo do poprawy, brakuje stabilizacji, której w fazie finałowej jeszcze nie oglądaliśmy.

Popis wychowanków

Sobotni mecz był oknem wystawowym dla wychowanków. Kamil Jóźwiak nie grał ostatnio dobrze, wczoraj wrócił w świetnym stylu notując gola i asystę. Dla 22-latka to niezwykle ważne, bowiem jeśli „Józiu” liczy na poważne zainteresowanie w letnim okienku transferowym powinien jeszcze dorzucić jakieś liczby. Kolejny raz błysnął Jakub Kamiński, który w ostatnim czasie jest bardzo skuteczny. 18-latek przyćmił w ostatnich miesiącach swojego rówieśnika Filipa Marchwińskiego, który miał wkrótce odejść za miliony, a tymczasem wiele wskazuje na to, że to „Kamyk” za pewien czas może zostać wytransferowany przed „Marchewą”.

Tiba prawdziwym liderem

Pedro Tiba kolejny raz pokazał, jak ważnym jest zawodnikiem dla Lecha jako drużyny i dla naszego klubu. Piłkarsko Portugalczyk zagrał na swoim dobrym poziomie, miał 86% udanych podań, 2 strzały, 1 kluczowe zagranie. Wszyscy kibice nie zapamiętają jego gry przeciwko Legii tylko zachowanie, gdy w pierwszej połowie podszedł do ławki Legii uciszając Aleksandara Vukovicia. Przez Lecha w ostatnich latach nie przewinęło się zbyt wielu charakternych piłkarzy. Tiba oprócz charakteru wojownika oddającego serce dla zespołu ma jeszcze wystarczająco wysokie umiejętności dzięki czemu jego transfer był strzałem w samą dziesiątkę o czym wczoraj wszyscy kolejny raz przekonaliśmy się.

Pachnie pucharami

Sobotnie zwycięstwo było dużym krokiem Lecha Poznań w kierunku powrotu do europejskich pucharów. Chyba tylko kataklizm mógłby spowodować brak wywalczenia prawa startu w eliminacjach Ligi Europy poprzez ligę. Lech ogrywając lidera pokazał, że zasługuje na wicemistrzostwo, na prawo reprezentowania Polski jesienią na arenie międzynarodowej. Do końca sezonu zostały 3 kolejki, zostało 9 punktów do zdobycia, wszystko wskazuje na to, że po ograniu Legii nie dojdzie do katastrofy, Lech dociągnie na podium.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 10

 1. Pawelinho pisze:

  Na minus niestety po raz kolejny stały fragment gry taki jakim jest tym razem rzut rożny. Kolejorz ma z tym problem i dobrze byłoby, gdyby poprawiono ten element podczas ćwiczeń zespołu w defensywie.

 2. Michu73 pisze:

  Jestem z KOLEJORZEM od początków Bułgarskiej, ale taki gość jak TIBA, na zawsze pozostanie w mojej pamięci! Brakuje tylko trofeum, które mógłby unieść w górę jako podsumowanie jego fantastycznej gry w naszym klubie. PEDRO DAJESZ! Dla nas jestes prawdziwym kapitanem tej drużyny! Poprowadź zespół do zdobycia Pucharu Polski!💪💪💪

 3. Lolo pisze:

  Niech mi ktoś odpowie. Jakim cudem taki piłkarz jak Pedro gra w Lechu? Przecież to jest co najmniej więcej niż średnia europejska. Dziękuję za ten wspaniały transfer. Tak jak ktoś znający ligę portugalską napisał Tiba to bdb piłkarz a Amaral taki średniak

  • Bart pisze:

   Trzeba spytać Djurdjevicia jak udało mu się namówić Tibę na Lecha oraz podziękować mu za ten transfer. W ogóle to Tiba przypomina mi Djukę – ma podobny charakter, podobnie jak Djuka po latach gry w portugalskich średniakach chciał powalczyć o trofea w większym klubie, nawet przychodził do Lecha w podobnym wieku co Ivan. Przypuszczam, że tak to właśnie widział Ivan sprowadzając Tibę – widział w nim samego siebie, przez co od razu wiedział że to będzie strzał w dziesiątkę. Mam nadzieję, że trwają już zaawansowane rozmowy w sprawie nowego kontraktu Tiby i lada moment klub ogłosi że Pedro zostaje z nami na dłużej.

  • Bart pisze:

   A Amaral piłkarsko jest na poziomie Tiby, ale nie jest typem wojownika zostawiającego na boisku serce dla drużyny oraz mentalnie nie dorósł do gry w dużym klubie.

 4. John pisze:

  Czy to takie prestiżowe zwycięstwo to nie wiem.
  Legia ma MP w kieszeni, pewnie ważniejszym meczem dla nich jest wtorkowy mecz z Cracovią.

  Tiba to jest raz, że bardzo dobry piłkarz, ale i prawdziwy lider.
  Brawo młodzi po raz kolejny.

 5. smigol pisze:

  Mnie się też bardzo podobało „uciszanie” wukowicza przez Tibę.

 6. 100h2o pisze:

  Panowie spokojnie. Piłkarz nie musi być „showmanem”. Po prostu powinien dobrze grać. Wypomnę zachwyt nad „pewnym Duńczykiem NBN” który wręcz obrażał Legię. A był to piłkarz cienki.
  Prawda, Tiba przypomina mi Karola Linetty w swoim najlepszym sezonie.

 7. 100h2o pisze:

  PS:Obliczyłem że koniec ligi : 1- Legła -71 pkt 2- Piast 66 3- Lech 64 4- Śląsk 59 5- Cracovia 53
  6 – Lechia 53

Dodaj komentarz