Bezpieczniej

Za nami już 34. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 z której kibice Lecha Poznań mogą być bardzo zadowoleni. Kolejorz nie pozwolił w sobotę świętować przeciwnej drużynie tytułu Mistrza Polski przy Bułgarskiej. Za to wygraną sam przybliżył się do wywalczenia w tych rozgrywkach chociaż brązowego medalu Mistrzostw Polski.Lech Poznań nie będąc faworytem przed meczem z Legią Warszawa sprawił w sobotę miłą niespodziankę odnosząc wygraną nie tylko za 3 punkty. W tabeli po 34. kolejce zrobiło się dla Kolejorza bezpieczniej, jego szanse na europejskie puchary jeszcze bardziej wzrosły tak samo jak szanse na co najmniej brązowy medal. Lech wygrał, Śląsk przegrał, traci do poznaniaków już 4 punkty co jak na 3 kolejki do końca wydaje się być dużą przewagą naszej drużyny.

Lech Poznań – Legia Warszawa x (nietrafiony)
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1 (trafiony)
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1 (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Cracovia Kraków x (nietrafiony)

Wisła Płock – Górnik Zabrze 1 (trafiony)
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2 (trafiony)
Korona Kielce – Arka Gdynia 1 (nietrafiony)
ŁKS Łódź – Wisła Kraków 2 (trafiony)

Lech Poznań ma już wszystko w swoich nogach i rękach. Do zdobycia zostało raptem 9 punktów, Kolejorz do 19 lipca jeszcze 2 razy zagra w Poznaniu, nic nie wskazuje na kataklizm, Lech nawet potykając się np. w Krakowie powinien dociągnąć co najmniej na 3. pozycji, która jest gwarancją powrotu do Europy.

W obecnej sytuacji inne mecze nas tak naprawdę nie interesują. Jesteśmy w sytuacji w której trzeba robić po prostu swoje, ogrywać niżej notowanych rywali i zakończyć sezon 2019/2020 w jak najlepszym stylu. Lech mistrzem nie będzie co wiadomo od dawna, cały czas można za to celować w wicemistrzostwo, które jest realnym celem poznaniaków.

Na koniec nie można jeszcze pominąć tematu grupy B. Z ligi matematycznie spadły zespoły Arki i Korony w starciach z którymi Lech stracił w tym sezonie aż 6 punktów. Tych 6 punktów brakuje teraz w tabeli by można było walczyć o coś więcej. Kto ma czas, chęci może sobie gdybać co byłoby gdyby…Nasze obiektywne typy na mecze 35. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020:

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1
Legia Warszawa – Cracovia Kraków 1
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok x
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1
Zagłębie Lubin – Wisła Płock 1
Wisła Kraków – Korona Kielce 1
Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1

Tabela po 34. kolejce PKO Ekstraklasy 2019/2020:

1. Legia Warszawa 65 pkt.
2. Piast Gliwice 57
3. Lech Poznań 57
4. Śląsk Wrocław 53
5. Cracovia Kraków 52
6. Lechia Gdańsk 52
7. Jagiellonia Białystok 49
8. Pogoń Szczecin 47

9. Raków Częstochowa 50
10. Górnik Zabrze 47
11. Zagłębie Lubin 47
12. Wisła Płock 45
13. Wisła Kraków 44
14. Arka Gdynia 34
15. Korona Kielce 31
16. ŁKS Łódź 21

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Zuku pisze:

  LE praktycznie pewna. Teraz czas na PP. W końcu musimy coś wygrać!!!

 2. janczar pisze:

  A już wiadomo jak te puchary będą rozgrywane?
  Na razie grają tylko ligi krajowe. LM ma wrócić w sierpniu więc pytanie czy się nie wysypie przez pandemie?

 3. John pisze:

  Jest (powiedzmy) bezpiecznie, Lech ma wszystko w swoich rękach, ale jakaś jedna wpadka może dużo zmienić, i zacznie być nerwowo, miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.
  Obawiam się, że do przeskoczenia Piasta w tabeli będzie potrzeba 3 zwycięstw,ale Lech na to 2 miejsce zasługuje, patrząc na sam bilans bramkowy + 29, taki Piast +8,Śląsk +7,a Lechia z 5 punktami straty do Lecha – 2, aż dziw bierze, że będzie trzeba się bić o podium być może do ostatniej kolejki.

 4. inowroclawianin pisze:

  O dziwo jest duża szansa na drugie miejsce i awans do finału. Miejsce w eliminacjach jest już raczej niemal pewne. Zobaczymy co będzie jutro. Gdyby nie glugie tracenie punktów byłoby MP, wiadomo. Może być to zrealizowane za rok, tylko wszystko tradycyjnie będzie zależało od Rutka. Szkoda, że Piast nie zremisował z malinowymi. Jedyny negatywny wynik kolejki dla nas.

 5. Ekstralijczyk pisze:

  Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1X
  Legia Warszawa – Cracovia Kraków 1
  Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 1
  Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1

  Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1
  Zagłębie Lubin – Wisła Płock 1
  Wisła Kraków – Korona Kielce 1
  Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1