Mikael Ishak w Lechu Poznań (akt.)

W poniedziałek, 13 lipca w Poznaniu wylądował Mikael Ishak. To 27-letni szwedzki napastnik z syryjskimi korzeniami, który we wtorek przejdzie testy medyczne. Jeśli te wypadną pozytywnie wtedy 4-krotny reprezentant swojego kraju podpisze kontrakt z Lechem Poznań i zostanie 3 letnim transferem Kolejorza po Alanie Czerwińskim oraz Filipie Bednarku.Mikael Ishak to wychowanek szwedzkiego klubu Assyriska. Później grał w niemieckim FC Koeln, w szwajcarskim Sankt Gallen, we włoskim Crotone, w duńskim Randers a od zimy 2017 roku w niemieckim FC Nurnberg. Napastnik mierzący 184 cm wzrostu i ważący 80 kilogramów ma na swoim koncie prawie 40 występów w różnych młodzieżowych reprezentacjach Szwecji. W pierwszej kadrze rozegrał 4 spotkania strzelając 1 gola.

Mikael Ishak posiadający syryjskie korzenie nigdy nie był strzelcem z prawdziwego zdarzenia, w karierze klubowej nigdy też nic nie osiągnął. W sezonie 2018/2019 na szczeblu pierwszej Bundesligi zdobył 4 gole w 29 spotkaniach. W jeszcze wcześniejszych rozgrywkach w 2. Bundeslidze strzelił dla FC Nurnberg 12 bramek.

Następca Christiana Gytkjaera najbardziej regularny w zdobywaniu bramek był w sezonach 2014/2015 i 2015/2016, gdy dla duńskiego Randers zdobył odpowiednio 11 i 12 ligowych bramek. Prawonożny snajper, który nie unika gry również lewą nogą ma za sobą słaby sezon 2019/2020. Na zapleczu Bundesligi był głębokim rezerwowym, w 11 meczach ligowych zanotował 1 trafienie, Szwed został już pożegnany przez dotychczasowy klub i stał się wolnym zawodnikiem.

Mikael Ishak dziś zjawił się w stolicy Wielkopolski, jutro przejdzie testy medyczne po których podpisze kontrakt i trafi do nas w ramach tzw. „wolnego transferu”. Piłkarz urodzony 31 marca 1993 roku w Sztokholmie to klasyczna „9”, zawodnik trochę bardziej ruchliwy od Christiana Gytkjaera i częściej angażujący się w grę ofensywną w tym pomoc w rozgrywaniu piłki.

Silnie zbudowany snajper stanie się 3 letnim nabytkiem Lecha Poznań po Alanie Czerwińskim i Filipie Bednarku, którzy również trafili na Bułgarską w ramach wolnego transferu. Oprócz Ishaka klub planuje na ten moment pozyskać jeszcze 2 innych zawodników w tym środkowego obrońcę (więcej w dzisiejszym „Na chłodno”). Więcej informacji na temat Ishaka wkrótce.Mikael Ishak według InStat:

* – Aby powiększyć otwórz grafikę w nowej karcie

null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <55 komentarzy

 1. Krzysztof pisze:

  Mam nadzieje, ze nie bedzie drugim Thomalla.

 2. ArekCesar pisze:

  Po golach będziemy wołać Mikaeeeel …Aj Shak!!! 😀

 3. Bart pisze:

  Cóż, golleadorem to on nigdy nie był. Pachnie mi to powtórką z NBN-a. Nie chcę być złym prorokiem, ale obawiam się że ten transfer nie pyknie.

 4. Lolo pisze:

  No nic ciekawego. Wolałbym kogoś młodszego i perspektywicznego coś ala ten Chorwat czy Serb(zapomniałem nazwiska) który na zapleczu swojej ligi lądował dużo goli. Chyba że ten trzeci to też napastnik bo na jednym za daleko nie dojedziemy

 5. Didavi pisze:

  Napastnik do odbudowy lub jak to ujął T.Urban ekspert od niemieckiej piłki, do odgruzowania. Opinie skrajnie podzielone. Podobno lepszy technicznie od Gytkjaera choć styl ten sam. Lis pola karnego. Silny, a braki techniczne i słaby drybling nadrabia walką. Gdyby przychodził za Timura to ok, ale jako nasz pierwszy napastnik na nowy sezon… ja jestem sceptyczny. Za napastnika z 20 golami, sprowadzamy takiego, który nie grał i nie strzela. Na starcie nie da się tego transferu obronić.

  • bezjimienny pisze:

   Akurat z tymi golami Gyta to bym nie przesadzał, bo pierwszy raz w karierze tyle strzelił. Przed przyjściem do Lecha, kiedy mieli dobre sezony to liczby mieli dosyć podobne, ze wskazaniem na Duńczyka.

 6. piotr06 pisze:

  NBN 2.0

 7. Tadeo pisze:

  Jest również podana wiadomość że Lech interesuje się Świerczokiem
  Statystyki Ishaka są nieciekawe jako napastnika , 11 meczy 1 bramka.Ale najważniejsze że jest za darmo , taka mała dygresja dotycząca zarządu.

  • bezjimienny pisze:

   Świerczok to wydaje mi się gra agenta, żeby wyciągnąć więcej od Legii.

 8. Wlkp. pisze:

  Widywaliśmy już w Lechu różnych piłkarzy ale pamiętam też sezony gdzie tego konkretnego napastnika brakowało w Lechu – może lepiej nie komentować.

 9. janusz.futbolu pisze:

  Może się też okazać gwiazdą na boiskach ekstraklasy i wtedy już wszyscy będą wiedzieć jakie te nasze drużyny są cieńkie….

 10. El Companero pisze:

  ponoć to Asyryjczyk, kuźwa jaką flagę ma Asyria?

  • bombardier pisze:

   Asyria była potęgą w starożytności!
   Dzisiaj krajami ojczystymi dla Asyryjczyków są Irak, Iran, Turcja, Syria i Liban.

   • bezjimienny pisze:

    No i związek między Asyryjczykami starożytnymi, a tymi obecnymi jest bardzo luźny.

 11. kri$$ pisze:

  Tłusty transfer. Bez dwu zdań. Klękajcie narody.

 12. J5 pisze:

  Pożyjemy, zobaczymy. Niech pokaże co potrafi

 13. Grossadmiral pisze:

  Tylko ja tak mam że mi się nie ładują kolejny raz grafiki z instata czy ich nie ma i są tylko w miniaturze?

 14. F@n pisze:

  Mi się nie podoba. Napiszę jak zwykle „obym się mylił”…

  • Garcia pisze:

   Oczywiście że ci się nie podoba, nam kibicom nie będzie się podobał zaden transfer oprócz mbappe czy neymara

   • F@n pisze:

    Ale pieprzysz. Gyt podobał się prawie wszystkim. Dilaver zbierał pozytywy. Tiba to były zachwyty. Z Amaralem też było okej. Z Ramireza też się ludzie cieszyli tak jak cieszą się z Czerwińskiego.

   • bezjimienny pisze:

    Przez pierwsze pół roku oglądania Gyta to prawie wszyscy twierdzili, że Lech nie ma napastnika…

   • F@n pisze:

    Po 13 bramkach?

 15. kilo82 pisze:

  Statystyki szału nie robią, ten miniony sezon to już w ogóle masakra. No ale o jakimś solidnym snajperze to pewnie mogliśmy tylko sobie pomarzyć/

 16. Grossadmiral pisze:

  To raczej sprawa ze Świerczokiem już się wyjaśniła do nas nie przyjdzie prędzej do legii. Z takich zawodników dostępnych za darmo w zasięgu to chyba najlepiej się prezentował Ishak ale powątpiewam w jego umiejętności wygląda bardziej na taran pewnie fani Sadajewa będą zadowoleni. Ciekawe też jakie warunki zostały mu zaproponowane bo jak wysokie jak na nasz klub to naprawdę bym wolał Felixa pozyskać i spróbować na szpicy. Kolega Grimmy polecał Parzyszka trochę podobni stylem gry więc pewnie nie trafi chyba ze za rok za darmo jak MI okaże się niewypałem 🙂 Plus za to że szybko kadra jest uzupełniana nie czekają do pażdziernika ;d

 17. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Nowy transfer – czysta karta. Na statystyki spojrzałem, ale bez większej analizy –
  one często są mylące – nieraz pozornie świetny grajek jak Barkroth, staje się szrotem, a pozorny szrot, niezłym grajkiem.
  Witam, życzę powodzenia i obyśmy jak najczęściej skandowali jego nazwisko po bramkach 🙂

 18. inowroclawianin pisze:

  Bardzo kontrowersyjny transfer, no chyba, że to ma być drugi napastnik to ok. A jeśli pierwszy to mam wielkie obawy i wolę już Gytkjaera. On może wypalić, a może też być kompletną klapą. Loteria 50/50 albo mniej. Wolałbym kogoś innego.

 19. bombardier pisze:

  Lechowa ŻELAZNA zasada – nie ważne skąd, najważniejsze, że za darmo!
  Wszyscy jesteśmy równi, ale zapytam czy jest muzułmaninem?

  • ArekCesar pisze:

   Pewnie jest, bo wszyscy z tego regionu świata są.

  • kibic007 pisze:

   Co ciekawe – nie jest, na instagramie (konto oficjalne) ma symbol Krzyża i dopisek „follower of Jesus”.
   Szukasz podobieństw do Sadajewa? 🙂

 20. MP pisze:

  To za Timura?

 21. Garcia pisze:

  Gyt przychodząc do Lecha miał 2 gole, tak tylko dopowiem

 22. tomasz1973 pisze:

  Tradycji stało się za dość -jest za darmoche, znaczy jest dobry…
  W Lechu nic się nie zmienia, kasa przepłynąć może tylko w jedną stronę, do kieszeni rutka, nigdy na odwrót!

 23. gutek pisze:

  Podsumowanie transferu w jednym zdaniu – mogło być gorzej. Czy mogło być lepiej? Znając realia, nie wydaje mi się. Pierwsze wrażenia są następujące:
  Plusy: facet ograny w lepszych ligach, zeszły sezon sporo grał w Bundeslidze (choć strzelał niewiele). Swojego czasu zauważony i próbowany przez stosunkowo mocną reprezentację Szwecji. Brak poważnych kontuzji w karierze.
  Minusy: Różnie bywa z bramkami. Zeszły sezon zmarnowany, napadzior do odbudowy, raczej nie „na już”.
  Liczę, że Ishak przychodzi do nas, bo ma zamiar coś osiągnąć i przestać być dalszoplanową postacią. Przy takich zawodnikach jak on, idących do e-klapy, ambicja ma szczególne znaczenie. Nie ma też co narzekać, że przychodzi za darmo; facet pewnie swoje przytuli za podpis, a transfer gotówkowy, na jaki byłoby nas stać (z jakiejś ligi słowackiej itp.) i tak miałby podobne szanse powodzenia jak ten. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wpasuje się w żurawball… i nawet jak będzie mało trafiał do siatki, to przynajmniej będzie umiał odegrać Moderowi na strzał 😉

  • Kuba pisze:

   Sam też dysponuje niezłym młotem, więc zobaczymy jak to będzie z tym odgrywaniem 😉

 24. Ekstralijczyk pisze:

  Wypada nam czekać na nowy sezon i zobaczymy jak będzie się prezentować.

  Jak nie będzie wzmocnieniem to Lech będzie głęboko w dupie nie sprowadzając kolejnego napastnika.

  Skoro Lech nie chce zatrudniać kolejnego napastnika oprócz Ishaka to może powinien zainteresować się zawodnikiem trochę bardziej uniwersalnym z Ekstraklasy.

  Mam na myśli Imaza.

  Piotr Wołosik napisał jakiś czas temu, że nie pasuje do koncepcji Petewa i ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu. (400-500 tysięcy euro.)

  Potrafi grać, strzelać i asystować na 9, skrzydle, w środku pola.

  Ostatnie 3 sezony w Ekstraklasie:

  Gole: 35

  Asysty: 11.

 25. Bart pisze:

  PS On ma chyba korzenie asyryjskie a nie syryjskie. To jest jakaś różnica.

 26. Ziom018 pisze:

  Zobaczymy jakiś potencjał ma na tą ligę powinno wystarczyć z zapasem, ale jest jeden plus szybki transfer przed okresem przygotowawczym(którego w tym roku tak naprawdę nie ma ale ten miesiąc z okładem tak nazwijmy).

 27. Pawelinho pisze:

  Pożyjemy zobaczymy co się z tego narodzi i czy będzie „nowym” Gytkjaer’em czy Tomallą.

 28. John pisze:

  Lech powtarza manewr z Gytkyearem, optymistą nie jestem w tym przypadku,transfer po taniości.

 29. MaPA pisze:

  Może odpali a może nie.Wszystko zależy od tego jaki skład nam się wykrystalizuje po ew,transferach i odejsciach z klubu i do w letniej przerwie.Prawdopodobnie Żuraw dalej będzie budował zespół na miare górnej ósemki z możliwością zajęcia czy też zdobyćia wicemistrzostwa co będzie sporym sukcesem.Tak więc sezon 20/21 będzie podobny do obecnego.Natomiast napastnika który jak Gytkjear zapewnia ok 20 bramek w sezonie to raczej za darmochę nie uświadczysz.Jeśli Ishak w sezonie da nam 10-12 bramek to będę uważał że jest niezle.Potrzeba jednak drugiego snajpera gdyż prawdopodobnie bramkostrzelni zawodnicy Lecha opuszcza naszą ligę.Mimo wszystko życzę Mikaelowi i nam powodzenia.

 30. John pisze:

  10+ bramek w sezonie bez problemu przy ofensywnie grającym Lechu,jakim by napastnikiem nie był.
  4,5 bramek z karnych, ze 3 razy ktoś go nastrzeli w polu karnym, plus dołoży nogę i strzeli do pustaka, i jest 10 bramek.
  Czy to ma być zastępca Gytkyeara 1 do 1,ciekawe,bo Lecha opuści 3 napastników.

  • inowroclawianin pisze:

   Karnych raczej nie będzie wykonywał bo jest kiepski w tym elemencie. To jest zawodnik trochę podobny do Gyta, unika kiełki, strzela przeważnie do pustaka z bliskiej odległości. Potrafi też strzelić głową, rzadziej z linii pola karnego. Właśnie oglądałem kilka filmików z nim. Powinien być lepszy od Żamaletdinowa, ale wątpię by strzelił tyle co Gytkjaer w tym sezonie.

 31. ryszbar pisze:

  Nie znam człowieka więc nic mądrego nie napiszę. Jak zwykle mam nadzieje ale i podzielam po części obawy szanownych przedmówców.
  Byłbym bardziej zadowolony gdybyśmy mieli dwóch napastników z prawdziwego zdarzenia.

 32. Przemo33 pisze:

  Jego statystyki nie powalają na kolana, ale nie warto Ishaka skreślać na starcie. U mnie ma czystą kartę, gdyby odpalił, byłoby super. W każdym razie jest to jak najbardziej transfer w stylu Rutków, czyli za darmo. Oby wypalił, ale jeśli będzie mega słaby jak Thomalla, to niech gra wtedy młody Szymczak lub Sobol.

 33. Kuba pisze:

  Moim zdaniem solidny zawodnik. Przychodzi z II Bundesligi tak jak Gyt, ale jednak te 29 meczów na poziomie wyżej rozegrał i to jest spora wartość, bo nikt go do składu na siłę nie wstawiał. Na pewno jest to zawodnik, który spokojnie znazłby klub w innych ligach niż nasza. Skoro wybrał Lecha i e-klapę to wydaje mi się, że ktoś go przekonał wizją, pracą, szansą na odbudowę i pokazania się silniejszym klubom, a nie wypłatą.

  • inowroclawianin pisze:

   Zobaczył że niemal co roku gramy w eliminacjach to się skusił.

 34. Ostu pisze:

  Mnie zaciekawił jeden wątek z opisu Ishaka – że lubi powalczyć z obrońcami o piłkę i cofnąć się do rozegrania – a właściwie w takim „wydaniu” Gytkjear nam się najbardziej podobał…
  A więc może Żuraw uczy się od najlepszych i bierze do składu kogoś nieoczywistego ale takiego grajka, który będzie bardziej pasował do tego co chce grać Żuraw…
  Byłem jednym z tych, którzy uważali że Gytkjear nie pasuje do stylu gry, który preferuje Żuraw – ale zdecydowana większość krzyczała że przecież Gytkjear i jego 20 bramek…! itd… – to ja bardziej wolałbym żeby LECH – rękoma Żurawia – zbudował grę ofensywną gdzie wielu zawodników ma szansę strzelać gole…
  Wtedy bardzo trudno będzie się przeciwko nam ustawić taktycznie – coś jak w niedościgłym Liverpool’u…
  Ja szykuję absolutnie czystą kartkę…

 35. aaafyrtel pisze:

  jak ten ishak u na wyląduję, to będziemy mieli człowieka o nietuzinkowej etniczności… to asyryjczyk, a asyryjczycy to rdzenny lud bliskiego wschodu… tak jak kurdowie bez własnego państwa… tradycyjna religia tego ludu to chrześcijaństwo przyjęte bardzo wcześnie, jeszcze przed ormianami…

 36. andi pisze:

  Piątka z historii…..Ale przed nimi są starsze kultury. Gdzie nam Lachom do nich.

 37. ArekCesar pisze:

  Już podpisał, był sms z klubu.