Bez Pucharu, lecz w Europie. Już nie średniak, w ścisłym topie

O godzinie 20:30 na stadionie Cracovii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, początek meczu 36. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Cracovii Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com/

Przed meczem Cracovia Kraków – Lech Poznań (15.07.2020):

3 min. – Spokojny początek. Na razie nie widać, kto będzie prowadził grę.
8 min. – Niewiele się dzieje. Gra toczy się w środku pola. Dużo fauli z obu stron.
9 min. – Zablokowany strzał Modera z daleka.
14 min. – Od początku mnóstwo strat i niecelnych podań. Na boisku nie ma zbyt wiele jakości.

18 min. – Niecelna główka Vestenickiego po wrzutce z lewej strony.
21 min. – Pogoń prowadzi, Lech jest teraz drugi.
22 min. – Niezły i celny strzał Modera z daleka.
25 min. – GOOOOOOOOOOL!!! 1:0! Dośrodkowanie Puchacza, główka Gytkjaera, spory błąd Peskovicia i Lech prowadzi!
30 min. – Bramka uspokoiła grę z obu stron.

32 min. – Dynamiczna akcja Cracovii lewą stroną zakończona bardzo złym dośrodkowaniem.
35 min. – Bardzo groźny strzał Modera z wolnego. Duże problemy Peskovicia w tej sytuacji.
36 min. – W końcu jakieś zagrożenie ze strony bardzo niemrawego Marchwińskiego. Pierwszy strzał obroniony, przy drugim był spalony.
39 min. – Przewaga Kolejorza jest coraz większa. Widać różnicę sportową.
39 min. – Ostry wślizg Dytyateva, upadł Kamiński, sędzia nakazał grać dalej.
45 min. – Strata gospodarzy, Gytkjaer przegrał sytuację 1 na 1 z bramkarzem. To była setka!

46 min. – Niecelna główka Jablonskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Nie można dopuszczać do takich sytuacji.
50 min. – Świetna interwencja Satki, który zatrzymuje Thiago. Wcześniej fatalny błąd popełnił Butko.
54 min. – Indywidualny rajd Jablonskiego środkiem pola zakończony złym uderzeniem. Czech tylko stracił siły i zdrowie.
58 min. – Lech momentami gra na dużym luzie. Fajnie to czasami wygląda.
60 min. – Kiks Jóźwiaka po rzucie wolnym „Pasów”. Na szczęście piłkę wyłapał debiutant Szymański.

65 min. – Cracovia nastawiła się na kontry. Lech w ataku pozycyjnym nastawiony na 2 bramkę.
65 min. – Krakowianie grają bardzo ostro. Sędzia i tak rzadko korzysta z kartek.
71 min. – Mocny strzał z daleka Modera z problemami wybronił Pesković.
73 min. – GOOOOOOOOOL!!! Doskonały, szybki rajd Skórasia prawą stroną, wycofanie na 25 metr, gdzie mocnym strzałem popisał się Marchwiński! 2:0!

76 min. – Ajjjj. Niewiele zabrakło do 3 bramki. Dziś Lech jest bardzo groźny po stałych fragmentach gry. To się rzadko zdarza!
80 min. – Co za kuriozalny gol. Crnomarković podał do Szymańskiego, ten nie opanował piłki… 1:2.
82 min. – Już odpowiedź Lecha. Strzał Skórasia wybronił Pesković! Powinno być 3:1.
86 min. – Mocny deszcz utrudnia grę. Szymański broni strzał Pika z daleka.
90 min. – Jeszcze 4 minuty nerwówki na własne życzenie. Cały Lech.
90+2 min. – Kończ Pan ten mecz.
90+4 min. – Koniec! Lech wiceliderem, Lech już w pucharach!

36. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, środa, 15 lipca, godz. 20:30
MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 81.Crnomarković – sam. – 25.Gytkjaer 73.Marchwiński

Asysty: 1:0 – Puchacz 2:0 – Skóraś

Żółte kartki: Jablonsky, Rapa – Satka, Moder, Ramirez

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 3216

Cracovia: Pesković – Rapa, Jablonsky, Dytyatev, Ferraresso – Loshaj (85.Dimun), Lusiusz – Thiago, Rakoczy (60.Pik), Wdowiak – Vestenicky (75.Bała).

Rezerwowi: Hrosso, Pestka, Helik, Dimun, Pik, Zaucha, Pieńczak, Bała.

Lech: Szymański – Butko, Satka, Crnomarković, Puchacz – Moder (76.Muhar), Marchwiński – Kamiński, Ramirez, Jóźwiak (66.Skóraś) – Gytkjaer (87.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Mleczko, Dejewski, Gumny, Kostevych, Letniowski, Skóraś, Muhar, Zhamaletdinov.

Kapitanowie: – Jóźwiak

Trenerzy: Probierz – Żuraw

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +21°C, pochmurno, przelotny deszcz

Miejsce: Stadion Cracovii im. Marszałka Piłsudskiego (ul. Józefa Kałuży 1, Kraków)