Dogrywka: Cracovia – Lech 1:2

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

72 minuta – Akcja na 2:0 rozpoczęła się już na naszej połowie od bardzo dobrego wykopu piłki przez Szymańskiego na prawą stronę. Tam był rezerwowy Skóraś, który wdał się w pojedynek 1 na 1 z lewym obrońcą Cracovii. 20-latek w tej sytuacji wykorzystał swój największy atut w postaci szybkości. Urwał się z piłką rywalowi, ściął do środka, nie dał sobie wybić piłki, popatrzył do kogo zagrać aż wycofał piłkę do wbiegającego Marchwińskiego. Rezerwowy Lecha miał wtedy 2 opcje. Mógł podać wzdłuż bramki do Gytkjaera, mógł też wycofać futbolówkę co ostatecznie zdecydował się zrobić. Marchwiński wbiegający w pole karne musiał tylko przyłożyć nogę, by zdobyć gola na 2:0 co zresztą uczynił. 90% tej szybkiej, bramkowej akcji zrobił Skóraś, który wdał się w pojedynek 1 na 1 z obrońcą. Właśnie tak powinien grać skrzydłowy, rezerwowy wchodzący z ławki, który ma świeże siły.

Najgorsza akcja meczu:

Cracovia nie stworzyła w tym meczu zbyt dużego zagrożenia pod naszą bramką. W pierwszej połowie nie oddała żadnego strzału (sędzia przy uderzeniu głową Vestenickiego odgwizdał spalonego), w drugiej odsłonie gospodarze zagrażali co najwyżej po stałym fragmencie gry. Lech wygrywając 2:1 strzelił w środę wszystkie 3 gole.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

4 – Jakub Moder kolejny raz pokazał, jak wielkie poczynił postępy i jak ważną jest teraz postacią dla Lecha Poznań. Oddał 5 strzałów, 3 celne, miał najwięcej podań po Danim Ramirezie. 20-latek ponownie był bardzo aktywny w środku pola, starał się robić to co zwykle robi Pedro Tiba, czyli brać na siebie rozgrywanie piłki już od linii obrony.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

2 – Bohdan Butko nie miał swojego dnia. Najmniej udanych zagrań w Lechu i tylko 40% wygranych starć 1 na 1 pokazują najlepiej słabszy dzień Ukraińca, który w drugiej połowie niemal zawalił gola przez prostą stratę piłki pod naszą bramką. Na szczęście Butkę uratował wtedy Lubomir Satka, który w ostatniej chwili zdołał zatrzymać Thiago.

Ocena pracy trenera:

4 – Dariusz Żuraw przeprowadził udane rotacje, dobrze przygotował zespół pod względem taktycznym, mentalnym, przeprowadził jeszcze udaną zmianę wprowadzając Michała Skórasia. Mecz nie miał większej historii, wygrał Lech, Żuraw niczego nie zepsuł.

Ocena pracy sędziego:

4 – Mecz prowadził Jarosław Przybył z Kluczborka. Sędzia nie zawsze kontrolował to co się dzieje na boisku, mógł pokazać Cracovii więcej kartek za zbyt ostre faule. Większych błędów nie popełnił, można przymknąć oko na brak kartek w niektórych sytuacjach.

Poziom meczu:

4 – Dobry mecz w wykonaniu Lecha do szybkiego zapomnienia. Lech był faworytem, wykorzystał eksperymentalny skład Cracovii, przez większość spotkania miał kontrolę, strzelił wszystkie 3 bramki, wygrał 2:1.