Christian Gytkjaer 12 królem strzelców w barwach Lecha Poznań

Christian Gytkjaer zostanie dziś królem strzelców piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 mając jeszcze szansę na poprawienie swojego dorobku. Do tej pory Duńczyk zdobył 22 gole wyprzedzając aktualnie drugiego najlepszego strzelca polskiej ligi o 6 bramek. Popularny „Gyt” stanie się 12 królem strzelców Ekstraklasy w barwach Lecha Poznań.Przed Christianem Gytkjaerem królami strzelców polskiej ligi w barwach Kolejorza byli Marcin Robak, Artjoms Rudnevs, Robert Lewandowski, Piotr Reiss, Andrzej Juskowiak, Mirosław Okoński, 2-krotnie Jerzy Podbrożny oraz aż 3 razy legendarny Teodor Anioła. Reprezentant Danii będzie drugim po Rudnevsie Lechowym królem strzelców Ekstraklasy zza granicy.

30-latek w środę wyrównał strzelecki wynik Łotysza, dziś może go poprawić i zająć 2. miejsce w Lechowej klasyfikacji za Jerzym Podbrożnym, który w mistrzowskim sezonie 1992/1993 zanotował 25 ligowych trafień. Strzelecko dla „Gyta” trwający jeszcze sezon 2019/2020 jest najlepszym w karierze. Na 2 frontach zdobył on 25 goli z czego 22 w lidze. W sezonie 2018/2019 miał 12 ligowych bramek, a w sezonie 2017/2018 łącznie 19 ekstraklasowych goli.

Christian Gytkjaer przez 3 lata gry w Polsce z drużyną nic nie zdobył. W kolekcji ma jedynie brąz za 3. miejsce 2 lata temu, dziś oprócz statuetki za tytuł króla strzelców PKO Ekstraklasy otrzyma brąz lub srebro. Jak dotąd prawonożny napastnik w 118 oficjalnych meczach w barwach Lecha Poznań na wszystkich frontach strzelił 63 gole.

Doświadczony snajper to najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii Kolejorza, a także najlepszy strzelec w europejskich pucharach. Christian Gytkjaer zostanie dziś królem strzelców polskiej ligi w Kolejorzu, który zajął miejsce na podium. W dotychczasowej historii lechita był królem strzelców i nie dostał medalu za podium tylko w 1950, 2007 i 2012 roku. Lech w którym grali wtedy Teodor Anioła, Piotr Reiss oraz Artjoms Rudnevs na koniec rozgrywek Ekstraklasy plasował się poza pierwszą trójką.Królowie strzelców w barwach Lecha Poznań:

Rok 1949, Teodor Anioła – 20 bramek
Rok 1950, Teodor Anioła – 21 bramek
Rok 1951, Teodor Anioła – 20 bramek
Rok 1983, Mirosław Okoński – 15 bramek
Rok 1990, Andrzej Juskowiak – 18 bramek
Rok 1992, Jerzy Podbrożny – 20 bramek
Rok 1993, Jerzy Podbrożny – 25 bramek
Rok 2007, Piotr Reiss – 15 bramek
Rok 2010, Robert Lewandowski – 18 bramek
Rok 2012, Artjoms Rudnevs – 22 bramki
Rok 2017, Marcin Robak – 18 bramek
Rok 2020, Christian Gytkjaer – 22 bramki*

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <14 komentarzy

 1. slavo1 pisze:

  Po tym zestawieniu widać jak cennym zawodnikiem jest (a wkrótce był) Gytkjaer. Z jednej strony teraz o wiele trudniej zdobywa się bramki a z drugiej gra więcej meczów. W XXI wieku tylko Rudnevs zdobył tyle samo bramek a jak często go wspominamy! Tak samo będzie z Gytem. Nie zawsze grał na 100% swoich możliwości a raczej nie zawsze reszta linii ofensywnych mu w tym pomagała…

  • slavo1 pisze:

   To co o nim sądzę to nie znaczy, ze jestem bezkrytyczny. Ale na końcu napastnika rozlicza się ze strzelonych goli a nie za wrażenia artystyczne.

 2. John pisze:

  Swoje zrobił.
  Nawet nie liczę, że nowy napastnik będzie strzelał tak samo dużo bramek,ale na to,że może być bardziej pożyteczny dla całego zespołu, już tak,Sadajev był takim zawodnikiem.

 3. aaafyrtel pisze:

  ciekawe jak długo utrzyma się rekord podbrożnego… człowieka, którego z wielorakich powodów pamiętamy…

 4. Przemo33 pisze:

  Na pewno Gytkjaer będzie dobrze wspominany, bo to bardzo dobry napastnik i strzelił sporo goli. Dzisiaj wypada mu jeszcze raz za wszystko podziękować i życzyć powodzenia w dalszej karierze. Oby jego następca Ishak choć w jakimś stopniu umiał zastąpić Duńczyka i być pożytecznym dla zespołu.

 5. Bart pisze:

  Kawał grajka. Będzie go brakować.

 6. El Companero pisze:

  za 2 i 3 miejsce w lidze też się jakiś pucharek dostaje? Prezesie szykuj miejsce w gablocie na medal. A taki Duńczyk po zakończeniu kariery coś jednak wspomni. Wyjechał do Polski na 3 lata, na ścianie powiesi sobie medale brązowy i oby srebrny i jakąś statuetkę za króla strzelców. Do tego koszulki z innych zespołów i kadry Danii. A kto wie może w kolejnym zespole coś wygra.

 7. paqero pisze:

  może jakiś konkurs na wybór TOP3 (lub top10) bramek Gutkjaera w Lechu w podziekowaniu.

  Kilka tych bramek ładnych było, pamiętam hatrrick z Termalicą i trzecią bramkę, bramki pirtką po rzucie rożnym czy też po dośrodkowaniu z Wisłą, ciekawe która z bramek by wygrała

 8. inowroclawianin pisze:

  Brawo Christian, gratuluję. Zrobiłeś to czego oczekiwaliśmy. Jeśli chodzi o całokształt to nie zawiodłeś. Oby następca nie był gorszy.

 9. F@n pisze:

  Oby więcej takich obcokrajowców. Miał swoje wady, ale jednak dał nam bardzo bardzo dużo. Powodzenia w nowym klubie i dzięki za wszystko Gyt!

 10. kibic007 pisze:

  Gratulacje, Panie Gyt, po co zmieniać coś co funkcjonuje dobrze? Rok przed EURO?
  Ja absolutnie nic nie sugeruje.

  • Mosiniak pisze:

   Skoro całował herb,to może…

  • aaafyrtel pisze:

   no własnie, wyartykułowałeś coś, co wielu z nas prostych kiboli instynktownie czuje… te jego nadzieje na większe bejmy są myślę płonne w obliczu tragikomedii pandemicznej… dlaczegóż więc zmieniać coś, co gra i na przyszłość też są perspektywy… ale mówi się, że piłkarze słabo główkują…