Sezon przejściowy zakończony wicemistrzostwem. Za rok cieszmy się tylko ósmym mistrzostwem!

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 37. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Jagiellonii Białystok. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:08 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na ostatnim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Celem jest dziś 4 wygrana i 3 wicemistrzostwo Polski w historii.

16:09 – Na mecz wysprzedano komplet biletów. Dziś na Bułgarskiej zjawi się około 10 tysięcy ludzi.

16:10 – Lechici i gracze gości dojechali już na stadion.

16:16 – Za chwilę zostaną podane składy.

16:23 – Poniżej składu obu ekip. W „Oko na grę” obserwowany będzie dzisiaj Gumny.

16:42 – Bramkarze pojawili się na rozgrzewce.

16:52 – Dzisiejszy raport na żywo warto śledzić jeszcze po meczu. Będzie relacja z ceremonii medalowej.

16:57 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce. Lech wyszedł dużo później niż Jagiellonia.

17:09 Zawodnik Jagi podczas rozgrzewki z paru metrów… wykopnął piłkę na piętro IV trybuny. Oby w czasie meczu miał taką samą celność. Byle tylko na trybunach nikomu nic się nie stało.

17:20 – Spiker czyta składy. Jeszcze hymn i zaczynamy ostatni mecz.

2 min. – Na razie mecz jest przerwany przez dym z piro.
6 min. – Gramy znowu.
6 min. – Efektowna akcja Lecha zakończona golem Tiby, ale był spalony.
7 min. – A jednak! Po VARze mamy gola! Tiba! 1:0!
13 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Piłkę na lewą stronę pola karnego otrzymał Gytkjaer i podobnym uderzeniem jak wcześniej Tiba pokonał bramkarza! 2:0!
15 min. – Lech jest dziś zabójczo skuteczny. W dodatku wykorzystuje każdy błąd w środku pola i każdą lukę w defensywie rywala.

21 min – Chwila zagapienia i do siatki trafił Imaz. Pomocnik Jagi w sytuacji 1 na 1 wygrał pojedynek z Szymańskim. Już tylko 2:1 dla Lecha.
21 min. – A jednak nie ma gola. Sędzia po VARze odgwizdał spalonego.
24 min. – W świetnej sytuacji znalazł się Jóźwiak, który zwlekał ze strzałem aż trafił tylko w poprzeczkę.

28 min. – Za nami prawie 30 minut bardzo ofensywnej gry w wykonaniu obu ekip. Lech ma dużo miejsca w środku, Jaga nie gra agresywnie, dlatego poznaniacy z łatwością przedostają się pod bramkę.

31 min. – GOOOOOOOOOL!!!! 3:0! Lech zdobywa kolejnego gola. Piękne górne podanie za plecy obrońców, których zgubił Kamiński i na spokoju strzelił bramkę!
32 min. – Kocioł pod bramką gości! Na zmianę próbowali uderzać Kamiński, Moder, Jóźwiak. Jagiellonia nie wie co się dzieje.
33 min. – Ponownie Kamiński, którego strzał został przyblokowany. Jagiellonia ma już dość szybkich ataków poznaniaków, którzy są dziś w niesamowitym gazie.
39 min. – 4:0! Koncert Lecha, strzał Kamińskiego broni jeszcze bramkarz, ale wobec dobitki Gyta z bliska był już bezradny. Jagiellonia nie daje rady.

44 min. – Jaga w końcu dojechała na mecz. Dwa stałe fragmenty nie przyniosły jednak większego zagrożenia. Lech się bawi na boisku, obrońcy Jagiellonii nie mogą sobie poradzić.
45 min. – Do przerwy 4:0. Lechici żegnali brawami na stojąco. Czekamy wszyscy na II połowę.

50 min. – Spokojny początek II połowy. Tylko od skuteczności Lecha zależą kolejne gole.
52 min. – Aktywny Gytkjaer. Strzał głową był zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza.
56 min. – Po przerwie mecz jest wyrównany. Dla Lecha to już tak jakby sparing przed nowym sezonem.

66 min. – Po 10 minutach dobrej gry Ramirez trafia w poprzeczkę.
73 min. – Gytkjaer już żadnych rekordów nie pobije i więcej nie strzeli. Właśnie zszedł.
74 min. – Kolejny kwadrans spokojnej gry. Trwa wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Jagiellonia tylko się broni, jest bardzo zmęczona.

80 min. – Wciąż nie się nie dzieje. Lech pobawił się z Jagiellonią do przerwy i na tym na razie koniec.

87 min. – Świetna wiadomość z Bytowa, gdzie rezerwy prowadzą i na ten moment mają pewne utrzymanie.
90 min. – Koniec! Wicemistrzem Polski został Lech. Za chwilę ceremonia.

Ceremonia medalowa

Pora na ceremonię ?

Gytkjaer królem strzelców i został wybrany najlepszym napastnikiem ligi ? pic.twitter.com/bophsYb8S7

— ?KKSLECH.com (@KKSLECHcom) July 19, 2020

37. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, niedziela, 19 lipca, godz. 17:30
KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 4:0 (4:0)

Bramki: 6.Tiba 13 i 39.Gytkjaer 31.Kamiński

Asysty: 1:0 – Ramirez 2:0 – Ramirez 3:0 – Tiba 4:0 – bez asysty

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 8483

Lech: Szymański – Gumny, Satka, Crnomarković, Puchacz – Moder, Tiba (60.Marchwiński) – Kamiński (64.Skóraś), Ramirez, Jóźwiak – Gytkjaer (73.Szymczak).

Rezerwowi: Mleczko, Butko, Dejewski, Kostevych, Muhar, Skóraś, Marchwiński, Zhamaletdinov, Szymczak.

Jagiellonia: Dziekoński – Kadlec, Błyszko, Szymonowicz, Bodvarsson – Pospisil, Romanchuk – Makuszewski (46.Mystkowski), Imaz, Prikryl (70.Bida) – Puljić (46.Borysiuk).

Rezerwowi: Węglarz, Wdowik, Mystkowski, Toporkiewicz, Struski, Olszewski, Borysiuk, Bida.

Kapitanowie: Jóźwiak – Romachuk

Trenerzy: Żuraw – Petev

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +25°C, pochmurno, burzowo

Miejsce: Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17, Poznań)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski

175 komentarzy

1. zinek pisze:

Tylko zwycięstwo!! I żegnamy dzisiaj z żalem Gytkjara, Jóźwiaka i Butko. Bez żalu żegnamy Timura i nikogo więcej.

2. Didavi pisze:

Wysoka wygrana dzisiaj i świetny mecz. Tego się spodziewam. Presji nie ma. Mecz pożegnań, ostatni w sezonie. Każdy da z siebie max umiejętności i sił. Tak jak napisał wyżej @zinek. Trzeba godnie pożegnać Króla Gytkjaera, Józia pewnie też, choć nie wiadomo, może jeszcze na starcie sezon będzie z nami. Dla Butko też należą się brawa. Bardzo solidny zawodnik. Przyszedł, pomógł. Swoje zrobił. A Timur niech już wraca skąd przyszedł.

3. Acemont pisze:

Pro Junior System Lech już na pewno nie wygra (nie sugerujcie się tabelą na łączynaspiłka, jest błędna i nie ma w niej wliczonych punktów z reprezentacji młodzieżowych), więc nie ma sensu wystawiać Marchewy w postawie. Liczę na najmocniejszy skład i zakończenie sezonu z przytupem, efektowną i wysoką wygraną. Fajnie by było jakby strzelili przynajmniej te 4 bramki, by dobić do granicy 70 goli w sezonie. Oczywiście nie chcę lekceważyć przeciwnika, bo to się często źle kończy, ale Jaga, choć dla nas bardzo niewygodna, to już o nic nie gra, skład defensywy ma eksperymentalny bez dwóch podstawowych stoperów, kiedy jak nie dziś?

4. El Companero pisze:

czyli Szymczak nie pojechał do Bytowa, mogli tam wysłać chociaż Kostewycza i Timura. Jeśli ma być zmiana napastnika (aplauz dla schodzącego Duńczyka) to Szymczak starczy.

5. Pawel68 pisze:

Skład optymalny na tę chwilę!Tylko zwycięstwo!

6. macko9600 pisze:

Skład optymalny na tę chwilę.

7. smigol pisze:

Tezy punkty po dobrym meczu, tego piłkarzom i sobie życzymy…

8. kacu.red pisze:

Oby zwycięstwo..

9. tomasz1973 pisze:

Gdyby był dzisiaj Żurawię, a mecz ukłądałby się po naszej myśli to zmiany przeprowadziłby następujące:
    – Butko za Gumnego żeby mu podziękować, bo wbrew naszym obawą to był dobry ruch zarządu
    – Skóraś, żeby pokazał czy na nowy sezon jest w stanie zastąpić Jóźwiaka
    – Szymczak, żeby się chłopak otrzaskał, bo najprawdopodobnie na niego będzie trzba postawić jako na II napastnika i żeby pokazać zarządowi, że jako trener nie akceptuję tu żadnego Timura

• Grimmy pisze:

Z tym Skórasiem bym nie szarżował. Lech musi ściągnąć konkretnego skrzydłowego, na poziomie, najlepiej doświadczonego. Skóraś niech sobie wchodzi do drużyny jako skrzydłowy nr 3. To nie jest jeszcze skrzydłowy, który by nam gwarantował 15 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej, a takiego nam potrzeba. Potrzeba nam kogoś, kto wykreci tutaj numerki jak Bohar czy Felix w tym sezonie. Jeśli nie ściągniemy odpowiedniego skrzydłowego za Jóźwiaka i postawimy na Skórasia, to się osłabimy względem obecnego sezonu.

Grimmy, wiesz, że masz rację, ale wiesz też kto jest właścicielem. Jak dla mnie w procentach decyzja będzie taka:
      – Skóraś 90%
      – nowy konkretny skrzydłowy 10%

10. Bart pisze:

Tymczasem Klupsia znowu nie ma nawet w kadrze meczowej Piasta. To wypożyczenie to kompletna klapa.

A może jednak Klupś to kompletna klapa.

A jest jakaś drużyna w Ekstraklasie, gdzie wypożyczenie Klupsia mogło się zakończyć czymś innym niż kompletną klapą? Pytam serio, nie hejtuję. Klupś nigdy mnie nie przekonywał, od początku był przereklamowany. Samo wypożyczenie do Piasta miało ręce i nogi. Wypożyczyli go do dobrego zespołu, który cierpiał na chroniczny brak dobrego młodzieżowca. A młodzi skrzydłowi mają generalnie największą szansę wejścia do zespołu, bo jest to najłatwiejsza pozycja do grania, dodatkowo można sporo psuć w trakcie meczu bez większego ryzyka dla drużyny. Do tego trener, który w zeszłym sezonie całkiem fajnie wprowadzał naszego Tomczyka. Najlepiej o sensowności tego wypożyczenia mówi fakt, że Fornalik swojego młodzieżowca (środkowego pomocnika), Milewskiego przestawił na skrzydło. Czyli potrzebowali tam juniora, tylko Klupś się sportowo nie wybronił. Gdyby Klupś był choć w połowie tak dobry jak Jóźwiak czy Kamiński, to sporo by pograł w Piaście. Jest jednak bardzo słaby. Źle mu nie życzę, ale jego szanse na zaistnienie w piłce na poziomie polskiej Ekstraklasy oceniam na niewielkie.

• robson pisze:

Może ŁKS.

Niestety po Klupsiu było widać taką nijakość nawet gdy niby był w formie i grywał w Lechu, on był strasznie spasły i jak na skrzydłowego ruszał się strasznie ociężale. Piłkarsko też najlepiej prezentował się grając jeszcze w juniorach i na tym juniorskim poziomie pozostał, a szkoda.

• Bart pisze:

Równie dobrze po powrocie może strzelić tak jak Moder czy Puchacz, którzy na wypożyczeniach też nie błyszczeli. Nie bardzo wierzę że tak będzie, ale szansa jakaś na to jest.

11. Grimmy pisze:

No ja bym uznał 🙂

12. Pawelinho pisze:

Wg mnie prawidłowy gol w wykonaniu Tiby, a tym samym powinno być 1:0 Lecha!

13. Pawelinho pisze:

No i prawidłowo!

14. Bart pisze:

3 minuty sprawdzali spalonego? To nie powinno tyle trwać.

Dokładnie. Skoro na pierwszy rzut oka nie ma pewności czy był czy nie, nawet na piąty i dzięsiąty, to znaczy że trzeba uznać, a nie szukać kwadratowych jaj.

15. macko9600 pisze:

Brawo Pedro!

16. Grimmy pisze:

Weszliśmy w ten mecz jak dzik w żołędzie.

17. tomasz1973 pisze:

Tu będzie dzisiaj okazałe zwycięstwo!

18. slavo1 pisze:

Popisowa akcja nowego Lecha : z boku – do środka – w uliczkę i gol. Brawo. Super akcja i świetny Tiba.

25. macko9600 pisze:

Dani Ramirez ma bodajże już dwie asysty.

26. Grimmy pisze:

Będę powtarzał jak mantrę, utrzymać ten zespół, utrzymać ten zespół, utrzymać ten zespół…A będzie majster.

• Siodmy majster pisze:

Ósmy majster 😉

Tak nam dopomóż Bóg!

Oby, oby, oby, oby
        Też jak mantrę będę powtarzał.

P.S. Witam kolegę po długiej „niesłyszalności”!

No jestem Tomku wreszcie . Czytałem wszystko ale na pisanie nie miałem nastroju bo OJCZYZNA TONIE .Wybory znów jak dla mnie przegrane , próbuję się jakoś pozbierać i zacząłem się udzielać bo tęskniłem za Wami wiaruchna

27. slavo1 pisze:

Jak on to zmieścił ??!! Super!

28. tomasz1973 pisze:

Już mi szkoda tego młodego chłopaka w bramce Jagi, dostanie worek i będzie pakował kolejne kasty.

29. kacu.red pisze:

Pięknie ten mecz się układa

30. MaPA pisze:

Zapamiętajmy to nazwisko-Gytkjear!.Obawiam sie że upłyną lata nim doczekamy takiego snajpera.

Mam nadzieję ,że CHRISTIAN GYTKJAER nas też dobrze zapamięta . To u nas stał się reprezentantem swej ojczyzny 🙂

31. kilo82 pisze:

No niezły ten początek, całkiem niezły 🙂

32. Grimmy pisze:

Ale przechwycik Puchacza. A ja jeszcze niedawno pisałem, że nie ma wielkiej różnicy między nim a Kostewyczem w obronie. Po meczu wybatożę się batem z pokrzyw.

33. tomasz1973 pisze:

No Imaz ma na nas niewątpliwie patent.

34. slavo1 pisze:

Spalony – ale Moder dał twarzy..

Życie. Moder gra na dużym ryzyku, więc to i tak całkiem nieźle, że dopiero po tylu meczach się machnął.

• slavo1 pisze:

Jasne – niech to robi do przodu a nie w bok, w poprzek boiska. Ale na razie gra … dyskretnie.

35. Grimmy pisze:

Na szczęście spalony.

36. Pawelinho pisze:

Spalony był, ale to nie zmienia faktu, że obrona z Szymańskim wygląda fatalnie.

41. Pawelinho pisze:

Jak na razie pierwsze ostrzeżenie dla Lecha w tym meczu.

42. kilo82 pisze:

No to Modziowi się upiekło.

43. Grimmy pisze:

Jagiellonia podrażniona, trzeba zachować czujnośc.

44. Bart pisze:

Puchacz jaki dzik

45. Grimmy pisze:

Józwiak bardzo chce zapisać się historii tego meczu golem lub asystą.

46. Grimmy pisze:

Co za mecz gra dzisisaj Ramirez! Każda piłka opuszcza jego nogę w optymalnym momencie.

Niestety – to czym mnie wkurza, znowu nie podał do Kamińskiego i straciliśmy okazję 100%. No ale teraz super. Kamiński i 3:0

47. Bart pisze:

Otóż to, widać że Jóźwiak bardzo chce dzisiaj strzelić bramkę

48. El Companero pisze:

Gumny jak na razie słabiej gra, Szymański też nerwowy. W pucharach bramkarz i obrona to będzie podstawa.

49. slavo1 pisze:

Jestem pełen podziwu dla luzu i swobody z jaką nasi grają – ale jako z natury maruda – oby to się nie przekształciło w nonszalancję i walkę o punkt w drugiej połowie.

Grunt to grać swoje, za szybko nie uwierzyć, że mecz jest już wygrany.

50. kilo82 pisze:

Super akcja!

51. macko9600 pisze:

Brawo Kamyk!

52. Pawelinho pisze:

Ależ akcja Kolejorza! Kamiński i 3:0 dla Lecha po świetnym podaniu Pedro Tiby.

53. Grimmy pisze:

Hohoho, ja już nie wiem nawet jak komplementować naszą grę. Piękna asysta Tiby, piękne przyjęcie Kamińskiego, spokój w wykończeniu jak 33-letni Słowak 😉

A czemu akurat Słowak, a nie np. Czech?

po fakcie zauważyłem, że mogłem po prostu napisać 33 letni piłkarz. Poniosło mnie. Spokój w wykończeniu na 18 letniego piłkarza – fe no me na lny.

54. tomasz1973 pisze:

No i proszę, mam nadzieję, że w przyszlym sezonie też zobaczymy takie bramki w wykonaniu Kamińskiego! Aż się boję kto zwróci uwagę na tych chłopaków po takich momentach!
    A Ramirez z Tibą ścigają się na asysty!

55. kacu.red pisze:

Szkoda, że nie potrafiliśmy tak grać przez cały sezon 🙂

Gdyby to był boks, to trener Jagielloni rzuciłby już ręcznik, bo Lech zachwilę zabije Jagiellonię!

Szczególnie w meczach z Arką i Koroną, a i kurwa powinna polec przynajmniej jeszcze raz. Dzisiaj zamiast mówić o sukcesie za II miejsce, świętowalibyśmy majstra – faktyczny i jedyny sukces!

56. Kuki pisze:

Ja pierdziele, co my gramy. Szkoda że ten sezon się już kończy…

57. macko9600 pisze:

Brawo Christian! Pięknie grają dzisiaj.

58. Grimmy pisze:

To może być najwyższe zwycięstwo w lidze. Wychodzi nam wszystko, absolutnie wszystko.

59. MaPA pisze:

Na miejscu Rutków dałbym Gytkjearowi ile chce za kontrakt.

60. Pawelinho pisze:

Gytkjaer 4:0 i Kolejorz masakruje Jagiellonię!

61. tomasz1973 pisze:

…a mówiłem już, że mi szkoda tego ich bramkarza? W przerwie niech zrobią zmianę, żeby się chłopak nie zgiął pod ciężarem tego co będzie miał w worku!

62. Pawelinho pisze:

I takiej skuteczności właśnie zabrakło w meczu 1/2 finału PP z Lechią.

63. Kuki pisze:

Dobra Petew, rzucaj już ręcznik 🙂

64. Acemont pisze:

Łohoho, wymarzyłem sobie przynajmniej 4 bramki i już je dostałem w pierwszych 40 minutach, Jazda Lech!

65. kacu.red pisze:

To co, Gytek dziś skończy z hattrickiem?

Najlepsza połowa w sezonie. Oby po drugiej można będzie napisać najlepszy mecz.

66. Aroo pisze:

Słaby ten strzał, Moder się kończy… 😛

67. Didavi pisze:

Coś pięknego!

68. Pawelinho pisze:

Deklasacja Jagi dzięki świetnej grze Lecha w pierwszej połowie. Jaga praktycznie bez celnego strzału.

69. kacu.red pisze:

Patrząc na obecne wyniki, to robi mi się nieco smutno jak pomyśle sobie, że na chwile obecną zabrakło nam 4 punktów do majstra… 🙂

70. robson pisze:

Legia przegrywa. Jeśli skończymy tylko 3 pkt. za nimi, to będzie naprawdę wkurwiające.

• Grossadmiral pisze:

tak nie możesz patrzeć bo jakby grali na styku to by 17 latkowie nie grali i rezerwy w kilku meczach

• Pawelinho pisze:

Dokładnie bo to byłoby zbytnie uproszczenie obecnej sytuacji, a poza tym to pokazuje jak ważne był ten mecz przegrany z tęczowymi na Bułgarskiej zaraz po wznowieniu ligi.

A ja wbrew większości, nie jestem przekonany, że gdyby różnice pkt wcześniej były mniejsze, to następne mecze potoczyłyby się identycznie. Tj. przecież Legia wiedząc, że ma 10 pkt przewagi nad drugim miejscem mogła trochę za mocno się rozluźnić. Ostatnie dwa mecze po zdobyciu mistrza to chyba juniorami wyszli. Do tego, kibic każdego zespołu może znaleźć w sezonie mecze, gdzie pechowo potracili pkt. Nie tylko my sobie możemy taką wyliczankę robić, że gdyby nie Arka, gdyby nie Korona, gdyby nie pechowo z Legią itd. Gdyby nie Muhar, a gdyby wcześniej wszedł Moder. Legia też: gdyby nie kontuzja Vesovicia (tam mają całkiem sporo kontuzji), a gdyby nie wyjazd Majeckiego, a gdyby nie wyjazd Niezgody itd. Nie ma sensu gdybać, finalnie liczy się to ile rzeczywiście zdobyli punktów, a ile my. Nam trochę zabrakło. Moim zdaniem, nie byliśmy gotowi na mistrza jeszcze w tym sezonie. Moder też nie grał tak koncertowo jesienią – może musiał dojrzeć. Nie ma co popadać w depresyjny nastrój. Ten zespół ma wszystko, żeby w przyszłym sezonie wygrać ligę. Trzeba się po prostu nie osłabić. Zrobić 3-4 dobre transfery i jedziemy z nowym sezonem. Dla mnie obecny sezon jest jak najbardziej pozytywny. Nie liczyłem na tyle, ten zespół przerósł moje oczekiwania.

71. Grossadmiral pisze:

ale mi się marzy żeby jadze z 4 liter zrobić z archiwum x i wygrać tak z 8:0

72. robson pisze:

Może będę kontrowersyjny, ale cieszę się że Arka poleciała. Za te 4 pkt. które nam zabrali mam nadzieję, że prędko nie wrócą.

• kilo82 pisze:

To raczej my im te punkty oddaliśmy sami.

Raczej za te wszystkie pkt, które nam urywali regularnie co sezon na przestrzeni ostatnich lat. Ile to majstrów byłoby w Poznaniu, gdyby nie Arka 🙂

Tak w zasadzie można przywołać każdy mecz, w którym Kolejorz w tym sezonie tracił w głupi stylu punkty z rywalami, gdzie gdyby wtedy był w formie to może byłoby inaczej, a tak przytrafiło się kilka punktów więcej.

73. slash pisze:

FIFA 21

74. El Companero pisze:

w 2 połowie spodziewam się że Jaga będzie bała się uniknąć kompromitacji i postawi autobus w bramce, żeby nic nie stracić więcej. Dlatego na zmiany wpuszczamy młodych, Skórasia, Szymczaka i Marchewę. Jedną powinni jeszcze wcisnąć. Szymczak niech wchodzi za Duńczyka, żeby mu szpaler zrobić i owację na stojąco.

75. Aroo pisze:

Zwyczajnie tak po ludzku szkoda mi tego młodego bramkarza Jagi.

76. Grimmy pisze:

Świetnie Puchacz czyta grę.

77. Grimmy pisze:

To jak rozgrywamy na połowie przeciwnika. Chapeau bas! Przynajmniej poziom wyżej od reszty rywali w lidze.

78. slavo1 pisze:

Nuda Panie, od pół godziny już bramki nie strzelili … 🙂

79. Grimmy pisze:

U Tiby chyba wiek już robi swoje – chyba zmęczony sezonem.

80. kacu.red pisze:

Imo dziwna zmiana

81. Grimmy pisze:

Legia przegrywa, Piast przegrywa. Trzeba docenić te zwycięstwa w ostatnich kolejkach. Nikt nam nie będzie mógł zarzucić, że wygrywaliśmy, bo (Cracovia, Jaga) przeciwnicy nie grali już o nic.

82. tomasz1973 pisze:

No i proszę mogę być trenerem Lecha! 🙂 Za zmianami pomyliłem się tylko w sprawie Butki, jest Marchwiński.

83. tomasz1973 pisze:

Szkoda, żegna się jednak!

84. Pawelinho pisze:

„Szymczyk” bosze…Murawski naucz się czytać poprawnie Polskie nazwiska.

85. Grimmy pisze:

Koledzy żegnają się z Gytkjaerem na boisku. Czyli przesądzone.

86. kibic007 pisze:

Ech… Dziękuję Panu, Panie Gytkjaer.
    🙁

87. Grimmy pisze:

Kolejny dobry mecz Crno. Trzeba będzie zaktualizować naszą ocenę tego transferu.

88. slavo1 pisze:

Mogę się doczepić jedynie do tego, że Jóźwiak gra dziwacznie egoistycznie – jakby Puchacza nie było. W pierwszej połowie trzy sprinty (albo dwa) i zero reakcji Kamila. W drugiej już lepiej. Jestem prawie pewien, że Puchacz będzie z najszybszym sprintem w meczu.

89. Grimmy pisze:

Muszę tez zrewidować swoje zdanie o Skórasiu. Kiedyś myślałem, że to będzie dobry skrzydłowy na naszą ligę, ale czuję, ze spokojnie wyciśnie ze swojej kariery znacznie więcej – jeśli dalej będzie się harmonijnie rozwijać.

90. Aroo pisze:

Jestem pod wrażeniem jak się rozwinęli młodzieżowcy w tym sezonie i za to chyba można pochwalić Żurawia i jego sztab. Szkolić nowych juniorów (Akademia) to jedno ale potem pomóc im wejść na następny poziom w 1 drużynie to już inna sprawa i w tym sezonie zrobili to dobrze. Może nawet za dobrze i ktoś przyjedzie z walizką hajsu.

Szczególnie jak to porównasz z meczem Legia – Lechia, gdzie też wybiegła wuchta młodzieży. Tam mecz przypominał paraolimpiadę, u nas żaden młodzieżowiec nie zaniża poziomu, a zazwyczaj jest wartością dodaną. Jak tego potencjału nie wykorzystają w naszym klubie, to zarobią tytuł największych nieudaczników w historii ludzkości.

91. Grimmy pisze:

Dziękuje Panowie, z boiska i z forum, za miło spędzony razem czas. Jak po ostatnich meczach w kilku ostatnich sezonach miałem kaca przez kilka następnych dni/tygodni, tak teraz kończymy sezon z niedosytem, ale też pozytywnym napięciem oczekiwania na następny. Oby tym razem mistrzowski.

92. slavo1 pisze:

Na prawdę szkoda, że Butko nie wszedł choćby na 10 minut. Faux pad Żurawia. Miał jeszcze jedną zmianę.

Marchwiński, Skóraś, Szymczak. Limit zmian wykorzystany.

Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że gramy już teraz na 4 zmiany+bramkarz. Może dlatego, że ma być 5 zmian, ale rozumiem 4+1.

93. Pawelinho pisze:

Koniec w pełni zasłużone zwycięstwo Lecha, który zmasakrował Jagę w drugiej trochę odpuścił, ale i tak są trzy punkty. Gytkjaer fajnie, że na pożegnanie zdobył króla strzelców z dwoma trafieniami na koncie powiększył swój dorobek.

94. kilo82 pisze:

Wszystko pięknie, ale chociaż tę jedną kastę mogli dołożyć w drugiej połowie 😉

95. smigol pisze:

Piękny mecz, piękny wynik, piękna gra!!! Wszystko pięknie!!!

96. Kuki pisze:

Już dawno nie było takiego sezonu Lecha, gdzie nie mogę się doczekać kolejnego meczu!

97. kacu.red pisze:

No to co, dzięki za ten sezon, oby przyszły był mistrzowski i tego życzę sobie i Wam 😉