Wypowiedzi trenerów po meczu:

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Ivaylo Peteva oraz opiekuna gospodarzy Dariusza Żurawia na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 37. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok rozegranym w niedzielę, 19 lipca, o godzinie 17:30.Ivaylo Petev (trener Jagiellonii):„Zagraliśmy dziś bardzo słabe spotkanie. W pierwszej połowie 4 błędy kosztowały nas 4 gole. Scenariusz dzisiejszego meczu był podobny do poprzednich spotkań, kiedy też popełnialiśmy błędy i od razu traciliśmy gole. Musimy to poprawić przed nowym sezonem jeśli chcemy wygrywać.”Dariusz Żuraw (trener Lecha):„Meczu nie ma co komentować, pierwsza połowa pokazała, kto jest lepszy i o co jeszcze walczy nasz zespół. Gratuluję chłopakom, wiele nam zarzucono w trakcie tego sezonu, ale pokazaliśmy, że ciężką pracą można coś osiągnąć, do czegoś dojść i fajnie grać w piłkę. Za to podziękowałem chłopakom w szatni. Jestem z nich dumny.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 24

 1. inowroclawianin pisze:

  Panie Dariuszu, jeśli coś zarzucano to słusznie i z dobrej woli. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Zawsze gdy jest coś źle robione to my kibice będziemy krytykować, a za dobre chwalić i nagradzać. Proszę w kolejnym sezonie nie eksperymentować, nie powielać tych samych błędów, rozwijać się i zdobyć dublet bo to Lechowi należy. Pozdrawiam

  • 100h2o pisze:

   Panie @inowrocławianin – „jeśli coś zarzucano to słusznie i z dobrej woli”. W sytuacji gdy Lech wygrywa w cuglach „grupę mistrzowską”, gdy z poprzedniej drużyny ubywa 15 graczy, gdy trener „wyciąga z rezerw” Kaminskiego, Szymańskiego, gdy do drużyny przychodzą „świeżaki”- Moder, Puchacz, nowy stoper i bramkarz to… jakoś nie za wiele tych słów PODZIĘKOWANIA za DOBRĄ ROBOTĘ! Bo taka była!
   Zatem to gadanie „o życzliwym mędzieniu”… dzisiaj ( niespodziewane vice mistrzostwo!) … prosze wsadzić sobie w dupę ! ;-)

   • inowroclawianin pisze:

    Nie, dziękuję, żadnych przedmiotów ani niczego innego nie zamierzam tam sobie wkładać. Pana zabolała krytyka i nie jest Pan obiektywny i nie wie gdzie się znajduje.

   • 100h2o pisze:

    Wiem… na planecie Ziemia, w Europie, w Polsce.

   • inowroclawianin pisze:

    Nie to miałem na myśli, a Klub.

 2. Pawel68 pisze:

  Brawo Żuraw!W następnym sezonie Majster,tylko czy Rutkowscy pozwolą na to swoimi decyzjami…Mam bardzo dużo przemyśleń co do tego,że jednak nie pozwolą na to rozprzedzając całą drużynę!BO DLA NICH LICZY SIĘ TYLKO ZYSK,A NIE SUKCES SPORTOWY…K…!

  • 100h2o pisze:

   Z przekory zapytam? A jak będzie INACZEJ?Jak będzie lepiej? To czy choć odszczekasz? Piszę bo jakoś nie widzę tych co zawodzili jak baby na pogrzebie na początku sezonu… choćby po odejściu „super gwiazdy Amarala”.

   • Pawel68 pisze:

    Odszczekam,ale jestem z Kolejorzem jeszcze przed erą rutkowskimich.Za Rutkowskich 2 MP przypadkowe przez słabość szmaty i Naszego bohatera Jopa!Jeden puchar za niby super trenera Smudy.A tak wieczna wyprzedaż inwentarza i zastępowanie go odchodami z innych lig…I co teraz niby po 14 latach szefowaniu naszej Dumie ma coś się zmienić?Weż się ogarnij ,ze swoimi nadziejami w tych ignorantów!!!

 3. John pisze:

  Wiadomo,Lech jako drugi jest pierwszym przegranym.
  Przed sezonem 2 miejsce brał bym w ciemno, podejrzewam, że nie tylko ja.
  Niedosyt pozostaje w głównej mierze przez PP,ale trzeba oddać Żurawiowi, że jak obiecał ofensywne granie, tak Lech ofensywnie grał od pierwszej do ostatniej kolejki.
  To na jaki poziom wskoczyli Moder,Puchacz, Kamiński to też duża jego zasługa.
  To stawianie na Muhara na minus, ale oprócz niego nie miał klasycznej 6,tu tak samo zawalił skauting.

  • inowroclawianin pisze:

   Dużo rzeczy z przypadku. Nie miał kogo wystawiać to grali młodzi, a że dali radę to chwała im za to i należy im podziękować. Za braki kadrowe winić Rutka i Żurawia.

   • 100h2o pisze:

    @inowrocławianin – dla Twojej informacji, większość dzieci przychodzi na świat w wyniku…. przypadku. I niekoniecznie Bjelica z tą eką ugrałby wicemistrza.

   • inowroclawianin pisze:

    Co to zmienia w kontekście tego co napisałem? Nic

 4. fox pisze:

  inowrocławianin coś ty się tak uparł na tego Żurawia.Z niczego zrobił zespół z piękną grą i v-ce mistrzostwem.W/g ciebie Żuraw ma ściągać piłkarzy? Jak trzeba było krytykować to też krytykowałem ale teraz to jest po prostu zwykłe czepianie.Za dobrze nie może być.Trzeba komuś przywalić.

  • inowroclawianin pisze:

   Muhara powinien wcześniej posadzić na ławce i tyle nie eksperymentować co nas kosztowało straty punktowe. Pilnować Rutka z transferami żeby było jak należy. Grał młodymi bo nie miał nikogo innego do grania. To akurat zasługa młodych, że wypalili, że im zależało, że robili szybkie postępy.

 5. John pisze:

  Żuraw jest super trener.
  Zrobił wynik ponad stan, nie ma co się oszukiwać,w lidze.
  Czy ktoś wierzył, że Lech jest w stanie coś ugrać z takimi anonimowymi piłkarzami jak,Puchacz, Moder, Kamiński, o których ciężko coś było powiedzieć???
  Jeszcze do nich dochodzą tacy goście jak MvdH,Muhar,Crnomarković, wszyscy w trakcie sezonu uznani za szrot.
  Spójrzmy prawdziwe w oczy.
  Wystarczy zresztą się cofnąć do starych artykułów z przed sezonu.

  • inowroclawianin pisze:

   Tak, ale Muhar nadal nie wypalił, Hart zobaczymy co dalej, ale moim zdaniem bramkarzem nr 1 powinien być ktoś lepszy. W kontekście tego co było w dwóch ostatnich sezonach to faktycznie sukces, ale jeśli wziąć pod uwagę w jakim klubie jesteśmy to drugie miejsce należy uznać za porażkę. Legia w tym sezonie znów była słaba i można było ich choćby tej wiosny wyprzedzić. Niestety ani Rutek ani Żuraw nie pomogli. Rutek nie zrobił transferów jak należy, Żuraw go nie przypilnował. A potem Żuraw sam zbyt długo dawał szanse Muharowi. Robił też inne eksperymenty w składzie, czasem słabo motywował i zabrakło na koniec tych paru punktów do wyczekiwanego MP. Mamy 11, nie mamy ławki. Młodzi zasłużyli na brawa i uznanie, to samo liderzy tacy jak Gyt, Jóźwiak, Tiba, Ramirez i Satka.

 6. Kaktus108 pisze:

  Przed sezonem obstawiałem miejsce 4-6, więc 2 miejsce to dobry wynik.

 7. janczar pisze:

  Panie @inowroclawianin,
  Czepiasz się Żurawia że nie posadził szybciej Muhara, że gdyby młodzi nie wypalili to byśmy nie mieli drugiego miejsca, że vice to pierwszy przegrany. Ja za to się cieszę że po długim okresie beznadziei jaka wdarła się na Bułgarską pojawił się ten promyczek nadziei w postaci świetnej gry jaką dziś pokazuje Kolejorz, z tego wicemistrza i na prawdę mam wyłożone że panna lekkich obyczajów jest nad nami bo jeśli Trener Żuraw dostanie od zarządu odpowiednie wzmocnienie składu to przyszły sezon jest nasz.
  A jeśli tak Pana mierzi to co się w Kolejorzu dzieje to proponuje wylewać frustracje na forach Goplanii, Elany, Zawiszy, Włocławii lub innej ekipy z Pana regionu.

  • aaafyrtel pisze:

   spokojnie janczar… i kujawy i wielkopolska to przecież my… nie tak dawno byliśmy razem, tworząc wielkie księstwo poznańskie… my się marzy logiczny podział administracyjny mojego kraju na 5 wielkich krain z maksymalnym możliwym procesem decyzyjnym pozostawionym w krainach… o podatki głównie mi chodzi, żeby stolec się nie wtrącał… jednym z nich byłaby ponownie kraina: wielkopolska i kujawy… razem ponownie…

   trochę racji nasz kujawiok ma… muhara być może trzeba było posadzić wcześniej… kilka zmian składu było nietrafionych… żuraw też się uczy i być może staje w obliczu propozycji nie do odrzucenia, z gatunku jak się nie podoba to won…

  • inowroclawianin pisze:

   @janczar, zabolało? Goplania i Lech na zawsze w moim sercu. Twierdzisz, że Muhar, Hart zawsze grali super? Że Żuraw żadnych błędów nie popełnił? Ja twierdzę inaczej. Uważam również, że konstruktywną krytyka nie jest zła i jest potrzebna do dalszego rozwoju. Myślisz, że ja się nie ucieszyłem, że coś w końcu drgnelo, że jest progres? Cieszę się. Masz coś do Kujawiakow? Masz coś do Lecha, czy Goplanii? Nie znasz historii. Przed wojną Inowrocław podlegał pod Poznańskie, moi pradziadkowie bili szkopow w Powstaniu, a Goplania dostarczyła kilku niezłych piłkarzy do Lecha. Też klub kolejowy. My Kujawiacy i Wielkopolanie to jedność. Ten sam zabór, te same tradycje, kultura itd. I nie uda się Tobie skłócenie. Brawo młodzi z Lecha. Ja też podobnie jak @aaafyrtel uważam, że Inowrocław wraz z okolicami powinno się włączyć ponownie do Wielkopolski bo z Bydgoszczą czy z jakąś cwelana nie mamy nic wspólnego. Mam nadzieję, że Żuraw wyciągnie wnioski i zdobędzie tytuł ku chwale Wielkiego Lecha. A swoją drogą Janczar ile masz wyjazdów za Lechem?

   • janczar pisze:

    Tej, poczytałem twoje posty po zakończeniu sezonu to można odnieść wrażenie że to ty chcesz dzielić i masz coś do Lecha. Co do tej jedności z Kujawami to też dziwna sytuacja bo poznałem kolesia z twojego miasta który był „anty Lech”. Na murach też przeważa Zawisza tak samo jak w okolicach Inowrocławia.
    Nie twierdzę że Muhar i Hart grają świetnie, ale nie zawsze grają padakę. Muhar to jest ogólnie transfer który nie wpisał się w docelową taktykę Lecha o czym wspomniał Żuraw, ale to wyszło w trakcie sezonu. Crnomarković też miał kiepski start a teraz z Satką prawdopodobnie stworzą najlepszy środek obrońców ligi. Żuraw błędy popełnia ale z drugiej strony nie wiem jakie ma podejście w szatni w przerwie meczu. Jak rozmawia z chłopakami i to że nasza młodzież odpaliła to nie efekt odpowiedniego nastawienia mentalnego właśnie przez Żurawia.

 8. foxi85 pisze:

  Zakładałem miejsce 6-10, wyszło znacznie lepiej – co nie zmienia faktu, że klubowa półka ponownie po sezonie nie ugięła się po ciężarem nowego trofeum – suma sumarum w mojej ocenie lepszy byłby trium w PP kosztem niższego miejsca w tabeli… taka moja dywagacja – możecie myśleć inaczej. Strach blady trochę pada na to co zrobią lub inaczej – co mogą zrobić włodarze klubu po takim wicemistrzowskim „sukcesie”. Zaglądając w tabelę na koniec no przecież jest super, tylko 3 pkt straty do mistrza, najmniej porażek, bilans bramkowy taki jak mistrz (najwięcej strzelonych, prawie najmniej straconych)… no zobaczymy jak podejdą sternicy klubu do przygotowań na nowy sezon…

 9. Tadeo pisze:

  Panowie , spokojnie .Ja również dosyć często krytykowalem Żurawia za jego błędne zmiany i źle decyzję.Jednak teraz chylę czoło przed Żurawiem i za to czego z Lechem dokonał. Niewątpliwie wice mistrzostwo na koniec sezonu , to sukces trenera i jego drużyny.Chcę przypomnieć że gra w finale PP , to jeszcze nie zdobycie tego pucharu.Radzę przypomnieć sobie inne lata , ile razy przegrywalismy w pucharze i z kim.Wiadomo że brakuje zdobytych trofeów, ale z tą ekipą, jeżeli oczywiście nie zostaną rozsprzedani , takie sukcesy przyjadą.Brawo Żuraw, brawo Kolejorz.

Dodaj komentarz