Dogrywka: Lech – Jagiellonia 4:0

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

13 minuta – Doskonała, jedna z najlepszych akcji Lecha w zeszłym już sezonie zakończona golem na 2:0. Akcję prostopadłym podaniem jeszcze na naszej połowie zaczął Crnomarković, piłkę sprytnie odegrał Jóźwiak, ta trafiła pod nogę Gytkjaera, który z klepki podał do Ramireza. Hiszpan w swoim stylu ruszył z piłką do przodu, skupił na sobie uwagę aż 3 obrońców, zrobił miejsce “Gytowi” po lewej stronie po czym w odpowiednim momencie słabszą prawą nogą zagrał naszemu napastnikowi idealną piłkę na oddanie strzału po długim rogu. Gytkjaer takich piłek nie marnuje, umie uderzyć celnie, gdy piłka jest na jego lepszej nodze, dlatego gol po takim wypieszczonym podaniu nie był niczym szczególnym. Szczególna była już cała szybka akcja rozpoczęta przez obrońcę w której Jagiellonia nie zrobiła nic, by zatrzymać lechitów. Przeciwnicy w pierwszej fazie akcji byli niezdecydowani, później byli za daleko od naszych ofensywnych zawodników a na końcu interweniowali zbyt późno gubiąc jeszcze krycie Gytkjaera. Lech w 13 minucie rozklepał Jagę jak zespół juniorów.

Najgorsza akcja meczu:

Kolejny raz najgorszej akcji nie było. Lech miał pełną kontrolę nad meczem i nawet nie miał okazji na popełnienie rażącego błędu. Jaga oddała 4 strzały (0 celnych) notując te uderzenia w pierwszej połowie. W przerwie bułgarski trener rywala zdjął napastnika, wpuścił za niego defensywnego pomocnika chcąc nie przegrać wyżej niż 0:4. Wszyscy nasi obrońcy bez wyjątku z łatwością radzili sobie z białostoczanami.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

6 – Dani Ramirez bawił się w meczu z Jagiellonią momentami ośmieszając obronę rywala. Zaliczył 2 asysty, miał 94% udanych zagrań, 6 kluczowych podań, 5 strzałów, 2 celne i pokonał w Lechu najwięcej kilometrów. Hiszpan robił co chciał, pokazał dużą piłkarską jakość będąc “10” z prawdziwego zdarzenia. Liczby, które zanotował pozyskany zimą piłkarz pozwalają ocenić jego niedzielną grę na szóstkę.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

3 – W niedzielę nie było na boisku piłkarza słabego, który odstawałby od zespołu Lecha Poznań. Byli jedynie zawodnicy, którzy nie mieli okazji zbyt wiele pokazać. Filip Szymczak przez 18 minut miał… 1 kontakt z piłką, gdy sfaulował go rywal.

Ocena pracy trenera:

5 – Odpowiednio zmotywowany zespól dobrze wyglądał piłkarsko i taktycznie. Trener Dariusz Żuraw wywiązał się ze swojej roli dając jeszcze kolejną szansę Michałowi Skórasiowi, który z pewnością zasługuje na grę bardziej niż będący wciąż w przeciętnej dyspozycji Filip Marchwiński.

Ocena pracy sędziego:

5 – Mecz prowadził Paweł Raczkowski z Warszawy. Dwie błędne decyzje dotyczące goli (początkowo nieuznana bramka na 1:0) oraz uznany gol dla Jagiellonii (przy stanie 2:0 dla Lecha) naprawił przez VAR. W innych sytuacjach arbiter był zupełnie niewidoczny, czuwał nad boiskowymi wydarzeniami i nie przeszkadzał zawodnikom. Raczkowski nie pokazał w niedzielę żadnej kartki.

Poziom meczu:

5 – Lech rozegrał przedwczoraj jeden z najlepszych meczów w sezonie. Po 13 minutach prowadził 2:0, po 39 minutach 4:0. Przez 90 minut miał pełną kontrolę nad rywalem, nad tym co się działo na boisku, oddał 20 strzałów pozwalając Jadze na zaledwie 4 uderzenia (0 celnych). Kolejorz w pierwszej odsłonie zmiótł Jagę z murawy będąc drużyną co najmniej o klasę lepszą. Lech był zespołem zdeterminowanym grającym szybko, składnie, ambitnie i z polotem momentami bawiąc się z przeciwnikiem. Ten mecz nie został oceniony na szóstkę z racji eksperymentalnego zestawienia defensywy Jagiellonii.