Ostatnie mecze wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie pięciu piłkarzy Lecha Poznań. Dwóch zawodników występuje za granicą, jeden w II-lidze, jeden piłkarz w I-lidze, a jeden gracz w Ekstraklasie. Wszyscy wypożyczeni piłkarze są w trochę inne sytuacji, niektórzy zakończyli już grę.Wiktor Pleśnierowicz (AS Roma)

19-letni obrońca ostatni raz zagrał 18 stycznia. Później stracił miejsce w składzie aż w marcu sezon 2019/2020 w Primaverze został przerwany. Wiktor Pleśnierowicz zakończył przygodę w juniorach Romy na 9 rozegranych meczach. Włosi nie wykupią tego zawodnika, zawodnik wrócił do Lecha, nie jest przewidziany do gry w pierwszej drużynie.

Minuty: 493
Mecze: 9 (1 w Pucharze Włoch)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Lukasz Norkowski (GKS Jastrzębie)

Łukasz Norkowski do momentu kontuzji kolana grał regularnie robiąc bardzo duże postępy w I-lidze. Rozegrał łącznie 29 meczów w tym 27 ligowych. GKS Jastrzębie swego czasu był na pozycji barażowej, był rewelacją zaplecza Ekstraklasy, teraz ma duże problemy i nie jest jeszcze pewny utrzymania. Lech zrezygnował z usług 20-letniego zawodnika. Młody środkowy pomocnik ma sobie szukać nowego klubu.

Minuty: 2048
Mecze: 29 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 2
Kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bramkarz Bartosz Mrozek to cały czas filar defensywy GKS-u Katowice. Jego klubowi wiedzie się ostatnio różnie, jest trzeci, ale ma tylko 1 oczko straty do 2. pozycji dającej bezpośredni awans do I-ligi. 20-letni golkiper może jeszcze awansować z GKS-em do I-ligi bez konieczności gry w barażach. Do tego GKS potrzebuje zwycięstwa w ostatniej kolejce oraz potknięcia Górnika lub Widzewa. W razie zajęcia 3. miejsca przez katowiczan sezon 2019/2020 dla Mrozka może potrwać aż do 31 lipca.

Minuty: 3030
Mecze: 33 (2 w PP)
Puszczone gole: 32
Czyste konta: 8
Kartki: 3

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral ma za sobą udany czas. W 3 z ostatnich 4 spotkań rozegrał pełne 90 minut. 15 lipca w meczu zremisowanym przez Pacos 1:1 zaliczył asystę. W ten weekend drużyna Amarala wygrała 2:1 i na kolejkę przed końcem zmagań ma już spokój. Za parę dni formalnie 29-latek będzie musiał wrócić do Lecha, ale nie chce grać w Polsce. Decyzja o tym, czy zostanie sprzedany czy wypożyczony zapadnie w najbliższym czasie.

Minuty: 992
Mecze: 18 (1 w Pucharze Portugalii)
Gole: 1
Asysty: 2
Kartki: 4
Czerwona kartka: 1

Tymoteusz Klupś (Piast Gliwice)

Wypożyczenie Tymoteusza Klupsia do Piasta okazało się nieporozumieniem. 20-latek rozegrał 3 mecze, 2 ligowe spędzając na boisku 74 minuty. Klupś ostatni raz na murawie pojawił się 9 czerwca.

Minuty: 74
Mecze: 3 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0
Czerwona kartka: 0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Sapuaro pisze:

  Trochę szkoda Klupsia, ciekawe czy coś z niego jeszcze będzie.

 2. Sp pisze:

  Nie rozumiem decyzji z Norkowskim. Jak by nie mogli go ściągnąć i sprawdzić skoro okienko jest otwarte do końca września i podjąć decyzje czy wypożyczenie, transfer definitywny, a może jednak odpali.

 3. Rafik pisze:

  Ciekawe co jest jeszcze potrzebne oprócz umiejetnosci aby zaistnieć? ..

 4. inowroclawianin pisze:

  Amaral ma zjawić się na obozie Lecha wedle tego co dziś powiedział Gargamel, czyli prawdopodobnie zacznie sezon w Lechu.

 5. torreador pisze:

  Wypożyczenie Klupsia do Piasta, nie tyle okazało się nieporozumieniem ile było tym nieporozumieniem od samego absurdalnego pomysłu. Kto na to wpadł i po co w Lechu? Na pewno nie ktoś kto myśli perspektywicznie o rozwoju tego zawodnika. Można też zadać pytanie, kto na to wpadł i po co w Piaście? Bo przy tak poukładanej drużynie, miejsca dla szukającego formy Tymka, nie było od samego początku. Tak więc krótko mówiąc, absurd do kwadratu.