Pierwsze i kolejne medale

Sezon 2019/2020 w przypadku Lecha Poznań zakończył się zajęciem 16 w historii klubu miejsca na podium i 3 raz 2. pozycji. Srebrne medale nie są sukcesem na miarę oczekiwań kibiców i możliwości Kolejorza. Są za to dużym wyróżnieniem dla najmłodszej drużyny w lidze dla której to dopiero pierwszy krok do zdobywania kolejnych medali w przyszłości.Sezon 2019/2020 dla paru piłkarzy był najlepszy w karierze, dla kilku był on niezły, dla jeszcze innych graczy nie był niczym szczególnym.

Ponownie 2. miejsce

Lubomir Satka został wicemistrzem kraju 2 raz z rzędu. 12 miesięcy temu zdobył srebro w barwach słowackiego zespołu DAC Dunajska Streda. To samo dotyczy Djordje Crnomarkovicia, który w sezonie 2018/2019 zajął 2. lokatę w lidze serbskiej reprezentując Radnicki Nis. Następne srebro w karierze wywalczył Pedro Tiba, który w Portugalii przegrywał w finale pucharu krajowego oraz w meczu o Superpuchar Portugalii. Już 3 raz wicemistrzem w swojej karierze jest jeszcze Timur Zhamaletdinov, który w barwach CSKA Moskwa był drugi w lidze w sezonie 2016/2017 oraz 2017/2018.

null
null
null

Kolejne medale nie tylko wychowanków

Srebro za wicemistrzostwo Polski 2019/2020 nie jest pierwszym medalem dla Roberta Gumnego, Kamila Jóźwiaka, Tymoteusza Puchacza, Tymoteusza Klupsia, Volodymyra Kostevycha czy Pawła Tomczyka. Ci zawodnicy byli już w kadrach Lecha Poznań, który w sezonie 2016/2017 i 2017/2018 był trzeci. „Pawka” był również Mistrzem Polski w barwach Piasta Gliwice, a Karlo Muhar w sezonie 2017/2018 Mistrzem Chorwacji w Dinamie Zagrzeb notując w tamtych rozgrywkach 1 występ.

null
null

Medalowi rekordziści

Srebro za 2. miejsce w Ekstraklasie 2019/2020 to jeden z kilku medali dla Thomasa Rogne. Norweg wygrywał już w przeszłości puchary w Szwecji, w Norwegii oraz w Szkocji. Był też drugi zarówno w lidze jak i w rozgrywkach pucharowych. To samo dotyczy Christiana Gytkjaera, który do 2 brązów w Lechu Poznań dołożył 3 medal – srebro. Wcześniej w 2016 roku Duńczyk wywalczył dublet z norweskim Rosenborgiem Trondheim. Tej wiosny kolejny medal do swojej kolekcji dorzucił Bohdan Butko. Na Ukrainie był on 3 razy mistrzem, zdobył 3 krajowe puchary, 3 razy przegrywał w meczu o Superpuchar Ukrainy. Nie można również zapomnieć o Darko Jevticiu. Szwajcar z Kolejorzem ugrał Mistrzostwo Polski, 2 brązowe medale i teraz srebro.

null

Pierwsze medale

W sezonie 2019/2020 pierwsze medale w karierze wywalczyli Karol Szymański, Miłosz Mleczko, Tomasz Dejewski, Dani Ramirez, Juliusz Letniowski, Tomasz Cywka, Jakub Moder, Joao Amaral, Mateusz Skrzypczak, Michał Skóraś, Filip Marchwiński, Jakub Kamiński czy Filip Szymczak. Dla tych piłkarzy Lecha Poznań wicemistrzostwo Polski 2020 to na razie największy sukces w karierze podobnie jak dla wszystkich członków sztabu szkoleniowego z wyjątkiem Andrzeja Kasprzaka, który z Kolejorzem zdobył już kilka medali.

null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Greg02 pisze:

  Klimczak i rutek cieszą się jakby zdobywali złote medale

  • Przemo33 pisze:

   Zgadza się, chociaż pewnie bardziej cieszą się z tych pieniędzy, które za to wicemistrzostwo dostaną.

 2. J5 pisze:

  Po tym horrorze jaki zarząd serwuje nam od kilku lat nie ma co wybrzydzać. Srebro to sukces na miarę tego zarządu, bo lepiej dofinansowana drużyna miałaby możliwości powalczyć o tytuł. Nie wspomnę tu o przegranym półfinale Pucharu Polski, zabrakło doświadczenia zarówno dwóm młodym piłkarzom, jak i walczącemu o pierwsze trofeum Ramirezowi, któremu perspektywa walki o puchar spętała nogi w decydującym momencie. Z perspektywy czasu, zarówno tego który splótł sezon zakończony 20 maja, jak i ten Djuki, Nawałki i Żurawia oraz obecny, medal ten w jakimś sensie jest sukcesem, który trzeba docenić. Ta drużyna wykuwała się w ogniu męcząc się niemiłosiernie po to by być najlepszą w 2020 roku w kraju, powrócić do Europy i dać nadzieję na przyszły rok nie tylko na obronę tego srebra, ale i ataku na złoto. Ja z tego srebra się cieszę