Taki był dla nich sezon

W ubiegłym sezonie w Lechu Poznań wystąpiło ponad 30 zawodników i dla wielu z nich rozgrywki 2019/2020 były udane. Byłyby nawet bardzo udane gdyby Kolejorz zdobył jeszcze Puchar Polski wkładając coś w końcu do swojej gabloty. Mimo porażki w półfinale wielu naszych piłkarzy miniony sezon 2019/2020 może uznać za dobry, czasem nawet najlepszy w ich dotychczasowych karierach.Po zakończeniu rozgrywek 2019/2020 postanowiliśmy krótko i obiektywnie ocenić grę danego zawodnika Lecha Poznań w zeszłym sezonie wystawiając każdemu z piłkarzy ocenę w skali od 1 do 6.

Mickey van der Hart (3) – Na początku sezonu bronił bardzo słabo, miał problemy z wagą, po uporaniu się z brzuchem grał już lepiej. W pamięci jest jednak parę kiksów, które rywale z łatwością wykorzystywali.

Karol Szymański (bez oceny) – Były już bramkarz Lecha dostał 2 szanse dopiero po kontuzji Van der Harta. Nie da się go obiektywnie ocenić.

Miłosz Mleczko (bez oceny) – Jak wyżej. Mleczko wystąpił w zaledwie 1 meczu.

Tomasz Cywka (bez oceny) – Ocenienie jego gry po zaledwie 4 minutach spędzonych na boisku jest niemożliwe. Możliwe jest jedynie ocenienie jego „kariery” w Lechu i strat finansowych jakie poniósł klub na zatrudnieniu tego zawodnika.

Robert Gumny (3) – Robert Gumny stracił sporą część sezonu przez kontuzję. Kiedy grał nie pokazywał nic specjalnego. Cechowała go jedynie solidność, prawy obrońca przez ostatni rok nie zrobił większego postępu.

Thomas Rogne (3) – Jesień miał dużo lepszą od wiosny. W minionej rundzie nie był już pewnym punktem defensywy. Dużo stracił przez urazy.

Djordje Crnomarković (3) – Serb z upływem sezonu był coraz lepszy. Po przerwie związanej z atakiem koronawirusa był zupełnie innym zawodnikiem niż wcześniej. Jeśli Crnomarković nadal będzie grał tak jak w końcówce sezonu wówczas w maju 2021 jego ocena może być dużo wyższa.

Tomasz Dejewski (3) – Ciężko ocenić tego zawodnika. Transfer „do rezerw” wypalił, pierwszej drużynie za wiele nie pomógł. Wiosną nie zagrał ani razu.

Volodymyr Kostevych (3) – Ukrainiec zaliczył przyzwoite liczby. Z grą było już różnie, Kostevych nie potrafił ustabilizować formy, pod koniec sezonu nie miał miejsca w pierwszym składzie.

Tymoteusz Puchacz (4) – „Puszka” przez rok zrobił ogromny progres. Z upływem sezonu grał coraz lepiej, zanotował przyzwoite liczby, na 2 frontach rozegrał aż 40 meczów. Patrząc na jego występy lewa obrona jest stworzona dla Puchacza.

Lubomir Satka (4) – Dobry sezon w wykonaniu Słowaka, który był prawdopodobnie najrówniej grającym piłkarzem Lecha Poznań w minionych rozgrywkach. Nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu.

Karlo Muhar (1) – Chorwat przez niemal cały sezon był hamulcowym Lecha Poznań. Nie zrobił żadnego postępu, nie nadaje się do Kolejorza pod względem umiejętności. W tym wieku już nie można nauczyć się gry w piłkę.

Kamil Jóźwiak (5) – Kamil Jóźwiak ma za sobą najlepszy sezon w karierze podczas którego na 2 frotach zdobył 9 goli i zaliczył 8 asyst. Mimo udanych rozgrywek liczby powinien mieć trochę lepsze. Otrzymuje od nas piątkę głównie za bardzo duży wpływ jaki miał na postawę Lecha Poznań w ofensywie. Czy sezon 2019/2020 pozwoli odejść 22-latkowi za naprawdę duże pieniądze? To się okaże, jednak rekordu na pewno nie będzie.

Darko Jevtić (4) – Szwajcar zanotował solidną jesień podczas której miał dobre liczby.

Dani Ramirez (5) – 6 goli i 6 asyst w ciągu zaledwie jednej rundy robi wrażenie. Już teraz śmiało można napisać, że transfer Ramireza był strzałem w samą „10”.Jakub Moder (4) – Rok temu Moder nie radził sobie w rezerwach, w pierwszym zespole dostał szanse od początku dopiero w Głogowie, gdy kontuzji pod koniec września doznał Pedro Tiba. Teraz Jakub Moder jest czołowym środkowym pomocnikiem ligi bez którego ciężko jest wyobrazić sobie Lecha Poznań. Być może w maju 2021 ocenimy sezon w jego wykonaniu na szóstkę.

Juliusz Letniowski (bez oceny) – „Julek” zadebiutował dopiero wiosną. Nigdy nie dostał szansy od początku, rzadko wchodził z ławki od początku.

Maciej Makuszewski (1) – Chyba wszyscy zdążyli już zapomnieć o tym piłkarzu i o jego jesiennych popisach na boisku.

Mateusz Skrzypczak (2) – Nie ten poziom, nie te umiejętności. Nie było szans na więcej okazji tego piłkarza na boisku.

Michał Skóraś (bez oceny) – Skóraś wrócił zimą do Lecha z wypożyczenia. Nigdy nie grał od początku, wchodząc z ławki dopiero pod koniec sezonu wniósł coś do drużyny.

Joao Amaral (4) – Mimo małej liczby minut Portugalczyk wykręcił dobre liczby. Zawsze kiedy dostawał szanse był widoczny na boisku.

Pedro Tiba (5) – Portugalski lider Kolejorza rozegrał bardzo dobry sezon. Świetnie łączył linię obrony z linią ataku, przechodziło przez niego mnóstwo piłek, sam Tiba zanotował aż 9 asyst.

Tymoteusz Klupś (2) – Zawodnik stracił cały sezon zarówno w Lechu jak i później w Piaście.

Filip Marchwiński (2) – Sezon bez postępu, jedynie irytował kibiców małym zaangażowaniem w grę pod koniec rozgrywek.

Jakub Kamiński (4) – Za zaledwie 18-letnim pomocnikiem bardzo udany, pierwszy sezon w seniorskim Lechu. Z miesiąca na miesiąc „Kamyk” był coraz ważniejszą postacią w Lechu robiąc zauważalne postępy.

Paweł Tomczyk (2) – Z miesiąca na miesiąc „Pawka” był dla Lecha coraz mniej istotny. Wiosną nie zagrał ani razu, pomagał jedynie rezerwom w utrzymaniu. 22-latek ostatni raz w Ekstraklasie zagrał w grudniu 2019 roku.

Christian Gytkjaer (5) – Liczba 27 goli i 24 w lidze mówi wszystko. Christian Gytkjaer indywidualnie był prawdopodobnie największym wygranym minionego sezonu. Bez jego bramek Lecha nie byłoby teraz w Europie.

Timur Zhamaletdinov (2) – Rosjanin długo był na aucie, nagle wiosną po powrocie z testów w Uralu trener Dariusz Żuraw zechciał go odbudować. Słabo wyszło, choć Rosjanin nie skończył sezonu bez liczb. Miał gola i asystę.

Filip Szymczak (bez oceny) – 18-latek zabrał w Ekstraklasie pierwsze doświadczenia. Nowy sezon dla Szymczaka z pewnością będzie dużo, dużo lepszy.

Nasze oceny gry piłkarzy Lecha Poznań w sezonie 2019/2020:

Bez oceny – 6

Jedynka – 2
Dwójka – 5
Trójka – 6
Czwórka – 6
Piątka – 5
Szóstka – 0

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Grossadmiral pisze:

  Z Muharem to chyba jednak trochę za surowo mimo wszystko a jeżeli już 1 to tak samo w mojej ocenie powinien dostać beznadziejny Timur który w lidze miał 1 asystę to nawet Muhar miał bramkę i 2 asysty nie żebym Karlo bronił nie żebym chciał żeby grał w podstawowej 11 ale Skrzypczak dostał 2 a to co grał grał jeszcze gorzej

  • John pisze:

   Na 2 zasłużył,zawalał mecze,ale bywały i takie gdzie grał przyzwoicie.
   Słaby jest to fakt,ale przynajmniej zawsze do gry.
   Taki Rogne dobry zawodnik, ale połowę spotkań opuścił.
   Kamiński też 5.

 2. inowroclawianin pisze:

  Moderowi i Satce dałbym też 5. Reszta tak jak podała redakcja.

 3. F@n pisze:

  Satce i Moderowi dałbym 5. Tak samo Jevticiowi. Ramirezowi i Tibie 6. Klupś 1. Z resztą raczej się zgadzam.