Karol Szymański w Piaście Gliwice

Dotychczasowy trzeci bramkarz Lecha Poznań zaliczył dziś duży awans sportowy. Karol Szymański we wtorek, 28 lipca podpisał kontrakt z trzecią drużyną PKO Ekstraklasy 2019/2020 i latem będzie miał okazję reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. 27-letni golkiper związał się z Piastem Gliwice umową obowiązującą do 30 czerwca 2022.Karol Szymański pierwszy raz trafił do Lecha Poznań jeszcze jako junior w 2009 roku. Od 2011 roku przez parę lat błąkał się po niższych ligach reprezentując barwy głównie wielkopolskich klubów. Przed sezonem 2018/2019 wrócił do Kolejorza po dobrych rozgrywkach w Polonii Środa Wielkopolska zostając u nas trzecim bramkarzem.

Karol Szymański od tamtej pory bronił głównie w rezerwach, czasami zasiadał na ławce rezerwowych pierwszego zespołu. Pod koniec minionego sezonu 27-latek skorzystał z kontuzji Mickiego van der Harta i zadebiutował w Ekstraklasie. Bramkarz wystąpił 2 spotkaniach zachowując 1 czyste konto. Lech Poznań już wcześniej postanowił nie przedłużać z nim umowy.

Wychowanek Gwardii Koszalin dziś jako wolny zawodnik związał się 2-letnim kontraktem z Piastem Gliwice. Karol Szymański powalczy teraz o miejsce między słupkami z Czechem, Frantiskiem Plachem i latem będzie będzie miał okazję reprezentować Polskę w europejskich pucharach.Karol Szymański odbierający medal za wicemistrzostwo Polski
null
null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <17 komentarzy

 1. Grimmy pisze:

  Jestem w lekkim szoku. Brawa dla Karola, oby udało mu się wygryźć Placha.

  • Kuki pisze:

   Można powiedzieć, że dotrzymał słowa – „Do zobaczenia w ekstraklasie” 🙂

  • Grossadmiral pisze:

   Placha nie wygryzie ale będzie pewnie drugim jako zastępstwo Szmatuły któremu się kontrakt kończy w grudniu i pewnie koniec kariery ogłosi bo zaraz 4 krzyżyk na karku

  • Pawel68 pisze:

   On był lepszy od kebaba,ale nie dali mu szans.Myślę,że przez jakieś wronieckie układy ,które wszystko niszczą!!!

 2. Kuki pisze:

  Ciekawe te transfery Piasta… Najpierw Żyro, teraz Karol. O ile ten pierwszy mnie nie grzeje, to mam jakieś dziwne przeczucie, że za tym drugim jeszcze zatęsknimy…
  Odnośnie Piasta – jak obstawiacie, powtórzą sukces z ostatnich dwóch lat? Będzie pudło? Dodam, że prawdopodobnie odejdzie jeszcze niedługo Felix, w kolejce czekają Czerwiński i Kirkeskov.

  • Grimmy pisze:

   Wszystko zależy od zmian personalnych w kadrze zespołu. Jeśli drugi raz konsekwentnie się osłabią, to trudno będzie im powtórzyć tak dobry wynik. Szczególnie, że swoich najlepszych piłkarzy oddają za frytki. Marne pieniądze rozchodzą się na bieżące funkcjonowanie zespołu, a na jakościowe zastępstwa brakuje funduszy. Wiesz, kręcisz bat z gówna raz, potem drugi, a w końcu to nawet gówna zaczyna brakować, to i kręcić co raz trudniej. Piast osiągnął dwa razy wynik ponad stan. Czuję, że mogą mieć problem w tym sezonie z awansem do górnej ósemki.

   • Ostu pisze:

    „Jeśli będą się dalej konsekwentnie osłabiać” to może sprzedadzą Placha i postawią na Szymańskiego..
    Czy ja się wyśmiewam… ?
    Absolutnie nie…
    Podaje tylko kolejną możliwość – skoro pozbywają się swoich za frytki to może chcą zarobić choć na Placku – albo boją się powtórki jego występów z zeszłorocznych eliminacji…

 3. Pawelinho pisze:

  Kompletnie nie zrozumiała polityka klubu. Wiadomo, że kontuzjowany i dość długo niedostępny będzie Mickey Van der Hart to Kolejorz oddaje do Piasta potencjalnego zastępce zostając z bardzo nie pewnym Mleczko. Czyli jakby nie patrzeć wszystko wraca do normy pod rządami obecnego nieudolnego zarządu.

  • J5 pisze:

   Mam podobne odczucia

  • Bart pisze:

   Skoro klub już wcześniej postanowił nie przedłużać z nim kontraktu, to może Szymański w momencie kontuzji van der Harta miał już podpisany kontrakt z Piastem? Albo zwyczajnie nie chciał być strażakiem przez pół roku by potem grać w rezerwach?

 4. Bart pisze:

  Spore zaskoczenie. Spodziewałem się że pójdzie gdzieś do I ligi.

  • tolep pisze:

   Przecież się żegnał „do zobaczenia w Ekstraklasie”.

   Lech najwyraźniej uważa, że bramkarze rezerwowi których miał do tej pory, nie nadają się do pierwszego składu. No trudno. Dla Szymańskiego to najlepsze wyjście, w Lechu by nic już nie zdziałał. Powodzenia, niech mu się wiedzie, i tego samego życze Tomczykowi.

 5. inowroclawianin pisze:

  Za dużo tam raczej nie pogra. Dziwny ruch zawodnika. Trochę mnie zaskoczył.

  • tolep pisze:

   u nas też nie pograł, a w Piaście, kto wie? U nas mamy – prawdopodobnie – Bednarka jako bramkarza nr 2, a w Piaście ma szansę.

   • inowroclawianin pisze:

    Tam będzie co najwyżej nr 2. U nas teraz Bednarek urasta do nr1 po tej nieszczęsnej kontuzji. Moim zdaniem wybrał zbyt mocny zespół jak na swoją sytuację. No ale jego życie, jego wybory. Ja mu tylko mogę życzyć powodzenia.

 6. Didavi pisze:

  Szok. Będzie tam drugim, ale zawsze lepiej drugim niż trzecim w Lechu, gdzie nikt nigdy na niego nie stawiał i stawiać nie chciał. Powodzenia.

 7. Ekstralijczyk pisze:

  Powodzenia.!