Top 10 (23-29.07)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: slavo1 do newsa: Solidna defensywa

„Ta formacja jest i była dla mnie największym zmartwieniem Lecha. Od oklepanego określenia „zespół buduje się od obrony” nie da się uciec. Bramkarze to słaby punkt Lecha i nie zasłoni tego heroiczna postawa VdH w PP. Mimo, że słaby to i tak najlepszy z trzech bramkarzy Lecha. Choć gdyby nie kiks Szymańskiego to jakoś czułem się pewniej z nim w bramce. Ewidentnie brakuje drugiego (obok Satki) SO. Choć i on nie ustrzegł się błędów. Co do boków jestem zdecydowanym optymistą: Gumny a raczej Czerwiński (bo jest lepszy i już) a z drugiej Puchacz (jeśli zostanie…oby) to bedziemy mieli super boki. Satka coraz pewniejszy. Jeśli dojdzie Bochniewicz (co byłoby moim zdaniem dobrym ruchem) – wysoki a tego nam brakuje przy sfg – to byłaby super ekipa. Ale na nic to się nie zda jeśli za plecami będzie firanka. I stąd moje zmartwienie….nie wszystko da się zablokować.Ostatnia instancja jest niezbędna.”

Autor wpisu: Acemont do newsa: Sezon bez twierdzy

„Ten sezon to w ogóle jakaś anomalia pod tym względem, bo Lech w ostatnich latach zawsze grał dużo lepiej u siebie niż w delegacji i ta dysproporcja między domową a wyjazdową formą była wyraźnie zauważalna. Za Bielicy w sezonie 17/18 to już była istna skrajność, u siebie istna twierdza, prawie same wygrane, za to na wyjeździe zupełna kicha, Lech był kompletnie innym zespołem, męczył bułę potwornie. Tak w tym sezonie mamy tego odwrotność, u siebie przeciętnie, a na wyjeździe Lech był najlepszym zespołem w lidze (licząc za 18 meczów, bo wiadomo, że połowa zespołów zagrała o jeden wyjazd więcej).

Na wiosnę Lech się ustabilizował i grał swoją ofensywną piłkę na każdym terenie. Poprawa gry na wyjazdach to jeden z największych pozytywów nowego Kolejorza pod wodzą Żurawia. Miła odmiana względem czasów Bielicy, gdy u siebie można się było spodziewać dobrego wyniku (no chyba, że była to runda finałowa…), a na wyjeździe porażki lub co najwyżej remisu po męczarniach.”

Autor wpisu: bombardier do newsa: Na chłodno: Tanie kłamstwa

„Czytam wszystkie komentarze i dochodzę do wniosku, że CHYBA internauci działają pod wpływem impulsu.
O co chodzi – otóż w trakcie trwania ostatnich 7 pojedynków w ekstraklasie skala lechowa szła w górę.
Mimo, że nie dostaliśmy się do finału MP oceny Lecha mocno poszybowały w górę. Masa pozytywnych
komentarzy, ja jak zwykle pisałem swoje i obrywałem. Ile było wpisów, że przyszły sezon będzie nasz.
Wszystko układało się och i ach!
Najwięcej znakomitych ocen padało pod adresem młodych wychowanków. Czy kilkanaście w miarę
dobrze zagranych meczów decydują, że stali się podporami Lecha?
Nagle nadmuchany balon pękł!
Dowodem są powyższe wpisy.
Wg mnie nic nowego się nie stało- tu nie chodzi o jednego trenera.
Cały czas piszę o mafijnej organizacji klubu, niekompetencji decydentów i o tym, że Lech jest wielki tylko
na papierze. Czas rutków dawno się skończył!?”

Autor wpisu: J5 do newsa: Udany sezon Czerwińskiego

„Ciekawie zapowiada się rywalizacja Roberta z Alanem. Każdy z nich ma inne atuty, które trener będzie mógł wykorzystać w zależności od potrzeb. Gumny dobrze spisuje się jak na prawego obrońcę w grze kombinacyjnej, potrafi przedryblować, podać, strzelić bramkę nogą a zwłaszcza głową. Czerwiński to przede wszystkim szybki defensor z dryblingiem i bajecznie celnym dośrodkowaniem. Obaj potrafią sporo dać z przodu. Dobrze bronią, z nimi w składzie prawy bok defensywy będzie dobrze zabezpieczony. Być może rywalizacja sprawi że obaj piłkarze wejdą na wyżyny swych możliwości tworząc zaporę z tyłu i zagrożenie pod bramką rywali. W duecie z Jakubem Kamińskim na prawej stronie mogą być w stanie rozmontować każdą defensywę. Jeśli spojrzymy na drugą stronę boiska, Puchacz z być może nowym skrzydłowym będą w stanie stworzyć podobne zagrożenie, i podobnie dobrą obronę na drugim skrzydle. Nowy napastnik może ze skrzydeł jak i ze środka pola, Ramirez, Moder, Tiba otrzymywać naprawdę niezłe podania . Lech z Alanem i Robertem może grać fajną piłkę.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Sonda: Odbiór i zdanie o Żurawiu

„Nie wiem czy Żuraw jest trenerem na lata dla Kolejorza, bo na razie mogę ocenić jeden udany sezon.Pan Hajto by powiedział, że zabrakło tylko tej przysłowiowej truskawki na torcie w postaci tytułu. Zgadzam się z częścią użytkowników tego serwisu, e przed rozpoczęciem sezonu część piszących tu kibiców lamentowała, że nie zagramy nawet w pierwszej ósemce, a pojawiały się też bardzo merytoryczne wpisy, że będziemy się bronić przed spadkiem, a nawet „ciekawa idea” opuszczenia ekstraklasy bo to w końcu miała by być szansa oczyszczenia Lecha z naszego „ukochanego” zarządu. Nic takiego się nie stało Kolejorz miał świetną rundę finałową sezonu i gonił zmęczoną już ległe {szkoda tych paru punktów w sezonie zasadniczym straconych z słabszymi rywalami). Żuraw przed rozpoczęciem sezonu miał garstkę młodych zawodników i paru doświadczonych graczu, którzy jeszcze nie ogarniali po nieudanych rozgrywkach 2018/2019. Trzeba było odbudować mentalnie drużynę co się udało i Lech w tym sezonie grając z niektórymi rywalami po prostu ich ośmieszał, grając ultra ofensywnie. Co do relacji Żuraw- zarząd , pamiętam moment gdy sprzedano Jevtica, a nasz trener zgodził się na ten transfer pod warunkiem,że na Bułgarskiej pojawi się inny zawodnik, którego wybierze Żuraw. Tak się stało i Ramirez stał kolejnym ważnym elementem układanki zwanej wicemistrzostwem kraju. Tak sobie wyobrażam działania trenera wobec włodarzy klubu, oddziaływanie na nich w ramach walki o wzmocnienie zespołu. Jasne jako kibice Lecha wymagajmy czegoś od zespołu, jednak dla mnie w sezonie przejściowym zdobycie srebrnego medalu to sukces i mam nadzieje,że zarząd tego nie spierd… i na przykład nie wyprzeda większości młodych zawodników. Żuraw też oczywiście popełnił błędy, ale teraz Piknik napisze bardzo bystrą puentę tych wypocin: błędów nie robi ten kto nic nie robi. No to im teraz wszystkim po tym finale tego tekstu, Piknik to szczęki popadają.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Śmietnik Kibica

„Skrzypczaka naprawdę szkoda. Ktoś kto jako piłkarz dysponował bajeczną techniką jest idealny do poprawiania z piłkarzami typowo piłkarskich elementów, bo zawsze może wziąć piłkę i dane ćwiczenie/zagranie pokazać samemu, wyjaśniając jak uderzyć piłkę, jak ułożyć ciało, jak nabiec na piłkę itp. Taki trener to skarb. Z kolei trener który nie pokaże wszystkiego na piłce i potrzebuje laptopa do pokazania niektórych ćwiczeń jest mocno ograniczony. Jestem przekonany, że eksplozja formy Modera i Kamińskiego czy duże postępy w grze Puchacza lub innych piłkarzy to w dużej mierze zasługa pracy z trenerem Skrzypczakiem. Nie rozumiem dlaczego w Lechu tak niechętnie chcą korzystać z pomocy ikon Lecha z Lechem w sercu. Zwolnienie Skrzypczaka jest kompletnie nielogiczne. Irracjojalne. Facet sam mówił, że uwielbia zakładać dres i korki, wychodzić na boisko żeby pracować z młodymi chłopakami nad elementami gry ofensywnej a potem w meczach obserwować efekty tej pracy. Zakochany w Lechu i zakochany w swojej pracy. Nie spotkałem nigdy osobiście Dariusza Skrzypczaka, ale bazując na samych materiałach z LechTV widać że bije od niego niesamowite ciepło. To po prostu jest ktoś kogo nie da się nie lubić. Przesympatyczny i przeserdeczny fachowiec z Lechem w sercu, uwielbiający swoją pracę, cieszący się niezwykłym szacunkiem wychowanków. Jak można było kogoś takiego wyrzucić z klubu?”

Autor wpisu: Siodmy majster do newsa: To już 15 lat

„Panowie, szacun, podziw i ogromne dzięki! Stworzyliście markę. To dzięki Wam czy w Kolejorzu jest dobrze czy źle warto tu zajrzeć bo zawsze czekają rewelacyjne artykuły, analizy, statystyki. Jesteście lekiem na całe zło, które trawi nasz klub od jakiegoś czasu. Wszyscy wiemy, że właściciele Lecha od lat popełniają te same błędy, które im wytykamy wraz z Wami ale wniosków nie wyciągają żadnych.

Lech Poznań to WY i MY i dzięki WAM i NAM on będzie zawsze. Zarząd robi mnóstwo dziwnych i niezrozumiałych rzeczy ale Wasza robota zawsze jest perfekcyjna, a postawa kibolska prawdziwych fanów (ja jestem piknikiem) to jest mistrzostwo świata. Dziękuję wam też za to, że na tej witrynie czuję się jak wśród przyjaciół lub w rodzinie. Znalazło się tu mnóstwo wspaniałych i wartościowych ludzi, których w pewnym sensie mogłem poznać dzięki istnieniu serwisu. W górę serca niech zwycięża Lech Kolejorz! Majstrów i pucharów życzmy sobie nawzajem. A reszta?
Wtedy reszta przyjdzie sama :)))”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Ciąg dalszy cięć. Skrzypczak kolejnym zwolnionym

„Taki mamy zarząd. Jak coś jest w tym klubie dobrego, idzie dobrze, w dobrą stronę, to zawsze muszą coś spieprzyć. Obrali sobie beznadziejny plan z nastawieniem na wychowanie, a później sprzedaż wychowanków i młodzieży i będą się tego trzymać do końca. Oni mają gdzieś sukcesy sportowe, tutaj liczy się tylko kasa i nic więcej. My możemy sobie chcieć Mistrzostwa, ale oni tej drużyny nie wzmocnią, co najwyżej osłabią. Przykre i smutne, ale prawdziwe. W każdym razie Panu Skrzypczakowi życzę powodzenia i szczęścia w dalszej karierze. Dzięki za ostatni sezon i kawał dobrej roboty, którą Pan wykonał!”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Lech negocjuje nowy kontrakt z Jakubem Kamińskim

„Gargamel coś mętnie zeznaje w sprawie tej straty dofinansowanie dostali na ochronę miejsc pracy tak samo kredyt na ileś milionów który ma być umorzony za jakiś czas na 2 miesiące obniżyli pensje kibice wrócili szybciej niż każdy się spodziewał a frekwencja była chyba najwyższa w kraju po powrocie w dodatku kasa za wicemistrzostwo jakaś kasa chyba z tytułu transferu Kadara i Kownackiego do innych klubów też wpadła tak jak za Darko i Kurmina. Skład kryzysowy już był od zeszłego lata i wzmocnienia z powrotów Mleczki Tomczyka Puchacza Modera i teraz znowu bieda w klubie głoszona to ja już nie wiem. Skoro bieda w klubie to po co jakieś uzupełnienia znowu na sztukę szkoda kasy na kontrakty równie dobrze na sztukę może być Pleśnierowicz wracający i tak będzie pykał w rezerwach a z tym Timurem to sie chyba ktoś zakochał w nim na co on komu to już lepiej niech sobie walczą o 2 napadziora Tomczyk z Szymczakiem a nie albo rusek albo inny szrot w promocji Kuświka niech sobie wezmą z Fojutem najlepiej. Szkoda pieniędzy jak to mają być zawodnicy do uzupełnienia bo kasy nie ma to niech poczekają aż kogoś się sprzeda i pozyskać lepszego.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Udany najważniejszy okres

„Zwyżkę formy Lecha dało się zauważyć już zimą/ wczesną wiosną przed atakiem COVID 19, i wtedy był najlepszy moment do zwycięstwa nad Legią w Poznaniu. Niestety, mecze odwołano, a w tym pierwszym meczu ligowym po wznowieniu rozgrywek, ani nie zaskoczyła nasza młodzież, ani nie było w pełni zdrowego Gytkjaera. Zabrakło też doświadczenia. Po wznowieniu rozgrywek i po pierwszym przegranym meczu Lech sukcesywnie piął się w górę, i rosła forma zawodników. O ile nie zawsze dopisało szczęście i nie udawało się wygrywać, to Lech nie ponosił porażek potrafiąc nawet wyciągnąć remis pomimo przegrywania 1:3, lub strzelić dwie bramki grając w dziesiątkę i wygrać mecz Gołym okiem widać było zwyżkę formy naszej drużyny i w konsekwencji musiały przyjść wyniki. W zasadzie nie można już powiedzieć, że to wicemistrzostwo było ponad stan. To drugie miejsce było wywalczone i w pełni zasłużone, i nie ma co narzekać że było dzięki Pogoni. To Piast dostał zadyszki, i opuściła go fura szczęścia ciągnąca się za nim od ubiegłorocznego mistrzostwa. To szczęście musiało kiedyś tak się skończyć. Lech zdystansował w tym roku wszystkich włącznie z mistrzem. Oby zarząd tego nie spieprzył, bo za te pół roku 2020, i ten połowiczny tytuł wicemistrza Polski, można z Kolejorza być dumnym i śmiało patrzeć w przyszłość: już niedługo dublet jest do zdobycia. Tylko Kolejorz!!!”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <