Krótkie urlopy i krótkie przygotowania całej ligi

Przez marcowy atak koronawirusa i prawie trzymiesięczną przerwę od zmagań tegoroczne lato jest nie tylko dla ekstraklasowiczów najkrótsze w historii. Kluby PKO Ekstraklasy, I i II-ligi bardzo płynnie przejdą z sezonu 2019/2020 na sezon 2020/2021. Nikt nie miał długich urlopów, nikt też przeprowadzi specjalnych przygotowań.Po lecie 2020 najmocniejsze mogą być kluby, które wiosną zostały dobrze poukładane przez trenerów i takie z których czołowi zawodnicy przynajmniej na razie nie odeszli. Brak czasu niekorzystnie może wpłynąć za to na takie zespoły jak Jagiellonia Białystok czy Stal Mielec, które rozstały się z trenerami. Jagiellonia oraz Stala są również wśród klubów z których wielu zawodników już odeszło bądź siedzi na walizkach. Ciężkie zadanie czeka szkoleniowca Zagłębia muszącego budować nową linię obrony czy Waldemara Fornalika, który w Piaście stracił już ważnych piłkarzy 2 formacji.

Pierwszymi zespołami, które zakończyły raptem parodniowe urlopy i 29 lipca wróciły do zajęć są Legia Warszawa oraz Raków Częstochowa. W treningu są już piłkarze Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków, Wisły Płock, Piasta Gliwice i Zagłębia Lubin. Dziś zajęcia wznowi Pogoń Szczecin, w poniedziałek jeszcze Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stali Mielec, Śląsk Wrocław i Górnik Zabrze, natomiast Cracovia Kraków przygotowania do rundy jesiennej 2020/2021 zacznie dopiero w środę, 5 sierpnia.

Ekipy Legii Warszawa, Cracovii Kraków, Górnika Zabrze, Śląska Wrocław i Wisły Kraków przynajmniej na ten moment zamierzają tego lata przygotowywać się tylko na własnych obiektach. Inne wyjechały bądź wyjadą wkrótce na krótkie obozy. Przykładowo Lech Poznań od 10 sierpnia przez parę dni będzie ćwiczył w Opalenicy. Także w Opalenicy zjawi się Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin. Są kluby, które na to lato dotąd nie zaplanowały sobie żadnego sparingu. Pozostałe zamierzają rozegrać 1-2 mecze kontrolne. Rekordzistą może być Stal Mielec planując aż 4 spotkania towarzyskie. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten plan ustalił jeszcze poprzedni szkoleniowiec beniaminka, nowy może anulować niektóre gry.

Najbardziej skomplikowane lato i tak czeka trzeciego z beniaminków PKO Ekstraklasy, który dopiero wczoraj wywalczył awans po barażach. W kalendarzu już jest 1 sierpnia, a w dniach 14-16 sierpnia odbędą się mecze w ramach 1/32 finału Pucharu Polski 2020/2021. Tydzień po tych spotkaniach ruszą nowe rozgrywki PKO Ekstraklasy, które zainauguruje pojedynek Zagłębie Lubin – Lech Poznań (piątek, 21 sierpnia, godz. 18:00).

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <