Jutro koniec laby

Dzisiaj kończą się trwające 2 tygodnie letnie urlopy piłkarzy Lecha Poznań. W poniedziałek, 3 sierpnia Kolejorz jako jeden z ostatnich klubów w PKO Ekstraklasie rozpocznie przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2020/2021, która potrwa prawie do świąt. Na starcie letnich przygotowań jest wiele niewiadomych.Przez działania zarządu, który popsuł już całą atmosferę nadziei jaka panowała jeszcze 2 tygodnie Lech Poznań wróci do treningów w zupełnie innych warunkach. Do tej pory w pierwszym zespole oficjalnie wciąż nie ma nowego asystenta trenera. W dalszym ciągu klub oficjalnie nie ogłosił, kto wraca z wypożyczenia a kto zostanie pożegnany, choć w tym przypadku decyzje już dawno zapadły i zostały przekazane większości piłkarzy.

Formalnie zawodnikiem Kolejorza wciąż jest Joao Amaral, który nie wiąże przyszłości z naszym klubem. Wygasło natomiast wypożyczenie Timura Zhamaletdinova, którego CSKA Moskwa nie chciała puścić za proponowane pieniądze przez co Lech zaczął już wcześniej szukać kogoś innego do rywalizacji w ataku. Bliski zmiany klubu jest Paweł Tomczyk. Przygotowań z drużyną nie rozpocznie Juliusz Letniowski wypożyczony do Arki Gdynia oraz kontuzjowany Mickey van der Hart. Od początku trenować mają za to Alan Czerwiński, Mikael Ishak i Filip Bednarek. W pierwszym tygodniu letnich przygotowań „niebiesko-biali” będą ćwiczyć na własnych obiektach.

W poniedziałek, 10 sierpnia w dniu losowania I rundy eliminacyjnej Ligi Europy podopieczni Dariusza Żurawia chcą wyjechać na 5-dniowy obóz do Opalenicy. PZPN wciąż nie ogłosił dokładnego terminu meczu 1/32 finału Pucharu Polski 2020/2021 z Odrą w Opolu, więc plan Lecha Poznań może jeszcze ulec zmianie. Kolejorz pierwsze spotkanie o stawkę w nowych rozgrywkach na pewno rozegra w dniach 14-16 sierpnia, w piątek, 21 sierpnia zawita do Lubina, 27 sierpnia rozpocznie grę na arenie międzynarodowej, na koniec miesiąca 30 sierpnia na Bułgarską przybędzie Wisła Płock.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. Tadeo pisze:

  Przecież w Lechu nie może być normalnie. Jak coś zaczyna dobrze funkcjonować, to nieudacznicy z Wronek będą wszystko robić żeby to spierdzielic.Trzeba kogoś sprzedać, żeby kogoś kupić, to stara dewiza zarządu. Od poniedziałku zaczynają przygotowania , a w Lechu wielka niewiadoma , kto odjedzie, kto przyjdzie.Przecież Czerwiński to transfer z grudnia , Bednarek bodajże od kwietnia lub maja w Lechu, a oni szczycą się że dokonali już trzech transferów , łącznie z nowym napastnikiem za Dunczyka.Podczas gdy inni się zbroją przed pucharami , w Lechu jak zwykle , cisza.Żenada .

 2. Didavi pisze:

  Bez asystentów. Chaos w kadrze. Nie wiadomo kto odchodzi. Brak potrzebnych wzmocnień. Przygotowania start, oto Lech Poznań.

 3. Przemo33 pisze:

  Czyli w Lechu wszystko po staremu. Gdy reszta ligi się zbroi, u nas cisza. Nie wiele wiadomo, kto przyjdzie i kto odejdzie. Początek sezonu będzie bardzo intensywny i ciężki, do tego potrzebna jest szeroka i kompletna kadra. Dlatego nie wyobrażam sobie, by Amaral miał odejść. Wystarczy spojrzeć na naszą ławkę rezerwowych. Nie dość, że za chwilę jeszcze bardziej się może skurczyć i będzie brakować ludzi, to jeszcze zabraknie jakości.
  Jutro jest powrót do treningów, a jest nadal za dużo niewiadomych. Tu już powinien być nowy środkowy obrońca i skrzydłowy oraz ktoś do środka pola. Ale w sumie czego my się mamy po Rutkach spodziewać – my chcemy tego, oni kasy i czegoś innego. Jeszcze do kompletu dalej brakuje asystenta Żurawia. No chaos. Po prostu chaos. W poprzednim sezonie się to udało, obyło się bez większych kontuzji, ale poczekajmy, jak nam wypadnie nagle Tiba, Satka i ktoś jeszcze. Zero odpowiedniego planowania kadry, by była szeroka, kompletna i było po 2 graczy na każdą pozycję.
  Z jednej strony współczuję nadal Żurawiowi tej roboty u Rutków, a z drugiej strony życzę mu powodzenia i szczęścia. Na pewno mu się to przyda.
  Obyśmy za kilka dni byli mądrzejsi o pewne rzeczy i wiedzieli więcej odnośnie transferów i kadry.

 4. Ostu pisze:

  Spokojnie…
  1. Chcieliśmy by się drużyna nie aslabila i jak na razie się nie osłabia…
  2. Jeśli Młodzi dalej będą się tak rozwijać to już samo w sobie będzie to wzmocnienie – teraz okaże się kto był bardziej​ „rozwijający” Żuraw czy Skrzypczak…
  3. Nie ma kasy na transfery…
  4. Pozbędziemy się z Klubu „hamulcowych” i niepotrzebnych – Muhar, Timur – i wykroimy trochę kasy z kontraktów…
  5. Będziemy mogli wprowadzić dalej, kolejnych Młodych…
  6. Kadra 20 – osobowa zupełnie wystarczy – przynajmniej każdy w DRUŻYNIE będzie zapieprzal, wiedząc, że w całym sezonie MUSI przecież zagrać…
  7. I najważniejsze – ci co się zbroją wcale nie są pewni czy wybrali „adekwatną” i dobrą „broń”…

  • F@n pisze:

   Szczególnie chciałbym poruszyć pkt 6. Wystarczy za słabe ogniwa: Muhar i Timur ściągnąć 2 dobrych graczy i nagle kadra nam się poszerzy. Ciekawe czy za Amarala kogoś planują jeszcze.
   20 zawodników na dobrym poziomie to optymalna ilość. Zbyt wielu zawodników psuje atmosferę, bo każdy chce grać. Natomiast na ten moment mamy jeszcze zbyt wąską.

 5. Rafik pisze:

  Ale że transferów nie zrobili?

 6. Luna23 pisze:

  No @Ostu zazwyczaj- delikatnie mówiąc-denerwują mnie twoje posty, to tym powyżej prawie skradleś moje serce😍 zgadzam sie z twoimi tezami, póki co zespół oslabił się tak naprawdę odejściem Skrzypczaka (na Gyta nie mieliśmy wpływu, plus już jest zastępca).a czy ubytek trenerski bedzie duży już wkrotce się okaże😎 co do bramkarza to myślę, ze moze być lepiej-umiejętności Bednarka są porownywalne pewnie z Mickim, ale rywalizacja powinna na obu dobrze wpłynąć. To wykrawanie kasy za Timura i Muhara może być podobne do sytuacji Amarala, może doszli do zdania ze bez niego tez dobrze nam szło i puszcza go żeby zluzowac dodatkowe srodki i faktycznie przyjdzie jeden grajek pokroju Tiby(plus kasa za zluzowanie Skrzypczaka). I być moze utrzymanie tej kadry bedzie właściwą bronią którą wybierzemy ruszając na podbój Europy😏

Dodaj komentarz